همانطور که می دانید نوشتن یک مقاله یا محتوای درست و مفید یک کار حرفه ای می باشد. فردی که این کار را انجام می دهد باید به تکنیک های مقاله نویسی آشنا باشد. همچنان باید به تکنیک هایی که در مورد نوشتن مقالات وب وجود دارد نیز احاطه داشته باشد تا مقالات او از لحاظ موتورهای جستجوگر نیز قابلیت خوانایی بالایی داشته باشد. مقالات این چنینی می تواند تا حد زیادی در افزایش رتبه سایت شما موثر باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات مهم و روش اصولی نوشتن محتوای وب سایت استاندارد آشنا سازیم.

  1. همیشه از کلمات کلیدی مرتبط برای بهبود سئو استفاده کنید.

مهم ترین نکته ای در تولید محتوای وب وجود دارد این است که شما بتوانید در متن و عنوان مقاله خود از کلمات کلیدی سایت خود بهره ببرید. یعنی شما باید بتوانید عنوان مقاله خود را به گونه ای قرار دهید که در آن حداقل یکی از کلمات کلیدی وجود داشته باشد. زیرا شما با این کار یک سیگنال مثبت در رابطه با مرتبط بودن مطلب با موضوع سایت خود دریافت کرده و جایگاه بهتری در صفحات نتایج گوگل به دست خواهید آورد.

همچنین شما باید در متن محتوای خود نیز از کلمات کلیدی استفاده کنید. این کار یکی از تکنیک های سئو سایت درمورد مقالات می باشد. سپس بهتر است که شما این کلمات را به صفحه اول سایت خود لینک دهید تا بدین صورت اعتبار دامنه خود را افزایش دهید. همچنین کلماتی از متن خود را که با در مورد آنها مقاله یا مقالاتی وجود دارد را نیز به صورت لینک به آن مقالات متصل سازید با این کار شما تعداد لینک  های داخلی سایت خود ار افزایش داده و به گوگل می فهمانید که  چقدر ارتباط معنایی میان مقالات شما شدید می باشد. این بدین معناست که شما اقدام به نگارش مطالب و محتواها به صورت کاملا تخصصی کرده اید تخصصی بودن مطالب نیز خود یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت شما به شمار خواهد آمد.

از طرفی وقتی شما به صورت تخصصی مقاله تولید می کنید خوانندگان نیز درک می کنند که سایت شما روی مقالات تولیدی وقت گذاشته است وبه محتواهای شما اعتماد علمی می کنند و ممکن است که آنها را در شبکه های اجتماعی و یا دیگر سایت ها به اشتراک گذارند. و همین باعث افزایش اعتبار مقاله شما شده و ترافیک بیشتری را به سایت شما خواهد آورد.

  1. از انباشتن کلمات کلیدی خود داری کنید.

 کلمات کلیدی

اگرچه استفاده از کلمات کلیدی یک استراتژی مهم در سئو به شمار می آید اما باید به این نکته نیز توجه کنید که شما نباید از هر نوع کلمات کلیدی پر بازدید در سایت خود استفاده کنید. برخی از سایت ها هستند که بی توجه به ماهیت سایت و برای جذب ترافیک اقدام به استفاده از کلمات کلیدی مختلف در تعداد زیاد می کنند. این کار باعث پایین آمدن خصیصه خوانایی سایت شما خواهد شد و به طبع آن باعث کاهش رتبه سایت شما می گردد. زیرا شما با افزایش تعداد این کلمات تنها نرخ پرش سایت خود را افزایش داده اید.

  1. همیشه لینک هایی به منابع داشته باشید.

وقتی که شما از مقالات دیگر در سایت خود استفاده می کنید آنگاه باید حتما یک لینک به آن سایت داشته باشید. زیرا این کار باعث افزایش اعتبار صفحه شما خواهد شد. شما این کار را انجام دهید هرچند که شاید با خود بگویید این کار باعث می شود شما ترافیک سایت خود را از دست دهید اما شما می توانید لینک مربوطه را در صفحه جدید باز کنید تا خواننده به صورت کامل از صفحه شما خارج نگردد.

  1. خوانندگان خود را خوشحال کنید

سعی کنید مقالات خود را به گونه ای بنویسید که خشک وبی روح نباشند و از طنز به صورت کاملا زیرکانه استفاده کنید. بر طبق تحقیقات صورت گرفته کاربران شبکه های اجتماعی دوست دارند تا مطالبی را که آنها را خوشحال کرده است به اشتراک بگذارند. بنابراین از این پس سعی کنید تا مطالب خود را به گونه ای بنویسید که از آن یک پیام مثبت به خواننده منتقل نمایید.

  1. لینک های خود را بروز رسانی کنید.

هر صفحه ای از سایت شما باید به صفحات دیگر لینک داشته باشد. شما با این کار نه تنها اعتبار صفحه ای که به آن لینک داده شده را بیشتر می کنید بلکه کاری می کنید تا خوانندگان با رفتن به سراغ مقالات دیگر وقت بیشتری را در سایت شما سپری نمایند.

  1. دیگر تکنیک های سئو را فراموش نکنید.

علاوه بر اینکه شما کلمات کلیدی خود را در متن هم قرار می دهید باید بتوانید آنها را در عنوان مقاله، تگ های h2 ، در تگ های عکس و خصیصه alt و همچنین در تگ های meta description آنها را قرار دهید.

  1. همیشه به سوال "چرا باید شما دقت کنید" پاسخ دهید.

همانطور که در ابتدای همین مقاله وجود دارد به شما گفته ایم که چرا باید شما نحوه نوشتن صحیح مقاله را بیاموزید. زیرا قبل از اینکه خواننده بخواهد متن شما را بخواند باید متقاعدشود که اصلا چرا باید آن را بخواند و آیا خواندن آن برای او سودی به همراه خواهد داشت یا خیر؟ بنابراین این بخش باید جز جدایی ناپذیر از مقالات شما باشد زیرا خواننده وقت خود را برای خواندن این مقاله قرار داده است و شما باید این اطمینان را به اوبدهید که مطلب شما ارزش خواندن را دارد.

  1. غلط املایی ، هرگز!!!

نکته مهمی که در مورد مقالات وجود دارد این است که شما نباید هرگز غلط املایی داشته  باشید زیرا این کار شما به شدت اعتبار مقاله را نزد خوانندگان کاهش خواهد داد. خوانندگان شما در صورتی که با این مورد برخورد کنند ناخودآگاه به ذهن آنها این نکته می رسد که مطلب شما بی ارزش است وشما وقت و دقت زیادی برای آن صرف نکرده اید در نتیجه از آن به راحتی عبور خواهند کرد.

  1. سطح متن خود را پایین آورید.

از نوشتن کلمات ادبی سنگین در مقاله خود پرهیز کنید. اگر مقالات شما دارای اصطلاحات علمی است حتما معنی آنها را داخل پرانتز ذکر کنید و سعی کنید تا متن شما خشک و بی روح نباشد. بیشتر افرادی که مقاله های شما را می خوانند از سطح متوسط سواد برخوردارند پس سعی نکنید با کلمات گنگ آنها را از خواندن مقاله خود پشیمان کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.