همانطور که همه ما میدانیم ، تجارت الکترونیک تبدیل به یکی از موفق ترین صنعت ها در جهان شده است. وتعداد بیشماری سایت های تجارت الکترونیک ساخته شده است که درحال فروش محصولات و کالاها هستند.

امروزه مردم می توانند با خیال راحت پشت کامپیوتر خود نشسته و بسیاری از چیزهایی که نیاز دارند را به صورت اینترنتی خریداری نمایند و تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک کامپیوتر و یک ارتباط به اینترنت است. درگاه های پرداخت از طریق بانک داری الکترونیکی به وسیله کارت های اعتباری تهیه شده است. و همچنین بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک این قابلیت را ایجاد کرده اند که پس از تحویل کالا درمحل امکان پرداخت مبلغ خرید وجود داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با 7 فاکتور مهم برای موفقیت وب سایت های تجارت الکترونیک آشنا سازیم.

  1. قیمت گذاری محصولات

مشتریان اغلب قیمت هایی که شما پیشنهاد داده اید را با دیگر رقبای شما مقایسه می کنند. و این یک نیاز است که شما باید همیشه قیمت های خود را با قیمت های رقبای خود مقایسه نمایید. وقتی که شما یک قیمت رقابتی را مورد آنالیز قرار می دهید شما می توانید برای تثبیت یک قیمت مناسب تصمیم گیری نمایید به طوری که به سود تجارت شما لطمه ای وارد نکند. اگر شما صاحب یک کاتالوگ بزرگ از محصولات هستید به شما توصیه می شود که حتما از ابزاری برای تعیین استراتژی قیمت گذاری کالاها استفاده نمایید. دو ابزار مهم عبارتند از:

  • Data crops

این یک ابزار هوشمند برای واکشی قیمت می باشد که به شما راه کارهایی برای داشتن مناسب ترین قیمت در برابر رقیبانتان ارائه می کند.

  • io

یکی از معروف ترین ابزارهای رایگان استخراج داده می باشد. این ابزار یک کراولر هوشمند و قابل کنترل دارد که شما می توانید در چند گام ساده آن را تنظیم نمایید. شما کافیست تا این ابزار را دانلود کرده و کراولر آن را برای واکشی قیمت های رقبای خود تربیت کنید.

  1. محصولات با کیفیت بسیار بالا

محصول با کیفیت

بسیاری از مردم بر این باورند که محصولاتی که در سایت های تجارت الکترونیک به فروش می رسد کیفیت بسیار پایینی دارند. و حتی برخی ها فکر می کنند که محصولات آنها اصل نیستند. شما باید این اطمینان را به وجود آورید که محصولاتی که شما در سایت خود می فروشید بهترین کیفیت ممکن را دارا می باشد. و باید مراقب باشید که هیچ کدام از مشتریان شما نباید مشکلی با کیفیت محصولات خریداری شده از سایت شما داشته باشند.

  1. امنیت بالا در تراکنش های مالی

مشتریان همیشه نکات امنیتی سایت را برای تراکنش های مالی خود مورد بررسی قرار می دهند. و به همین دلیل است که تراکنش های امن و رمز نگاری شده برای وب سایت های تجارت الکترونیک لازم و ضروری می باشد. گواهینامه های ssl نیز برای همین کار اهدا می شود.

شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما از یک گواهینامه امنیت معتبر برخوردار می باشد. آخرین تحقیقات نشان داده است که مشتریان از سایت هایی که مسائل امنیتی را رعایت نمی کنند خریدی انجام نمی دهند.

  1. حمل و نقل

حمل و نقل

پس از فروش آنلاین مهم ترین مسئله این است که شما باید بتوانید محصولات خود را به موقع به دست مشتریان خود برسانید. همچنین سعی کنید تا خدمات حمل کالای شما به صورت رایگان انجام پذیرد.

  1. پشتیبانی لحظه ای از مشتری

همیشه این امکان وجود دارد که مشتریان شما درهنگام خریدو یا پس از آن با کالا به مشکل برخورد نمایند. برای حل این موضوع نیاز است که شما یک تیم پشتیبانی خوب داشته باشید که بدانند چطور باید مشکل مشتری را در لحظه حل نمایند. همچنین شما باید به صورت 7 روز در هفته و 24 ساعت در شبانه روز این کار را انجام دهید تا مشتریان شما بتوانند در هر زمان که بخواهند اقدام به رفع مشکل خود نمایند.

  1. تجربه کاربری و بررسی ها

اگر سایت شما قابلیت پیمایش خوبی داشته باشد آنگاه کاربران سریعتر می توانند محصولات مورد نظر خود را پیدا نمایند و میزان تجربه کاربری سایت شما به حد خوبی خواهد رسید. بدین ترتیب آنها محصولات بیشتری را برای خرید در نظر خواهند گرفت و همچنین برای خریدهای آینده خود نیز آنها را ذخیره خواهند کرد.

شما باید بتوانید فرم های خود را برای دریافت نظرات مفید کاربران بهینه سازی کنید و این امکان را به آنها بدهید که در مورد محصولات سایت شما با یکدیگر بحث و تبادل نظر نمایند. همچنین اطمینان حاصل نمایید که نظرات خریداران به درستی در وب سایت شما به نمایش در خواهد آمد زیرا افراد جدید می توانند نظرات کسانی که قبلا محصولات را تهیه کرده اند بخوانند و بدین ترتیب این خود نیز یک نوع تبلیغ برای سایت شما به شمار خواهد آمد.

  1. تجارت موبایل

روش های خرید آنلاین به سرعت در حال تغییر است و شما برای اینکه بتوانید در این تجارت بقا داشته باشید باید خود را با این روش ها و گرایش های جدید سازگار کنید. خرید آنلاین از طریق نرم افزارهای گوشی نیز یکی از این گرایش های جدید می باشد. داشتن یک وب سایت که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شده باشد یکی از مهم ترین فاکتورهای وب سایت های امروزی می باشد. پس هنگامی که شما در حال ساخت سایت هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که باید طراحی سایت خود را به صورت ریسپانسیو انجام دهید تا قابلیت نمایش در تلفن های هوشمند را نیز داشته باشد.

ودر پایان باید گفت که شما باید به صورت مستمر سایت خود را مورد آنالیز و بررسی قرار دهید تا از روند درست بازگشت سرمایه خود اطمینان حاصل نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.