تحقیق امروز حاصل بررسی و آنالیز بیش از 1 میلیون از نتایج موتور جستجوی گوگل می باشد. حاصل آن بدست آوردن مهم ترین فاکتورها در ساخت سایت برای قرار گرفتن وب سایت در رتبه 1 گوگل می باشد.

  • بک لینک ها

شاید بتوان گفت بک لینک ها از قوی ترین عوامل بالارفتن رتبه سایت ها در نزد گوگل می باشد. و تعداد دامنه های لینک شده به وب سایت از جمله قوی ترین عوامل این رتبه بندی است. تعداد بک لینک های متفاوت تاثیر زیادی دارد زیرا گوگل متوجه می شود که سایت های مختلفی وب سایت شما را تایید می کنند . در واقع هرچه این دامنه ها بیشتر باشد گوگل توجه بیشتری به شما خواهد کرد . همچنین ارزش و اعتبار دامنه هایی که به شما بک لینک دارند نیز بسیار حائز اهمیت است . پس سعی کنید در دامنه های مهم و معتبر بک لینک داشته باشید.

دامنه های ارجاعی

همچنین از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار تولید محتواهایی است که موضوع و متن آنها با یکدیگر ارتباط دارند . پس تولید محتوای متمرکز در رابطه با یک موضوع خاص بهتر عمل خواهد کرد. در گذشته گوگل موضوع یک مطلب را بر اساس کلمات کلیدی موجود در صفحات وب سایت تشخیص می داد اما امروزه با ایجاد الگوریتم "هامینگ برد" جستجوها بر اساس کلمات کلیدی صورت نمی گیرد و میتواند براحتی موضوع هر صفحه از وب سایت را تشخیص دهد . بطور دقیق تر باید بگوییم که موتور جستجوگر گوگل نتایجی را نشان می دهد که تنها حول یک موضوع خاص گردش دارند.

عنوان

  • استفاده از محتواهای طولانی

طبق آمار بدست آمده محتواهای لینک اول نتایج جستجوی گوگل بطور متوسط شامل 1890 کلمه می باشد.

کلمات محتوا

آمار نشان می دهد که محتواهای طولانی بیشتر از محتواهای کوتاه به اشتراک گذاشته می شوند . به همین دلیل برنامه ریزی و ترجیح گوگل نیز بر این اساس صورت گرفته است. و دلیل دیگر اینکه از نظرگوگل محتواهای طولانی می تواند درک بهتر و عمیق تری نسبت به موضوع مورد بحث به کاربران بدهد.

  • استفاده از پروتکل https

استفاده از این پروتکل به شما کمک می کند تا راحت به رتبه های بالای گوگل راه بیابید. امنیت اطلاعات شاید مهم ترین دلیل برای گوگل در مورد توصیه به وب مسترها برای سوئیچ به پروتکل https می باشد. اما جالب است بدانید علی رغم توصیه گوگل در این مورد ، تاثیر چندانی در رتبه بندی برای وب سایت ها تا به امروز نداشته است.

پروتکل https

  • استفاده از تصاویر در محتوا

گوگل گفته است که محتواهای دارای حداقل یک تصویر جایگاه بهتری در رتبه بندی پیدا خواهند کرد. اما دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد از تصاویر نیز می تواند رتبه وب سایت شما را کاهش دهد . طبق آمار استفاده از حداقل یک تصویر تاثیر بیشتری نسبت به محتواهایی دارد که اصلا تصویری ندارند.

درصد صفحات

  • سرعت بارگذاری وب سایت

قطعا کاربران وقت زیادی را برای لود شدن سایت صرف نمی کنند زیرا آنها را به سرعت کلافه کرده و ممکن است دیگر هرگز به وب سایت شما سر نزنند. از سال 2010 گوگل سرعت لود شدن وب سایت ها را از جمله عوامل مهم در رتبه بندی سایت ها معرفی نمود. پس سعی کنید سایت هایی داشته باشید که سرعت بارگذاری زیادی دارند.

سرعت بارگذاری سایت

همچنین برای اطلاعات بیشتر و مقالات تکمیلی در رابطه با این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه نمایید.