بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (Search Engine Optimization (seo)) یکی از چالش بر انگیز ترین مسائل مربوط به هر کمپانی ای می باشد. حتی اگر شما بهترین سئو کاران را نیز استخدام کنید اما آیا کدام یک بهترین روش ها را می دانند؟ الگوریتم های جستجو همیشه در حال تغییر هستند، و آنها همیشه ما را در یک تاریکی در مورد فاکتورهای رتبه بندی قرار می دهند. اما قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید که با کدام سئو کار یا (seo man) کار کنید باید یک سری نکاتی را بدانید تا در دام دروغ های این افراد نیافتید.

  1. من همه این الگوریتم ها را می شناسم.

هیچ کسی بیرون از شرکت گوگل نمی داند که الگوریتم های رتبه بندی چه هستند. سئو کاران گفته اند که در حدود صدها الگوریتم برای رتبه بندی وجود دارد. اما آیا چه کسی واقعا از آنها اطلاع دارد؟ هیچ کسی نیست که همه آنها را بشناسد.

هر چند خود گوگل در مورد تعدادی از آنها توضیحات بسیار مختصری داده است اما برای باقی موارد شما باید آنها را از طریق آنالیز های مکرر به دست آورید. همچنین اینکه گوگل در حال به روز رسانی همه این الگوریتم ها به صورت مکرر می باشد و همین امر نیز کار شما را بسیار سخت تر خواهد کرد.

کافیست شما در مورد الگوریتم RankBrain گوگل یا همان هوش مصنوعی جدید آن فکر کنید. گوگل این الگوریتم را در سال 2015 ایجاد نمود. و اینکه گوگل ماه ها بعد از اینکه این الگوریتم را مورد استفاده قرار داده بود در مورد آن به عموم توضیحاتی را داد. شما باید بدانید که متخصصین سئو هیچ شاه کلیدی برای کارهای خود ندارند.

  1. من می توانم رتبه هر سایتی را ارتقاء دهم.

یکی از مهم ترین استراتژی هایی که باعث می شود شما در سئو موفق باشید این است که نیازهای مشتری خود را به خوبی بشناسید. همانطور که می دانید امروزه صنایع و مشاغل متفاوتی هستند که صاحب وب سایت هستند و هر کدام از این مشاغل و صنف ها داری یک سری علایق و نیازهای خاص می باشد. بنابراین نمی توان توقع داشت که کسی وجود داشته باشد که با همه این رشته ها و نیاز های آنان به خوبی آشنایی داشته باشد تا بتواند برای همه این موارد استراتژی های سئو را تبیین کند. از آنجایی که بسیاری از افراد بودجه بزرگی برای کار سئو ندارند یکی از بهترین روش ها استفاده از کلمات کلیدی طولانی می باشد. پیدا کردن مرتبط ترین این نوع کلمات برای یک صنعت یا حرفه خاص نیازمند داشتن دانش و اطلاعات وسیع در مورد آن حرفه میباشد.

  1. سئو همه آن چیزی است که شما نیاز دارید.

درست است که سئو سایت یکی از بزرگترین راه های کسب اعتبار است اما این روش فقط یکی از مهم ترین آنهاست و شما برای جذب مخاطب به وب سایت خود باید بتوانید از روش های دیگر نیز بهره ببرید.

سئو

بیشتر شرکت های موفق از روش های ترکیبی برای جذب مخاطب استفاده می کنند. این روش های عبارتند از تبلیغات ، بازاریابی محتوا ، بازاریابی شبکه های اجتماعی و غیره. و تحقیقات نشان داده است که این تاکتیک ها اغلب کامل کننده یکدیگر هستند.

به طور مثال ایجاد محتواهای باکیفیت یکی از بهترین فرصت های بهبود سئو سایت می باشد. و بازاریابی به ازاء کلیک (pay-per-click) می تواند در بهبود این روش برای کلمات کلیدی کاملا مفید باشد و نرخ کلیک بر روی سایت شما را افزایش دهد.

  1. لینک های بیشتر ، بهتره !

با وجود تلاش های فراوان گوگل در جریمه کردن سایت هایی که به صورت غیر طبیعی بک لینک دارند اما این روش و فاکتور هنوز یکی از مهم ترین مسائل مرتبط با رتبه سایت ها می باشد.

اما امروزه گوگل با دقت و حساسیت بیشتری به سایت هایی که به شما لینک داده است نگاه می کند. و باید این نکته را مد نظر داشته باشید که آنها به راحتی می توانند تشخیص دهند که لینک هایی که شما به دست آورده اید تا چه میزان با ارزش اند و اعتبار دامنه هایی که به شما لینک داده اند نیز بسیار در این امر مهم می باشد.

بنابراین از سئو کاران بخواهید برای شما توضیح دهند که از چه سایت هایی و چه دامنه هایی برای شما لینک ایجاد می کنند . زیرا تعداد زیاد و غیر طبیعی این لینک ها باعث می شود شما از سمت گوگل جریمه شوید.

  1. محتوای تکراری به سایت شما ضربه نمی زند!

گوگل به شدت به دنبال جریمه کردن سایت هایی است که با کپی برداری از مطالب سعی در آوردن ترافیک به سمت سایت خود دارند. و متاسفانه  این کار به یک روش کاملا معمول برای سئو کاران تبدیل شده است.

  1. من می توانم شما را به صفحه اول گوگل برسانم

هر ادعائی که سئو کاران مبنی بر رساندن شما به رتبه اول گوگل در یک بازه زمانی مشخص داشته باشند دروغ محض است. همچنین راهنمای وب مستران گوگل نیز به شما اخطار داده است که این ادعا ها را به هیچ عنوان قبول نکنید.

رتبه صفحات به صورت روزانه و به دلایل متعدد در حال تغییر است و یک متخصص صادق سئو هیچ گاه به شما قول یک مدت مشخص برای رسیدن به صفحه نخست نتایج جستجو را نخواهد داد.

  1. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به توصیه های گوگل گوش دهید.

این هرگز نمی تواند درست باشد که گوگل 97 درصد از عواید خود را از بتلیغات به دست می آورد.  واین یک بستری است که بازاریابان در مکان هایی مانند Adwords مبالغی را مصرف می کنند و اگر کار به این راحتی بود که تا به حال بسیاری از افراد توانسته بودند به رتبه اول برسند.

تجارت ها باید به دنبال توصیه های گوگل باشند اما باید بدانند که این کار پایان قضیه نیست. یک سئوکار قوی باید بداند که چه عواملی در سایت ممکن است به رتبه آن اثر بگذارد و آنها را با نتایج به دست آمده از تحقیقات دیگر شرکت های سئو در کنار هم قرار داده تا بتواند بهترین استراتژی سئو را برگزیند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر درخصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.