در این مقاله قصد داریم تا چند نکته مهم در مورد ساخت سایت به صورت حرفه ای به شما معرفی نماییم. این نکات همچنین در بالابردن ویژگی کاربر پسندی (Userfriendly) سایت شما نیز بسیار موثر خواهد بود. نکاتی که بیان میشود راجع به تکنیک های کد نویسی اچ تی ام ال نسخه 5 می باشد. در واقع این نکات راهنمایی برای طراحان وب سایت است تا بتوانند سایت های حرفه ای تری طراحی نمایند.

  1. تست تجربه کاربری

شما میتوانید با تحقیق در مورد اینکه کاربران شما به چه شکل با سایت شما تعامل دارند به علایق و سلیقه های آنها پی برده و با استفاده از این اطلاعات سایت خود را به گونه ای طراحی کنید تا در جذب مخاطب نیز سایت موفقی را داشته باشید. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند google Analytic نیز استفاده نمایید.

تست تجربه کاربری اطلاعات مفیدی در اختیار طراحان وب قرار می دهد. آنها به راحتی میتوانند دریابند که کدام یک از بخش های سایت برای کاربران رنج آور و کدام یک از آنها خسته کننده است. و می توانند بخش هایی را که نیاز به ترمیم دارند را نیز شناسایی نمایند.

همچنین شما فقط نباید به این مکانیزم اکتفا کنید و می توانید از دوستان خود خواهش کنید که سایت شما را بازدید کنند و نظرات خود را در مورد آن به شما منتقل نمایند.

  1. فضاهای سفید

فضاهای خالی عبارتند از فضاهایی که در بین عناصر سایت شما وجود دارند. بسیاری از کاربران هستندکه مشاهده فضاهای خالی در سایت از دید آنها جالب به نظر نمی رسد. اما این موضوع فقط یک آمارمحدود به شمار می رود و بهترین کار این است که شما در این مورد نیز با توجه به سایت خود باید از کاربران نظر خواهی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

  1. فونت های اینترنتی

فونت اینترنتی

در طراحی سایت خود همیشه سعی کنید تا از خانواده فونت های اینترنتی استفاده کنید تا در همه مرورگرها به خوبی قابل نمایش باشد . زیرا استفاده از فونت های غیر استاندارد ممکن است تاثیر بدی بر روی بازدیدکنندگان از سایت شما داشته باشد.

  1. استفاده از بافت ها و الگوها

همیشه سعی کنید تا در طراحی خود از بافت هایی استفاده کنید که با محتوای شما همخوانی مفهومی دارد. بطور دقیق تر باید گفت از الگوهایی استفاده کنید که در انتقال مفهوم اصلی کارتان به شما کمک کند.

  1. استفاده از رابط های کاربری jQuery

برای جلا بخشیدن به بخش بصری سایت توصیه می شود تا از کتابخانه غنی از انیمیشن ها و اسلایدرهای جی کوئری استفاده کنید. همچنین با این کار شما سرعت فراخوانی این بخش ها بر روی سایت خود را نیز افزایش داده اید زیرا همانطور که میدانید این عناصر به خودی خود سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش خواهند داد.

  1. منویی از آیکون ها

داشتن مجموعه ای از آیکون های کوچک تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه بازدیدکنندگان از سایت دارد. لینک های منویی استاندارد کمک بسیار زیادی به کاربران در پیمایش هر چه آسان تر صفحات وب سایت شما خواهد کرد.

  1. به روز رسانی قالب رنگ بندی

به روز رسانی به این معنا نیست که شما شمای رنگ بندی سایت خود را به کلی تغییر دهید بلکه سعی کنید از رنگ های شاد و مدرنی که سایت های معروف استفاده کرده اند بهره ببرید. زیرا تاثیر خوبی در کاربران میگذارد وقتی که شما بعد از ماه ها یک تغییر رنگ کوچک در بخشی که بیشتر در دید کاربران است میدهید.

  1. پشتیبانی از مرورگرهای روز

مرورگرها

قطعا ایجاد وب سایتی که بتواند توسط همه مرورگرها قابل نمایش باشد کار سختی است. بنابراین همیشه سعی کنید که از آپدیت های مرورگرها استفاده کنید و ماژول های مورد نیاز برای اضافه کردن در تنظیمات سایت خود را برای کارایی بهتر در نظر داشته باشید.

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.