هر ساله ما با فاکتورها و شکل های متفاوت از طراحی وب سایت آشنا میشویم. و اگر شما بتوانید این المان ها را به صورت هوشمندانه ای در کنار هم قرار دهید تاثیر فراوانی در معرفی هرچه بهتر صنعت و یا تجارت شما دارد. و حتی برخی از این المان ها برای بهبود محتوای وب سایت شما در نظر گرفته شده است. اگرچه نیازی نیست تا شما همه این موارد و المان ها را رعایت کنید اما قطعا رعایت بیشتر آنها میتواند در افزایش بازدیدکنندگان سایت شما بسیار مهم باشد.  به همین دلیل انتخاب بهترین المان ها کار سختی به شمار میرود. در این مقاله سعی شده است تا مهم ترین این موارد را به شما معرفی نماییم.

  • استفاده از تایپوگرافی های بزرگ و منحصر به فرد

تایپوگرافی های بزرگ

بیشتر شرکت های بزرگ از یک رسم الخط و یا تایپوگرافی مشخص به خود استفاده می کنند تا بدین صورت کاری کنند که افراد با دیدن آنها فورا در ذهنشان نام آن شرکت نقش بندد تا وجه تمایزی بین خود و رقبایشان ایجاد کرده باشند. در سال های اخیر طراحان وب حجم عظیمی از فونت های مختلف را برای انجام این کار در اختیار دارند.

چرا استفاده از تایپوگرافی مفید است؟

با ایجاد تایپوگرافی در واقع شما یک حالت ، فرم و یا ظاهر منحصر به فرد برای وب سایت خود ایجاد کرده اید تا یک اتحاد در طراحی را به کاربران خود نشان دهید. با انتخاب یک تایپوگرافی مناسب شما میتوانید حوزه کاری خود را مشخص نمایید.

همچنین انتخاب فونتی که قابلیت نمایش در همه مرورگرها را داشته باشد نیز تاثیر زیادی در رضایتمندی بازدیدکنندگان شما را دارد.

  • استفاده از عکس های بزرگ و واکنش گرا

استفاده از عکس های بزرگ

شما میتوانید از عکس های بزرگ به عنوان پس زمینه متون نیز استفاده کنید. استفاده از عکس این امکان را می دهد که منظور محتوای خود را با تنوع بهتری نسبت به یک متن خالی ارائه کنید. مشتریان شما از نقاط مختلف با سطح توقعات مختلف هستند. بدین صورت که آنها ممکن است از گوشی یا تبلت های خود اقدام به مشاهده سایت خود نمایند و شما باید این امکان را مد نظر گرفته باشید تا عکس های شما در نمایشگر های این دستگاه ها هم به درستی به نمایش درآیند.

  • استفاده از ویدئوهای پس زمینه

استفاده از ویدئوهای پس زمینه

استفاده از ویدئوهایی که به صورت خودکار در پس زمینه صفحات وب اجرا می شوند نیز میتواند مفید باشد . زیرا این کار باعث ارائه بهتر تجارت شما می باشد . کمااینکه یک ویدئوی 1 دقیقه ای به اندازه 100 خط محتوا میتواند به بازدیدکنندگان شما توضیح ارائه کند. ویدئوهای پس زمینه قادرند تا مخاطبان شما را از همان بد ورود جذب وب سایتان کنند. همچنین استفاده از این ویدئوها میتواند تا 60000 برابربیشتر از یک متن مفهوم برسانند. زیرا اغلب افراد وقت زیادی را برای خواندن متون طولانی صرف نمی کنند.

  • طراحی نیمه تخت

طراحی نیمه تخت

در سال 2013 شرکت اپل کاملا به سمت طراحی تخت سوئیچ کرد. زیرا در این طراحی به دلیل عدم وجود افکت های متنی سنگین مانند طرح های سه بعدی و سایه ها باعث شد تا سرعت بارگذاری صفحات بسیار افزایش پیدا کند. پس از آن بسیاری دیگر از شرکت ها نیز به تبعیت از شرکت اپل اینگونه عمل کردند.

  • منوهای همبرگری

 

همانطور که در بیشتر سایت ها مشاهده کرده اید آنها دارای منوهای متعددی هستند. داشتن منوهای متعدد باعث تفکیک در بخش های مختلف شده و کار کاربران را راحت تر میکند اما ایراد آن این است که بخش بسیار زیادی از فضای سایت شما را اشغال میکند. منوی مخفی یا همان همبرگری این وضعیت را تغییر داده است . این منوها پیش از این بیشتر در نرم افزارهای تحت وب مرسوم بوده است اما امروزه شما حتی در گوگل کروم هم میتوانید آن را مشاهده کنید.

  • استفاده از عکس های بزرگ محصولاتتان

شما در بیشتر سایت های تجاری بزرگ دیده اید که برای معرفی یک محصول جدید یا بخشی از یک محصول عکس بزرگی از آن را آماده کرده و در میانه صفحه سایت خود قرار می دهند. اینکار را برای این انجام میدهند تا بتوانند ایده های خود در مورد آن محصول را به شکل بهتری به مخاطبین خود منتقل نمایند.

همچنین استفاده از این ابزارها کمک زیادی به طراحان میکند تا بتوانند محصول مورد نظر را به صورت کامل تر و با جزئیات بهتری به فروش برسانند.

برای بدست آوردن مقالات و اطلاعات بیشتر در خصوص موضوعات مرتبط میتوانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.