طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از مردم نمی دانند که چطور باید برای سایت خود برنامه ریزی داشته باشند. در اینجا روش هایی گفته میشود که بعد از اعمال آنها در مراحل ساخت سایت وب سایت شما اولین چیزی خواهد بود که مردم به آن نگاه خواهند کرد. شیوه درست برنامه ریزی برای داشتن یک وب سایت خوب این است که روند کاری خود را به صورت معکوس انجام دهید. شما این کار را باید به وسیله پرسش پنج سوال از خود انجام دهید.

  1. شما چطور مردم را جذب سایت خود میکنید ؟

بطور دقیق تر باید پرسید که شما از چه تکنیک های بازاریابی برای جذب مخاطب هدف خود استفاده می کنید؟ آیا موارد سئو سایت را در آن مد نظر گرفته اید؟ تبلیغات کلیکی انجام داده اید؟ از شبکه های اجتماعی استفاده کرده اید ؟ بحث روابط اجتماعی آن را چگونه مدیریت کرده اید؟ پرسیدن این سوالات بسیار مهم است.

نکته : محاسبه کنید که کدام یک از تکنیک های بازاریابی برای وب سایت شما بهتر عمل خواهد کرد. و اینکه دقت داشته باشید که شما برای جذب هر مشتری تا چه میزان حاضر به صرف هزینه هستید.

  1. چه کسانی قرار است به سایت شما بیایند؟

وب سایت شما نیاز دارد تا انواع کاربران را جذب نماید و شما بتوانید به آنها در پیدا کردن چیزی که دقیقا به آن نیاز دارند یاری رسانید. پس بعد از چند ثانیه که از حضور کاربر در سایت شما گذشت نیاز هست که او بداند در قدم بعدی به کجا باید برود. آیا آنها نیاز به ثبت نام دارند؟ آیا باید روی لینکی کلیک نمایند تا بتوانند اطلاعات کامل تری به دست آورند؟ پس از اینکه شما متوجه شدید مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند آنگاه شما قادر خواهید بود تا گام های بعدی پس از ورود کاربر به سایت خود را آماده سازی کنید.

نکته : تلاش نکنید تا از هر قشری مخاطب داشته باشید . یعنی سعی کنید در جذب مخاطبان خود نیز همانند مطالب محتوا به صورت تخصصی عمل کنید .

  1. بازدیدکنندگان از سایت چه سوالاتی را ممکن است در ذهن داشته باشند؟

آیا من در مکان درستی قرار گرفته ام ؟ چند وقت است که در کار تجارت فعالیت دارند؟ چطور اطمینان حاصل کنم که محصولات و سرویس های شما خوب هستند؟ چطور میتوانم در مورد خدمات و شرکت شما اطلاعات بیشتری کسب کنم؟ چطور میتوانم با شما تماس بگیرم؟

نکته : سعی کنید به این سوالات پاسخ دهید پیش از آنکه از شما پرسیده شوند. برای مثال اگر بازدیدکنندگان سایت شما قصد خرید کالایی از سایت شما را دارند که شما در زمینه آن کالا به عنوان یک برند شناخته شده هستید سعی کنید روند خرید کالا را به صورت کاملا شفاف و کوتاه طراحی کنید زیرا در این صورت کاربر فکر میکند که دقیقا در مکان درستی قرارگرفته است.

  1. شما دوست دارید بازدیدکنندگان چه کارهایی را انجام دهند؟

آیا میخواهید تلفن را بردارند و با شما تماس بگیرند؟ آیا میخواهید به شما ایمیل بزنند؟ آیا میخواهید در سایت شما ثبت نام کنند؟ محصول شما را به صورت آنلاین خریداری نمایند؟ اکر سایت شما محصولی را به فروش می رساند سعی کنید تا بازدیدکنندگان را برای خرید ترغیب کنید و همچنین راه را برای خرید آنان هموار کنید. اگر ارائه کننده خدمتی هستید به آنها اجازه بدهید بدانندکه چگونه و چرا با دریافت خدمت شما سود میکنند.

نکته : بسیار واضح و مختصر عمل نمایید و اجازه ندهید در خرید خدمت از شما فکر و تامل نمایند.

  1. بازدیدکنندگان از سایت دوست دارند به چه نحو بازدید داشته باشند؟

به خاطر داشته باشید بیشتر افرادی که به سایت شما سر می زنند لزوما مشتری شما نخواهند شد. در واقع میانگین نرخ تبدیل در اینترنت 1 درصد است . بدین معنا که از هر 100 نفر بازدیدکننده تنها یک نفرشان مایل به برقراری ارتباط ، ثبت نام در سایت و یا خرید کالا از شما هستند. تحقیق کنید که کاربران شما مایل اند چه نوعی از ارتباط با شما را داشته باشند سپس ابزار این نوع ارتباط را در اختیارشان قرار دهید. این ابزارها عبارتند از وبلاگ ، ایمیل ، فیسبوک ، گوگل و دیگر وسایل ارتباطی.

نکته : جذب کردن مخاطبان اصل بسیار مهمی است زیرا اکثر افراد در دفعه اول بازدید از سایت شما تبدیل نخواهند شد.

برای دریافت مقالات تکمیلی تر در مورد این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.