دراین مقاله قصد داریم تا شما را با نکات مهم در مورد افزایش رتبه سایت با استفاده از تکنکیک های سئو آشنا سازیم.

 1. مشخص کردن معماری سایت

وب سایت هایی که با استفاده از فلش ها و فریم ها ایجاد گردیده اند کار بسیار سختی برای قرار گرفتن در نتایج جستجوهای گوگل دارند. دلیل آن این است که عنکبوت های موتورهای جستجوگر برای ایندکس کردن صفحات این گونه سایت ها دچار مشکلات زیادی هستند. وبه همین دلیل به نظر می رسد که بهترین کار این است که شما از این گونه سایت ها استفاده نکنید. اما بسیاری از مواقع این کار امکان پذیر نیست اما راه حل هایی برای بهبود وضعیت اینگونه سایت ها نیز وجود دارد.

 • تکنولوژی بهره برداری از سایت های فلش

شما باید از ایجاد سایت هایی که از تکنولوژی فلش استفاده می کنند کاملا خودداری نمایید. حتی اگر این امکان برای شما وجود ندارد بهتر است یک صفحه HTML بسازید که ربات های گوگل بتوانند صفحات شما را ایندکس کنند.

 1. استفاده از URL های داینامیک

بسیاری از سایت هایی که دارای صفحات متعدد هستند از یک نوع شماره گذاری Session ها و آدرس های داینامیک بهره می برند. بصورت قابل ملاحظه سایت های تجارت الکترونیک اینگونه اند.زیرا برای ربات های موتورهای جستجوگر این کار بسیار مشکل است که بازدیدهایی را که شماره شناسایی آنها بسیار طولانی است ایندکس نمایند.

 1. پیاده سازی نقشه سایت

 نقشه سایت

این تکنیک برای وب سایت هایی مناسب است که از کدهای جاوا اسکریپت ، عکس ها یا نقشه ها برای پیمایش صفحات خود استفاده می کنند. وقتی که بازدید کننده سایت شما بتواند به راحتی از صفحات مختلف دیدن نماید آنگاه ربات های موتورهای جستجوگر این کدها را نادیده می گیرند. شما با ایجاد نقشه سایت این امکان را به ربات ها خواهید داد که آنها بتوانند به صورت سریع تر و بهتری صفحات سایت شما را ایندکس گذاری نمایند. و وقتی که شما در صفحه نخست خود نقشه سایت خود را قرار می دهید آنگاه به کاربران گفته اید که شما تنها دو کلیک با رفتن به هرجایی در سایت فاصله دارید.

 1. تحقیق در مورد کلمات کلیدی

در بیشتر اوقات وب مسترها متعجب خواهند شد که چرا سایت آنها از سمت موتورهای جستجوگر ترافیک ورودی خوبی را دریافت نکرده اند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما به راحتی می توانید متوجه شوید که مخاطبان چه کلماتی را درمورد جستجوقرار داده اند و شما با قرار دادن آن کلمات در سایت خود می توانید ترافیک ورودی به وب سایت خود را افزایش دهید. و باید به این مسئله اهمیت ویژه ای بدهید زیرا یکی از مهم ترین فاکتورهای سئوسایت همین مسئله می باشد.

 1. از تبدیل متن به عکس ها خودداری نمایید

ربات های گوگل این گونه عناصر را نمی خواند تنها چیزی که آنها میخوانند همان کدهای پشت سر عناصر است که از طریق آن متوجه می شوند با چه چیزی طرف هستند پس این گونه موارد برای آنها فقط یک عکس به شمار می رود. همچنین از فونت های خیلی قدیمی برای این کار استفاده نکنید.

 1. ایجاد محتوای قوی از کلمات کلیدی

بعد از اینکه شما در مورد کلمات کلیدی تحقیق کردید حال نوبت به آن رسیده است که از آنها به درستی استفاده کنیم. سپس محتواهای اصل و بکر را تهیه نمایید و از این کلمات در لابه لای محتوای خود بهره ببرید. همچنین دقت داشته باشید که در استفاده از این کلمات نباید زیاده روی کنید چون ممکن است اسپم شناخته شده و از سوی گوگل جریمه خواهید شد.

وب سایت هایی که دارای محتواهای اصیل هستند رتبه های خوبی دریافت می کنندو شما باید به این قضیه کمک کنید. هرگز از سایت های دیگر مطالب را کپی نکنید و در سایت خود قرار ندهید. زیرا با این کار از سوی گوگل به خاطر داشتن محتوای تکراری جریمه خواهید شد و سایت شما هرگز رتبه خوبی دریافت نخواهد کرد.

 1. تگ عنوان

مدت های مدیدی است که همچنان تگ عنوان یکی از ابزارهای رتبه بندی سایت ها به شمار می رود. در تگ عنوان از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. و مراقب باشید تعداد کاراکترهای آنها از 65 عدد بیشتر نشود.

 1. تگ های متا و آلت

تا کنون موارد زیادی در مورد فوائد متا تگ های keyword و  description شنیده اید. با اینکه امروزه دیگر گوگل متاتگ کلمات کلیدی را در رتبه بندی خود در نظر نمی گیرد اما شما باید همچنان از این دو تگ استفاده کنید. زیرا آنها هنوز توسط موتورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

 1. استفاده از لینک های داخلی

استفاده از کلمات کلیدی به عنوان انکرتکست ها نیز یکی دیگر از راه های کسب رتبه بالاتر می باشد. بنابراین شما باید تمامی لینک های خود به مقالات دیگر را در سایت توسط انکر تکست های مقالات دیگر ربط دهید.

 1. زیاده روی نکنید!!!

تا بدین جا شما روش های بسیار خوبی برای افزایش رتبه سایت خود آموخته اید اما باید به خاطر داشته باشید که شما نباید از این روش ها به صورت افراطی استفاده کنید. میانه روی و اعتدال نکته کلیدی در سئو سایت می باشد.

جمع بندی

بسیاری از صاحبان وب سایت فکر می کنند که روش های سریعی برای کسب رتبه های بالا در نتایج جستجوی گوگل وجود دارد که با بکارگیری آنها می توانند به راحتی در مدت کوتاهی رتبه سایت خود را افزایش دهند. و یکی از این روش هایی که درباره آن بسیار شنیده اند این است که آنها فکر می کنند اگر متا تگ ها را فقط تغییر دهند آنگاه به راحتی می توانند رتبه های خوبی را به دست آورند. در حالی که ایده اصلی در بهینه سازی سایت ها این است که شما با فراگیری مجموعه ای از تکنیک های مختلف باید کم کم پازل مربوط به بهبود سایت خود را تکمیل نمایید. وبه این نکته مهم توجه داشته باشید که هیچ گونه کتاب مشخصی وجود ندارد که در آن ذکر شده باشد سایت هایی که در رتبه اول گوگل هستند چطور به این مهم دست یافته اند زیرا سئو سایت در درجه اول یک کار زمان بر و تدریجی است که تجربه زیادی نیاز دارد و از طرف دیگر الگوریتم های رتبه بندی و شاخص های آن نیز همواره در حال تغییر هستند پس نیاز است که شما همیشه اطلاعات بروزی در این مورد در اختیار داشته باشید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.