آیا شما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که نحوه نمایش محصولات شما تا چه میزان می تواند فروش شما را بالا ببرد؟ بسیاری از صاحبان مشاغل هنوز درک نکرده اند که با داشتن یک وب سایت می توانند تا حد زیادی فروش محصولات خود را افزایش دهند. در این مقاله سعی شده است تا بهترین راه کارهای ممکن برای شروع تجارت الکترونیک را به شما معرفی نماییم.

  1. طرح تجاری

آیا شما تجارت خود را بدون هیچ طرح و برنامه ریزی ای شروع می کنید؟ شما نباید بدون برنامه ریزی هیچ سایت فروشگاهی را نیز راه اندازی کنید. برای شروع یک تجارت موفق شما نیاز به یک طرح تجاری خوب دارید زیرا این طرح درواقع نقشه و چاچوب شما برای ادامه کارتان خواهد بود. و این طرح یک راه حل جامع برای شروع ، برنامه ریزی ، تبلیغات ، اسپانسرهای مالی و بازاریابی وب سایت شما خواهد بود. همچنین یک ایده مناسب برای رسیدن به موفقیت خواهد بود.

  1. انتخاب یک ساختار تجاری

ساختار تجاری

قبل از اینکه شما یک طرح یا برنامه را برای تجارت خود ایجاد نمایید باید بتوانید یک ساختار مناسب برای تجارت خود ایجاد نمایید. زمانی که ساختار شما برای تجارتتان معین گردید کار شما در قسمت آفلاین برنامه تمام شده است و از این پس شما می توانید وارد فاز آنلاین و عملی کار جهت پیاده سازی و ساخت سایت خود شوید.

  1. انتخاب محصولاتی که شما می خواهید به فروش برسانید

بعد از اینکه شما توسط پلان تجاری خود مشخص نمودید که چه محصولاتی را می خواهید به فروش برسانید لازم است تا کمی بیشتر در این مورد تامل نمایید. شما باید محصولاتتان را متنوع انتخاب کنید و این تنوع باید در رنگ ، اندازه و دیگر ویژگی های آنها باشد. و همچنین باید در مورد اینکه این محصولات در کجاها تولید میشوند نیز تحقیق نمایید.

  1. تهیه بار کد برای محصولات

بار کد برای محصولات

برای اینکه شما بتوانید به صورت قانونی محصولات خود را به فروش برسانید نیاز است که برای آنها بار کد تهیه نمایید.

  1. ایجاد فهرست اموال

داشتن یک فهرست از محصولات به شما کمک می کند تا با آنالیز آنها بتوانید در جریان کامل میزان فروش اقلام مختلف قرار گرفته و بعد از آنالیز آنها تصمیمات لازم برای هر کدام را اتخاذ نمایید. همچنین می توانید در مورد کالاهای درون انبار خود نیز برنامه ریزی داشته باشید. خبر خوب دیگر این است که اگر حتی شما برای خود انباری نداشته باشید بسیاری از شرکت ها هستند که می توانند در هر زمانی که شما بخواهید کالای مورد نظر را از انبارهای خودشان برایتان ارسال نمایند.

  1. انتخاب نام دامنه و میزبان وب

شما باید یک نام دامنه و یک میزبان وب برای سایت خود انتخاب نمایید. نام دامنه شما می بایستی متناسب با حوزه کاری شما باشد . یعنی اگر مثلا شما در حوزه سایت ساز ، طراحی سایت ، ساخت سایت یا فروشگاه ساز فعالیت می کنید سعی کنید تا در نام دامنه خود از این عبارات بهره ببرید . مثلا سایت ما با عنوان www.liositesaz.com می باشد که می بینید ما از کلمه سایت در نام دامنه خود استفاده کرده ایم. این کار به این دلیل است که شما می توانید از طرف موتورهای جستجوگر ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود بکشانید و هرچه ترافیک بیشتر باشد تعداد مخاطبین و بازدیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. در مرحله بعدی شما باید یک وب سرور برای میزبانی وب سایت خود انتخاب نمایید. سایت شما چیزی بیش از چندین فایل نیست بنابراین شما فایل های سایت خود را در یک سروی که به اینترنت وصل است میزبانی می کنید. در انتخاب میزبان وب خود باید دقت داشته باشید که بتواند بیشترین زمان آماده به کار بودن (uptime) را در اختیار شما قراردهد و همچنین در زمان های نیمه شب اقدام به رفع مشکلات سرور نمایند چون اگر در طول روز سایت شما از دور سرویس دهی خارج گردد آنگاه کاربرانی که در آن زمان ها قصد بازدید سایت شما را داشته باشند و نتوانند آن را مشاهده کنند انگاه ممکن است که آنها دیگر هرگز به سایت شما سر نزنند. معمولا توصیه می شود از میزبانان وبی استفاده گردد که زمان آماده به کار بودن در حدود 99.9 درصدی را به صورت تضمینی ارائه می کنند.

  1. ساخت سایت

بعد از اینکه شما بخش های تکنیکال سایت خود را انجام دادید نوبت به آن رسیده است که شما یک طرح خوب برای وب سایت خود ایجاد نمایید. و این می تواند شامل تنظیم تم ها ، هدرها و گروه بندی محصولات باشد. همچنین  بخش های دیگری مانند بخش "درباره ما" را به آن اضافه کنید تا بتوانید یک تعامل خوب با مشتریان خود داشته باشید.

  1. تبلیغات و بازاریابی

برای اینکه شما بتوانید در عرصه فروش محصولات خود موفق عمل نمایید. باید بتوانید به صورت گسترده تبلیغات نمایید و بتوانید برای محصولات خود بازاریابی های لازم را داشته باشید.

  1. ایجاد سیستم پرداخت

مسلما برای هر وب سایت تجاری داشتن یک درگاه پرداخت امن و سریع از ملزومات اساسی به شمار می رود. به همین دلیل نیاز است تا شما از درگاه هایی استفاده کنید که بتواند از همه کارت های بانکی پشتیبانی نماید. و نکته مهم دیگر در این مسئله این است که شما باید بتوانید یک بستر امن برای این گونه وضعیت ها ایجاد نمایید. زیرا شما در حال انتقال اطلاعات شخصی و مهمی از مشتریان خود مانند شماره کارت های اعتباری ، رمز و دیگر داده های مهم هستید. پس باید بتوانید با ایجاد یک بستر امن این اطمینان را به مشتریان خود بدهید که بتوانند با خیالی راحت از شما خرید نمایند.

شما میتوانید برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.