1. Youtube. شما باید بدانید که قطعا داشتن ویدئو در این سایت می تواند بسیار مفید باشد. زیرا افرادی که به دنبال جستجوهای ویدئویی هستند می توانند با نمایش سایت شما رتبه سایت را به مقدار زیادی بهبود بخشند.
 2. کاربری سایت . سایت هایی که استفاده از آنها سخت است و یا به دلیل نداشتن ساختار مناسب نمی توانند به خوبی پیمایش شوند به دلیل کاهش زمان ماندن کاربران در سایت رتبه آنها کاهش پیدا خواهد کرد.
 3. استفاده از ابزارهایی مانند google analytic و webmaster tools. وقتی که شما از این گونه ابزارها استفاده می کنید آنگاه می توانید با لودکردن نقشه سایت خود به صورت دستی (یک فایل با پسوند.xml) سرعت ایندکس شدن صفحات سایت خود را افزایش دهید.
 4. مشاهده های انجام شده و جمعیت سایت. شما می توانید با قرار دادن مقالات خوب و با کیفیت در دیگر سایت ها میزان ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید. و با افزایش این ترافیک قطعا شما می توانید رتبه بهتری را نیز برای سایت خود به ارمغان آورید.

فاکتورهای مربوط به بک لینک

فاکتورهای مربوط به بک لینک

 1. عمر دامنه های لینک داده شده . هر چقدر طول عمر دامنه هایی که به شما لینک داده اند بیشتر باشد آنگاه شما می توانید رتبه بالاتری نسبت به دامنه هایی که جدید ایجاد شده اند کسب نمایید.
 2. تعداد دامنه هایی که بک لینک داده اند. شمار دامنه هایی که به شما بک لینک داده اند نیز یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سایت ها می باشد.
 3. تعداد بک لینک ها از ip های جداگانه کلاس c . وقتی شما بتوانید از رنج های مختلف کلاس سی بک لینک داشته باشید یعنی اینکه تعداد دامنه های متفاوت شما بیشتر است و اینکه شما را در دامنه های بیشتری می شناسند.
 4. استفاده از تگ alt برای عکس ها . در واقع مقدار این تگ یک نوع عکسی از انکرتکست می باشد.
 5. لینک داشتن از دامنه های .edu و .gov . وقتی که شما از دامنه های رده بالا بک لینک داشته باشید هم به اندازه داشتن بک لینک از این دو دامنه نیز موثر نخواهد بود.
 6. اعتبار صفحه ای که به شما بک لینک داده است. اعتبار صفحه یا رتبه صحفه ای که به شما لینک داده است هم برای خود اعتباری دارد.
 7. اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده است. دامنه ای که به شما لینک ارجاع داده است یک نقش کاملا مستقل در رتبه سایت شما دارد.
 8. بک لینک از سایت های رقیب. اگر شما بتوانید از دیگر سایت هایی که در حوزه کلمات کلیدی شما با شما رقابت دارند بک لینک داشته باشید بسیار رتبه خوبی کسب خواهد کرد.
 9. اشتراک گذاری مقالات در صفحات اجتماعی . تعداد دفعاتی که مقاله شما در این شبکه ها ایجاد شده می تواند ارزش زیادی برای سایت شما داشته باشد.
 10. داشتن لینک از همسایه های بد. همسایگان بد همان هایی هستند که فایل های سایت آنها در همان میزبانی که شما اجاره نموده اید هستند و بنا به دلایلی گوگل آنها را جریمه کرده است . پس شما نیز ممکن است به خاطر این که در همان رنج آی پی قرار دارید از سوی گوگل جریمه شوید.
 11. پست های مهمانان. درست است که شما می توانید از طریق گذاشتن پست در مقالات به عنوان کاربر مهمان برای سایت خود بک لینک تهیه نمایید اما باید بدانید که ارزش لینک هایی که در متن مقالات به شما ارجاع داده شوند بسیار بالاتر است.
 12. بک لینک به صفحه نخست سایت. داشتن بک لینک به صفحه نخست سایت می تواند ارزش و اعتبار زیادی به رتبه کلی سایت شما بدهد.
 13. لینک های نوفالو. شما وقتی یک توازن خوب بین لینک های نو فالو و فالو داشته باشید به گوگل گفته اید که به صورت کاملا طبیعی درحال لینک پراکنی هستید. همیشه نباید لینک های فالو داشت.
 14. تنوع لینک . اگر شما به یک باره درصد لینک های خود از یک سایت را افزایش دهید آنگاه گوگل شما را به عنوان یک اسپم شناسایی می کند. اما از سویی افزایش بک لینک از دامنه های متفاوت می تواند نشانه ای از روند لینک گذاری طبیعی باشد و برای شما امتیاز مثبت در پی خواهد داشت.
 15. لینک های موجود در متن مقاله ها. مسلما داشتن لینک در متن یک مقاله می تواند بیانگر اعتبار مقاله شما باشد که باعث شده است دیگران به آن ارجاع دهند.
 16. انکر تکست بک لینک ها . به قول گوگل که می گوید یک انکر تکست به یک سایت می تواند توضیح دقیق تری در مورد آن سایت نسبت به توضیحات خود سایت باشد. البته در گذشته این مسئله خیلی اهمیت نداشت اما اکنون بسیار مهم است که شما بتوانید از انکر تکست های خوب و مرتبط بهره ببرید.
 17. انکر تکست لینک های داخلی . این نوع از لینک ها می تواند تا حد زیادتری نسبت به انکرتکست های لینک های خارجی تاثیر گذار باشد.
 18. خصوصیت عنوان لینک . حتی عنوان لینکی که شما برای بک لینک سازی انتخاب کرده اید نیز می تواند یک سیگنال ضعیف در جهت افزایش ربته سایت شما داشته باشد.
 19. دامنه های رده بالای یک منطقه. اگر شما از دامنه هایی که از نام های معروف آن کشور استفاده کرده اند (مانند .ir )انگاه شما می توانید رتبه بالاتری در همان کشور داشته باشید.
 20. محل لینک در محتوا. لینک هایی که در ابتدای محتوا قرار دارند بسیار با ارزش تر از لینک هایی هستند که در انتهای محتوا قرار دارند.
 21. محل لینک در صفحه. اگر شما بتوانید لینک های خود را در متن محتوا داشته باشید انگاه رتبه بهتری خواهد داشت تا اینکه شما در پایین صفحه لینک داشته باشید.
 22. ارتباط دامنه ارجاع دهنده لینک. همیشه سعی کنید از سایت هایی بک لینک داشته باشید که ارتباط موضوعی یا کاری با سایت شما داشته باشد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.