1. چگالی کلمات کلیدی. درست است که چگالی کلمات کلیدی یکی از فاکتورهای مهم به شمارمیرود اما شما باید توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از آن نیز باعث می شود که به سایت شما ضربه وارد کند زیرا گوگل فکر می کند شما در حال انباشته کردن کلمات کلیدی به صورت غیرطبیعی برای به دست آوردن ترافیک بیشتر هستید. گوگل چندین سال است که به وب مسترها گفته است شما باید به صورت تخصصی از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 2. کلمات کلیدی ایندکس شده توسط پارامتر معنایی محتوای سایت. این مکانیزم به گوگل کمک می کند تا معنای صحیح کلمات را از داخل کلماتی که بیش از یک معنا دارند به دست اورند. مثلا در مورد کلمه apple که ایا منظور نام شرکت است یا اینکه اشاره به میوه سیب دارد.
 3. کلمات کلیدی ایندکس شده معنایی در تگ های عنوان و توضیحات . همچنین شما می توانید با استفاده از این کلمات کلیدی در تگ های فوق گوگل را در پیدا کردن مفاهیم مورد نظر و دقیق محتوای خود یاری رسانید.
 4. سرعت بارگذاری صفحات از طریق HTML. هر دو موتور جستجوگر گوگل و بینگ ، سرعت بارگذاری سایت را به عنوان یک فاکتور مهم در رتبه بندی سایت ها درنظر گرفته اند. عنکبوت های این موتورهای جستجوگر این قابلیت را دارند تا سرعت سایت شما را بر اساس کدهای صفحات و اندازه فایل ها محاسبه نمایند.
 5. محتواهای تکراری. محتواهای برابر در یک سایت می تواند اثر منفی در میزان دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجوگر داشته باشد.
 6. Rel=canonical. وقتی که شما از این تگ استفاده می کنید یعنی به گوگل این اطمینان را می دهید که صفحه شما دارای محتوای تکراری نیست.
 7. سرعت بارگذاری سایت از طریق مرروگر کروم. همچنین گوگل از اطلاعات کاربرانی که از گوگل کروم برای نمایش صفحات استفاده می کنند در رتبه بندی سایت ها بهره می گیرد.
 8. بهینه سازی عکس. عکس هایی که در متن محتوا هستند می توانند اطلاعات مهمی از جمله نام عکس ، ارتباط عکس با متن و .... را به گوگل ارسال نماید.
 9. تازگی محتواهای بروز شده. گوگل به مسئله بروز رسانی محتواهای قدیمی اهمیت خاصی می دهد مخصوصا برای جستجوهایی که شامل تاریخ انتشار هستند این نکته را در نظر می گیرد.
 10. محتواهای قدیمی
 1. اندازه محتواهای بروزشده. اهمیت ویرایش و تغییر همچنان یک فاکتور اساسی در رتبه بندی است. اگر شما بتوانید یک بخش کامل از یک متن را تغییر دهید مسلما تاثیر بیشتری خواهد داشت تا اینکه شما یک جمله یا چند کلمه را تغییر دهید.
 2. تاریخچه های بروز رسانی صفحات بروزشده. صفحات شما تا به حال چند بار مورد تغییر قرار گرفته است؟ روزانه، هفتگی یا هر 5 سال؟ بروز رسانی های مکرر می تواند جزء اصلی ترین فاکتورها به شمار آید.
 3. برجستگی کلمه کلیدی. اگر شما بتوانید کلمه کلیدی خود را رد بین 100 کلمه اول محتوای خود قرار دهید آنگاه شما خواهید توانست یک سیگنال مثبت دریافت نمایید.
 4. کلمات کلیدی در تگ های h2 و h3 . استفاده از این تگ ها نیز می تواند تا حدودی سیگنال های مثبت برای شما به ارغوان آورد.
 5. ترتیب کلمات برای کلمات کلیدی. همیشه سعی کنید خود را جای یک جستجو کننده قرار دهید و ترتیب کلمات کلیدی خود را طوری انتخاب کنید که فکر می کنید بیشترین مردم این گونه جستجو خواهند کرد. زیرا هرچه قدر ترتیب کلمات کلیدی شما با عبارات مورد جستجوی کاربران نزدیک تر باشد شما رتبه بهتری را دریافت خواهید نمود.
 6. کیفیت لینک های خروجی . بیشتر وب مسترها فکر می کنند اگر به وب سایت هایی که دارای رتبه های بالا هستند لینک داشته باشند انگاه برای آنها امتیاز به شمار خواهد رفت.
 1. موضوع لینک های خروجی. سعی کنید تا لینک های خروجی از سایت شما با متن محتوای شما هم خوانی داشته باشد. فرض کنید شما سایتی در مورد فیلم دارید اما به یک سایت در مورد ماشین لینک داده اید در این صورت گوگل فکرمی کند محتوای شما در مورد ماشین است نه فیلم!!!
 2. گرامر و املا. املاء صحیح کلمات و گرامر زبان محتوا یکی از سیگنال های کیفیت را به شما اهدا خواهد کرد. البته اگرچه که مت کاتس گفته است این امر امروزه زیاد اهمیت ندارد اما مطمئنا از نظر خوانندگان بسیار مهم می باشد.
 3. محتواهای اصیل . آیا سایت شما دارای محتواهای بکر و خالص است؟ اگر محتواهای شما کپی برداری شده از سایت های دیگر باشد آنگاه یک امتیاز منفی برای شما به حساب خواهد آمد.
 4. محتواهای جنبی مفید. بر اساس آمارها محتواهای جنبی مفید یکی از مهم ترین شاخصه های اعتبار صفحه می باشد.
 5. تعداد لینک های خروجی. باید مراقب باشید که داشتن تعداد زیادی لینک خروجی باعث می شود گوگل فکر کند شما در حال فروش بک لینک هستید و این رتبه سایت شما را کاهش خواهد داد.
 6. چند رسانه ای. داشتن عکس ، فیلم و دیگر فایل های چند رسانه ای می تواند سیگنال های مثبتی را برای شما ارسال نماید.
 7. تعداد لینک های داخلی که اشاره به صفحات می کنند. وقتی که شما در سایت خود تعداد لینک های داخلی زیادی دارید بدین معناست که شما دارید اهمیت ارتباط مطالب خود را به گوگل می فهمانید.
 8. کیفیت لینک های داخلی که اشاره به صفحات می کنند. همیشه باید سعی کنید که از دامنه های معتبر از خودتان لینک های ورودی داشته باشید زیرا دامنه هایی که از شما کمتر اعتبار دارند می توانند به رتبه شما آسیب بزنند.
 9. لینک های شکسته. اگر شما تعداد لینک هایی که به صفحات خالی اشاره دارند در سایت خود زیاد داشته باشید آنگاه گوگل تصور می کند که شما سایت خود را تعطیل کرده اید و دیگر به آن رسیدگی نمی کنید بنابراین ممکن است که شما را از صفحه نتایج خود حذف کند.
 10. رتبه ی خواندن. شما شک نکنید که گوگل رتبه خوانایی صفحه شما را بررسی خواهد کرد.
 11. لینک های وابسته. اگر شما در سایت خود از این نوع لینک ها داشته باشید ایرادی ندارد اما اگر تعداد آنها زیاد باشد آنگاه گوگل بررسی خواهد کرد که آیا شما در حال مراوده لینک با دیگر سایت ها هستید یا خیر.
 12. اشتباهات موجود در کدهای html. اگر شما در کدهای خود خطاهای زیادی داشته باشید آنگاه گوگل به علت ضعیف بودن سایت شما نمره منفی در نظر خواهد گرفت.
 13. اعتبار دامنه هاست یک صفحه. وقتی مثلا یکی از مقالات شما در یک دامنه خیلی معتبر منتشر شود آنگاه امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد نسبت به دامنه ای که اعتبار کمی دارد.

شما می توانید جهت دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.