1. رتبه یک صفحه. هر چه قدر که رتبه یکی از صفحات شما به واسطه یک مقاله خوب و یا هر چیز دیگری افزایش پیدا کند آنگاه رتبه کلی دامنه شما نیز به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد.
 2. طول نام دامنه. بر اساس تحقیقات مجله موتور جستجو ، نام های طولانی در وب سایت باعث می شود که میزان دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجوگر کاهش پیدا کند.
 3. مسیر یک دامنه . هر چقدر مسیرهای صفحات مهم شما نسبت به نام دامنه اصلی شما کمتر باشد آن صفحه شما بهتر در دسترس قرار خواهد گرفت و شما می توانید از این بابت نیز یک امتیاز مثبت کسب نمایید.
 4. ویرایشگر های انسانی. اگرچه این سیستم به صورت آزمایشی درحال اجراست اما یک سری بخش هایی وجود دارد که کاربران تایید شده می توانند یک سری امتیازاتی را به برخی از سایت ها بدهند تا بتواند رتبه آنها را ارتقاء یا کاهش دهد.
 5. دسته بندی صفحه. اگر دسته بندی صفحات مقالات شما مشخص باشد آنگاه شما یک امتیاز و سیگنال مثبت از بابت مرتبط بودن مطلب دریافت خواهید کرد. زیرا صفحاتی که در یک دسته خاص هستند زودتر از دیگر صفحات می توانند که در نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند.
 6. تگ های وردپرس. برخی از این تگ ها می تواند حامل سیگنال های خاصی باشد.
 7. کلمات کلیدی در نام دامنه. یک سیگنال مرتبط دیگر را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 8. رشته مربوط به نام دامنه. حتما در نام دامنه شما یک سری چیزهایی وجود دارد که باعث دسته بندی سایت شما در یکی از شاخه های گوگل خواهد شد .
 9. مراجع و منابع. وقتی که شما از مقالات معتبر در سایت خود استفاده می کنید و نام محل اصلی مقاله را نیز ذکر می کنید (دادن لینک به محل اصلی مقاله) آنگاه شما یک سیگنال کیفیت محتوا نیز دریافت خواهیدکرد.
 10. لیست های بالت و عددی. وقتی شما از این دست امکانات استفاده می کنید در واقع متن خود را به بخش های کوچک تقسیم کرده و خوانایی آن را افزایش داده و در نتیجه یک سیگنال مثبت دیگر نیز دریافت می کنید.
 11. اولویت صفحات درنقشه سایت. اولویت صفحاتی که شما در فایل xml تعریف می کنید نیز می تواند تا حد زیادی در رتبه سایت موثر باشد.
 12. لینک های خروجی بیش از حد. وقتی تعداد لینک های خروجی شما بیش از حد باشد آنگاه گوگل فکر می کند که شما در حال تبدیل شدن به لینک دونی هستید و ممکن است شما را جریمه کند.
 13. عمر صفحه . وقتی که شما صفحات قدیمی خود را بروز رسانی می کنید همانند این است که شما یک صفحه جدید را ایجاد نموده اید.
 14. چیدمان کاربر پسند اجزای سایت. وقتی شما اجزای سایت خود را به صورت مناسبی قرار دهید که محتوای اصلی سایت شما بیشتر در چشم باشد آنگاه شما می توانید ارزش محتوای خود را افزایش داده و کاری کنید که موتورهای جستجوگر نیز آن را بهتر ببینند.
 15. دامنه های متصل شده به دامنه اصلی. به طور مثال سایت شما liositesaz.com نام دارد اگر شما بتوانید نامwww.liositesaz.ir را نیز به دامنه اصلی خود متصل کنید آنگاه ارزش دامنه شما چند برابر خواهد شد.
 16. محتوای مفید. گوگل مکانیزم های فراوانی برای تشخیص محتوای مفید از غیر مفید دارد. پس سعی کنید در سایت خود از محتواهای مفید استفاده کنید.

فاکتورهای مربوط به رتبه سایت

رتبه سایت

 1. محتواهایی که مطالب جدید ارائه نمی کنند.گوگل بارها اخطار کرده است که آنها سایت ها باید مطالب جدید به اینترنت اضافه کنند و مکانیزم هایی را برای این کار در نظر گرفته است تا این گونه سایت ها را شناسایی کرده و رتبه آنها را کاهش دهد.
 2. صفحه ارتباط با ما. گوگل اطلاعات سایت شما را که توسط whois ها به دست می آید با اطلاعات بخش ارتباط با ما سایت شما مقایسه می کند تا ببیند که آیا شما تا چه میزان صادق هستید؟
 3. اعتماد یا اعتبار دامنه. عبارت است از تعداد سایت های معتبری که به شما لینک های فالو داده اند.
 4. معماری سایت. وقتی که سایت شما دارای یک معماری قوی باشد آنگاه سازمان دهی اجزای سایت شما نیز برای گوگل بسیار آسان تر خواهد بود.
 5. بروز رسانی های سایت . اینکه شما هر چند وقت سایت خود را با مطالب جدید بروز رسانی می کنید یک فاکتور تازگی مهم برای شما به شمار خواهد آمد.
 6. تعداد صفحات. این فاکتور خیلی مهم نمی باشد اما بهتر است که سایت شما صفحات خیلی متعدد نداشته باشد.
 7. داشتن نقشه سایت. نقشه سایت باعث می گردد صفحات سایت شما راحت تر و سریع تر ایندکس گردند .
 8. آماده به کار بودن سایت. باید بدانید که هر چه میزان زمان downtime یا همان فعال نبودن سایت شما افزایش پیدا کند از رتبه سایت شما کاسته خواهد شد. بنابراین باید سعی کنید از سرورهایی استفاده کنید که کمترین میزان فعال نبودن را داشته باشند.
 9. محل سرورهای سایت . اینکه سایت شما در کدام قسمت دنیا قرار دارد و مخاطبین هدف آنها از کدام بخش های دنیا به آن متصل می شوند نیز مهم است زیرا این اختلاف فاصله بدون داشتن cdn باعث کندی لود سایت خواهد شد.
 10. گواهینامه ssl. با توجه به اینکه استفاده از این پروتکل باعث می گردد شما اطلاعات را در بستر امن جابه جا نمایید آنگاه شما می توانید یک امتیاز مثبت از این بابت دریافت کنید.
 11. صفحه قوانین و مقررات. داشتن این دو صفحه باعث می شود گوگل فکر کند شما یک سایت قابل اعتماد در سطح اینترنت هستید.
 12. اطلاعات تکراری در بخش متا دیتا سایت . اگر صفحات سایت شما دارای اطلاعات تکراری در بخش متا دیتا سایت داشته باشد آنگاه شما از طرف گوگل جریمه خواهید شد.
 13. بهینه سازی برای موبایل. از آنجایی که امروزه حدود 60 درصد کاربران اینترنتی را گوشی های هوشمند تشکیل می دهند بنابراین بسیار مهم است که سایت شما در این صفحات به درستی به نمایش درآید . شماباید امروزه سعی کنید که سایت های خود را به صورت ریسپانسیو ایجاد نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.