6.مدیریت عکس های کوچک

بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک از عکس های کوچک استفاده می کنند. آنها یک روش سریع برای جستجوی دسته بندی های مختلف در این گونه سایت ها می باشد. عکس های کوچک عالی هستند اما باید مراقب باشید. آنها می توانند در عین حال یک قاتل مخوف برای سرعت سایت شما باشند. آنها معمولا در یک گام حساس از پروسه خرید به نمایش گذاشته خواهند شد و اگر مانع بارگذاری صفحات دسته بندی شما شوند آنگاه شما مشتری خود را به راحتی از دست خواهید داد.

  • سایز فایل های مربوط به این عکس ها را تاجایی که امکان دارد کوچک کنید. و این نکته را به خاطر داشته باشید که حجم این عکس های کوچک تاثیر مستقیمی بر روی سرعت لود صفحات شما دارد.
  • همیشه سعی کنید تا مقدار خصیصه alt مربوط به عکس های کوچک را با مقدار این خصیصه برای عکس بزرگ آن متفاوت انتخاب کنید. و چیزی که شما باید بخواهید این است که عکس های کوچک شما باید ایندکس گذاری شوند نه عکس های بزرگ شما و برای این کار لازم است که شما مقدار این خصیصه را کاملا متفاوت از مقدار همان عکس در اندازه بزرگ آن قراردهید.

7.نقشه عکس های سایت

اگر شما در سایت خود از عکس های مختلف ، گالری جاوا اسکریپت ویا دیگر فایل های فلش برای بهبود تجربه مشتری استفاده می کنید آنگاه می توانید کاری کنید که عکس محصولات شما در نتایج جستجوی گوگل قرار گیرد. واین نکته را مد نظر داشته باشید که اگر عکس های شما در کدهای صفحات وب شما مورد اشاره قرار نگرفته باشند آنگاه کراولرها قادر به ایندکس کردن آنها نیستند به همین دلیل شما باید اطلاعات این عکس ها را در اختیار کراولر ها قرار دهید پس باید لیستی از مکان های آنها در اختیارشان قرار دهید.

site map

گوگل راهنمایی های زیادی را در اختیار ما قرار داده است تا به وسیله آنها بتوانیم عکس های خود را به نوعی انتشاردهیم که رتبه بالایی را برای سایت ما به ارمغان آورد. همچنین شما می توانید یک سری اطلاعات اضافی مانند فرمت عکس و ابعاد آن در اختیار گوگل قرار دهید زیرا شما با این کار به گوگل کمک کرده اید که نتایج جستجوی بهتر و دقیق تری در اختیار جستجوگران قرار دهد.

اگر چه استفاده از این نقشه ها هرگز دلیلی بر ایندکس شدن صد درصدی عکس های شما نیست اما شما می توانید با این کار روند بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجوگر را افزایش دهید.

8.از عکس های تزئینی سایت برحذر باشید

وب سایت ها معولا دارای یک طبقه بندی از عکس های تزئینی هستند. که شامل عکس های پس زمینه ، دکمه ها و حاشیه ها می باشد. هر چیزی را که مرتبط با هیچ محصولی نباشد را می توان یک عکس تزئینی تصور نمود. اگر چه این عکس ها می تواند زیبایی زیادی را به سایت شما بیاورد اما از طرفی می تواند به خاطر حجم زیادشان سرعت لود صفحات شما را کاهش دهند. البته شاید شما فکر می کنید که می توانید با عکس های تزئینی بازدیدکنندگان سایت خود را به مشتری تبدیل نمایید اما این کار صورت نخواهد گرفت.

شما باید در ابتدا اندازه تمامی عکس های سایت خود را بررسی نمایید. و از یک الگوی مشخص برای به حداقل رساندن اندازه تمامی عکس های سایت خود استفاده کنید. در اینجا به چند نکته در این باره اشاره می کنیم.

  • برای عکس هایی که می خواهید از آنها در الگوهای ساده ویا حاشیه ها استفاده کنید بهتر است که از فرمت های PNG-8 ویا GIF استفاده نمایید. شما به این روش می توانید عکس های خوبی را که فقط چند صد بایت حجم دارند استفاده کنید.
  • اگر می توانید بهتر است از مناطق رنگی توسط CSS به جای استفاده از عکس استفاده کنید. سعی کنید تا آنجایی که می توانید از استایل های CSS بجای استفاده از عکس بهره ببرید.
  • عکس های بزرگ سایت خود را که از آنها به عنوان عکس پس زمینه استفاده کرده اید را بدون اینکه کیفیت آنها کاهش یابد تقلیل حجم دهید.

9.در هنگام استفاده از شبکه های تحویل محتوا(Content Delivery Network) مراقب باشید.

این شبکه ها به شما کمک می کنند تا زمان لود صفحات خود را کاهش دهید همچنین باعث می شوند که مشکلات پهنای باند شما تا حد زیادی حل شود.

اما مشکل بزرگی که در ارتباط با این شبکه ها وجود دارد بحث بک لینک آنها می باشد همانطور که می دانید بک لینک یکی از مهم ترین عوامل در سئو سایت می باشد. اگر شما عکس های خود را در یک شبکه تحویل محتوا قرار دهید  آنکاه کسانی که به روی عکس های شما کیلک می کنند به وب سایت شبکه تحویل محتوا ارجاع داده خواهند شد نه به سایت شما.

10.عکس های خود را تست کنید.

  • تعداد عکس های محصولات در هر صفحه را تست کنید: شما می توانید با کاهش تعداد عکس های موجود در هر صفحه از محصولات نرخ کلیک بر روی سایت خود را افزایش دهید. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که نمایش عکس های مختلف از زوایای متعدد هر محصول باعث افزایش تجربه کاربری و در نتیجه خرید شود اما به هر حال هر دو این روش ها باید تست شود.
  • بررسی کنید که مشتریان شما چه زاویه هایی را بیشتر ترجیح می دهند: شما ممکن است با نمایش زوایای مختلف از محصول میزان احتمال خرید آنان را افزایش دهید. و این کار فقط زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما بتوانید راجع به این موضوع و اینکه مخاطبین دوست دارند بیشتر از چه زوایایی محصولات را مشاهده کنند تحقیقاتی را انجام دهید.
  • بررسی کنید که لیست محصولات شما در یک صفحه باید به چه میزان باشد: 10 یا 20 یا 100 محصول؟ شما باید تعداد این محصولات را مورد ارزیابی قرار دهید تا متوجه شوید که مقدار درست آنها برای نمایش به مشتریان چه میزان است.

برای دسترسی به ادامه این مقاله می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.