اصولا برای طراحی ساخت شما نیاز دارید تا قدری در مورد کد نویسی صفحات اچ تی ام ال دانش داشته باشید. همچنین نرم افزارهای سایت ساز زیادی هم هستند که شما میتوانید از آنها استفاده کرده و بدون داشتن دانش کد نویسی صاحب سایت شوید.

همچنین شما باید کمی راجع به صفحه بندی محتوای سایت اطلاعات داشته باشید تا بتوانید مطالب موجود در سایت خود را به درستی و به شکل مناسبی به مخاطبان خود ارائه کنید. حتی اگر شما در کار طراحی سایت نیز حرفه ای باشید باز هم لازم است تا وقت زیادی را برای این کار صرف نمایید.

گام اول

گام اول طراحی سایت

شما می توانید به راحتی از یکی از نرم افزارهای سایت ساز آنلاین استفاده کرده و یا اینکه یک نرم افزار مدیریت محتوای دلخواه مانند جوملا یا وردپرس یا هر چیز دیگری را انتخاب نمایید و کار خود برای ساخت سایت دلخواه خود را شروع نمایید.

گام دوم

گام دوم طراح سایت

اگر از نرم افزارهای آفلاین برای ایجاد سایت استفاده کرده اید لازم است تا یک نام دامنه مناسب انتخاب کرده و آن را در یکی از مراکز ثبت نام دامنه به ثبت برسانید. توجه داشته باشید که باید مبلغی را به صورت سالیانه برای این کار اختصاص دهید.

گام سوم

انتخاب میزبانی

بعد از انتخاب نام دامنه که در واقع همان نام سایت شما است باید به فکر اجاره یک میزبان وب باشید. میزبان وب در واقع مکانی روی یکی از کامپیوتر هاست که فایل های مربوط به سایت شما در آنجا نگه داری می شود و این کامپیوترها به اینترنت متصل هستند.

در صورت نیاز برای دسترسی به مقالات تکمیلی تر می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.