استفاده از روش های سئو کلاه سیاه می تواند بسیار خوشایند بنظر برسد اما باید توجه داشته باشید که این کار مانند دعوت شدن به یک مهمانی بزرگ است اما شما باید از رفتن به آن کاملا خودداری کنید.

تاکتیک های کلاه سیاه سعی در افزایش رتبه سایت با استفاده از روش های حیله گرایانه دارد. هنگامی که صاحبان سایت سعی می کنند تا از این روش ها برای دست یابی به رتبه های بالا در موتورهای جستجوگر استفاده کنند نتیجه عکس دریافت می کنند و از طرف این موتورها جریمه خواهند شد. در این مقاله قصد داریم تا روش های اصولی و درست در مورد ساخت سایت هایی متناسب با اصول موتورهای جستجوگر را بررسی نماییم.

کلمات کلیدی را انباشته نکنید!

انباشتن کلمات کلیدی

بطور مثال اگر شما قصد دارید که مخاطبین خود را که ازطریق موبایل به سایت شما می آیند افزایش دهید باید از روش درست آن و ایجاد کلمات کلیدی که با جستجوهای کاربران منطبق است استفاده کنید. وقتی که شما انبوهی از کلمات کلیدی را که مرتبط با سایت شما نیستند را در مقالات خود می گنجانید تا فقط بتوانید مخاطب بیشتری را برای سایت خود بیاورید شما با این کار در واقع انبوهی از کلمات کلیدی را در سایت خود ایجاد کرده اید. و اضافه نمودن کلمات کلیدی مشهور به سایت خود در حالی که محتوای سایت شما ارتباطی با آنها ندارد نیز یک روش سئو کلاه سیاه محسوب می شود زیرا شما با این کار هرگز اعتبار واقعی برای سایت خود کسب نمی کنید.

بعبارت دیگر انباشته کردن کلمات کلیدی مختلف تنها می تواند تعداد بازدیدکنندگان به سایت شما را برای مدتی افزایش دهد که البته این کار غیر اصولی بعدا پیامدهای بدی از سوی موتورهای جستجوگر خواهد داشت.

"پیشنهاد گوگل این است که شما به ازاء هر 100 تا 150 کلمه در متون خود از یک کلمه کلیدی کمک بگیرید."

از کلمات کلیدی نا مرتبط استفاده نکنید.

برخی از مردم فکر می کنند میتوانند گوگل را فریب دهند وبرای جذب مخاطب بیشتر از کلمات کلیدی معروف و نا مرتبط با محتوای سایت خود استفاده می کنند. اما این یک استراتژی کاملا نارس برای رسیدن به مخاطبان بیشتر است. بعنوان مثال اگر سایت شما در حوزه موسیقی است و شما در آن از کلمات کلیدی مانند "خرید ماشین رئیس جمهور" یا "ملاقات آسان با شخص اول کشور" استفاده کنید آنگاه بعد از مدتی جریمه هایی سنگینی از سوی گوگل برای تنبیه سایت شما در نظر گرفته خواهد شد و ممکن است تا مدت ها در نتایج جستجوی گوگل حتی در کلمات کلیدی مربوط به خود نیز قرار نداشته باشید.

از محتوای کپی استفاده نکنید.

 محتوای کپی

اصیل باشید و اصیل نیز تولید محتوا کنید. استفاده از متن های کپی برداری شده و یا قرضی را به حداقل برسانید. سایت خود را به صورت ریسپانسیو بسازید تا عملکرد روان تری برای نمایش در دستگاه های مختلف مانند موبایل یا تبلت داشته باشد چون تهیه نمونه های جداگانه برای نمایش در دستگاه های مختلف کار غیر حرفه ای است. و وب سایت های طراحی شده شما برای دسک تاپ یا موبایل باید به یک آدرس مشترک اشاره نمایند و نباید آدرس های جداگانه داشته باشند زیرا شما بخاطر تکراری بودن محتوا از سوی گوگل به شدت جریمه خواهید شد بنابراین بهتر است که شما تنها یک سایت داشته باشید که قابلیت نمایش در گوشی های هوشمند را نیز داشته باشد.

لینک انباشته نکنید!

مهیا کردن لینک های با ارزش برای سایت کار بسیار خوبی است اما اگر شما بخواهید که این کار را به صورت غیر حرفه ای انجام دهید از جمله موارد سئو کلاه سیاه بشمار رفته و باز هم از سوی گوگل جریمه خواهید شد.

لینک های ورودی به سایت شما از جمله متغیرهای حساس در جذب مخاطب شما توسط گوگل می باشد. به همین سبب شما نباید هرگز لینک های غیر مرتبط داشته باشید و یا اقدام به خرید لینک نمایید و از همه مهمتر اینکه نباید عضو باغچه های لینک یا همان لینکدونی ها شوید. این لینکدونی ها در واقع یک سری سایت هایی هستند که فقط به یکدیگر لینک داده اند و یا دارای لینک های غیر مرتبط هستند

متون غیر قابل مشاهده و یا مخفی را اضافه نکنید.

از اضافه کردن متون به صورتی که موتورهای جستجوگر قادر به دیدن آنها هستند اما کاربران نمیتوانند انها را بخوانند به شدت پرهیزکنید. اضافه نمودن متون مخفی یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که ارتباط مستقیمی با روش انباشت کلمات کلیدی دارد.

برای مثال ممکن است شما با اضافه کردن کلمات کلیدی در صفحات خالی و بخش های سفید صفحات بتوانید اسپایدر های گوگل را جذب کنید و در نتیجه مخاطب بیشتری کسب کنید اما مطمئن باشید این کار شما بعد از مدت کوتاهی توسط گوگل شناسایی شده و ضررهای زیادی برای شما به وجود خواهد آورد. سایت خود را از طریق روش های درست ایجاد کنید و برای آن محتوای با کیفیت ایجاد کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.