صاحبان کسب و کار بیش از هر زمان دیگری از اهمیت استفاده از سئو در تجارتشان اطلاع دارند.اما یادگیری سئو میتواند کمی زمانبر باشد.به همین  دلیل خیلی ها از یادگیری آن وحشت دارند.

نکات اساسی سئو سایت 

۱-به وب سایتتان یک وبلاگ اضافه کنید.این کار ایجاد صفحات جدید و مطالب به وب سایت را آسان میکند

۲-مطالبی برای قرار گرفتن در سایتهای دیگر بنویسید.در این حالت افراد تمایل بیشتری برای لینک دادن به شما دارند

۳- تعادلی بین ایجاد محتوا و معرفی آن ایجاد کنید.اگر مطالب خوبی ایجاد کنید اما معرفی نشود ، افراد برای پیداکردن آن با مشکل مواجه خواهند شد و اگر آن را پیدا نکنند ، مطلب لایک و اشتراک گذاری نخواهد شد

۴-عنوانی یکتا و توضیح دهنده برای هر صفحه بنویسید.در ۵۵ کاراکتر عنوان باید محتوای صفحه را برای انسان و موتور جستجو روشن کنید

۵-برای هر صفحه توضیحات متای یکتایی بنویسید.در ۱۶۰ باید  موضوع صفحه را به گونه ای مطرح کنید که افراد به جای کلیک روی عنوانهای دیگر لیست ، روی مطلب شما کلیک کند.

۶-قبل از شروع به بهینه سازی کلمات درباره ی آنها تحقیق کنید.انتخاب کلمات اشتباه ، صرف نظر کاری که انجام میدهید ، باعث جذب ترافیک و نتایج بسیار ضعیفی میشود و یا بازدید کنندگان به خرید منجر نخواهند شد.

۷-از ابزار Google’s Keyword Tool استفاده کنید.با استفاده از آن میتوانید لیست از کلمات و عبارات مرتببط با موضوعات خودتان را پیدا کنید

۸- از دیگران ایده های کلمات کلیدی بگیرید. آنها (مشتریان ، تامین کنندگان ، همکاران ، دوستان و غیره ) دنیای تجارت را متفاوت از شما میبینند و ممکن است کلمات متفاوتی را در آن به کار ببرند.

۹-کلمات مرتبط را هدف قرار دهید.هرچقدر کلمات شما مرتبط تر باشد ، پیدا کردن رنک برای آنها سریع و آسان تر است.ضمن اینکه درصد بیشتری از بازدیدکنندگان تبدیل به خریدار خواهند شد.

۱۰-کلمات کلیدی با اهداف تجاری را مورد هدف قرار دهید.احتمالاً تمایل دارید افرادی را به سایت جذب کنید که حاضر هستند پول خرج کنند نه افرادی را که فقط دنبال اطلاعات میگرند.

۱۱-کلمات کلیدی طولانی منبعی عالی برای ترافیک هستند.به دست آوردن رنک برای عبارات کلیدی طولانی ارزان و سریع است و بیش از ۴۰% جستجوها شامل ۴ کلمه یا بیشتر میشوند.

کلمات کلیدی طولانی

 

۱۲-هر صفحه از سایت را به کلمات کلیدی که هدفتان است اختصاص دهید .این کار دسته بندی و رنک دهی صفحات شما را برای موتورهای جستجو راحت تر میکند.

۱۳-کلمات کلیدی را در جای درست اضافه کنید.آنها کمتر از قبل اهمیت دارند اما هنوز بایدآنها را در URL ، عنوان صفحه ، توضیحات متا ، تگهای هدر و تگهای image alt قرار دهید.

۱۴-کلمات را بی دلیل در متن جا ندهید.اگر کلمات کلیدی را به طور مکرر در متن قرار دهید بیشتر امکان پنالتی شدن دارید تا رتبه گرفتن.

۱۵-رنکینگ بک لینک بیش از هر چیزی روی رتبه ی سایت تاثیر گذار است.تعداد و کیفیت سایتهایی که به شما لینک میدهند بیش از هرچیز دیگری موقعیت شما را مشخص خواهد کرد.

۱۶-اهدافی برای بک لینک تعیین نکنید.فرایند ساخت لینک باید آرام ، مداوم و همیشگی باشد و با رسیدن به عدد خاصی متوقف نمیشود

۱۷-از منابع مرتبط بک لینک بگیرید.موتورهای جستجو میخواهند برای هر کلمه ی کلیدی نتایج مرتبط نمایش دهند و لینک از سایت/صفحات مرتبط سیگنالی قوی برای مرتبط بودن سایت شما است.

۱۸-از منابع مطمئن لینک بگیرید.لینکهایی که از سایتهای مورداعتماد می آیند به موتورهای جستجو میگویند که سایت شما هم مطمئن است.

۱۹- آماده باشید تا برای به دست آوردن بک لینکهای با کیفیت سخت کار کنید.عموماً هرچقدر لینک راحت تر به دست بیاید ، ارزش کمتری دارد

آموزش سئو سایت

۲۰-در باره ی پول دادن به افراد برای لینک دادن به سایت شما هشیار باشید.خرید بک لینک میتواند جواب دهد و جواب میدهد اما ریسکی در خرید موارد ارزان وجود دارد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.