دلایلی که شما نیاز دارید تا برای خود وب سایت داشته باشید

 1. وب سایت ایستا نیست. بلکه پویا می باشد. و همیشه در حال تغییر است. در همان لحظه ای که شما کاری را انجام میدهید شما قادر هستید که آن را به سایت خود اضافه نمایید. شما نیازی ندارید تا کپی هایی از آن تهیه کنید و به مخاطبان خود در سراسر دنیا ارسال کنید ، کافیست که فقط آنها را بروز رسانی نمایید. مردم می توانند به وب سایت شما مراجعه نمایند و متوجه شوند که چه اتفاقات جدیدی رخ داده است.
 2. داشتن وب سایت باعث می شود شما بیشتر در دسترس باشید. اگر روزمه تنها چیزی باشد که شما داشته باشید آنگاه شما مجبور هستید که آن را به دست مخاطبان خود برسانید. اگر کسی بخواهد در اینترنت به دنبال شما بگردد اما شما وب سایت نداشته باشید آنگاه بیشترین چیزی که ممکن است آنها به دست آورند حساب های شما در فیسبوک یا توییتر می باشد.

به هر حال اگر شما یک وب سایت داشته باشید شما می توانید دردسترس تعداد بیشتری از افراد باشید و کنترل کنید که اولین چیزی که آنها ممکن است بیینند چه باشد. این کلید راه اندازی برند شخصی شما می باشد که برجسته کننده دستاوردهای شما نیز می باشد.

 1. تعداد کسانی که سایت دارند زیاد نمی باشد. امروزه برای پیشرفت شما باید خود را به دیگران معرفی نمایید و داشتن یک وب سایت می تواند به شما در این زمینه بسیار کمک کند. این نشان میدهد که شما برای متمایز شدن وقت گذاشته اید و نشان می دهد که شما دارای مهارت هایی هستید که دیگران آن را ندارند.
 2. شما مهارت هایی را یاد می گیرید که ممکن است در آینده بسیار به شما کمک کند. یادگیری ساخت سایت شامل چندین مهارت می باشد و مخصوصا وقتی که شما بخواهید آنها را شخصی سازی یا بهینه سازی کنید.

انتخاب نام دامنه و میزبانی

اولین گام در ساخت سایت های شخصی این است که شما چطور بخواهید آن را میزبانی کنید. راه های زیادی برای میزبانی سایت وجود دارد. پیشنهاد می شود شما صاحب یک نام دامنه خوب باشید نه یک زیر دامنه از سایت ساز های رایگان اینترنتی ، زیرا این برای وجه شما مناسب تر خواهد بود. شما حتما فکر می کنید تفکر در مورد انتخاب نام دامنه یک جوک می باشد. اما اینطور نیست و شما باید یک سری نکات را رعایت کنید تا نتیجه خوبی دریافت کنید.

 • اگر امکان دارد بهتر است نام دامنه خود را به صورت اسم کوچک + فامیلی + com. قرار دهید. این بهترین گزینه برای سئو نیز می باشد.
 • اگر نام شما قبلا به ثبت رسیده بود انگاه شما می توانید از نام وسط خود نیز کمک بگیرید البته اگر این کار باعث طولانی شدن بیش از حد آن نشود.
 • اگر دو روش بالا جواب نداد آنگاه شما می توانید از آدی های خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.
 • در نام دامنه خود از اعداد استفاده نکنید. و فقط از دش ها استفاده کنید اگر که واقعا نیاز دارید.
 • اگر دامنه com. برای شما آزاد نبود از .net, .org , .me نیز می توانید استفاده کنید.
 • اطمینان داشته باشید که شما باید نام دامنه خود را به گونه ای انتخاب کنید که هر کس با شنیدن آن بتواند املای آن را به درستی بنویسد. یعنی اینکه نام دامنه خود را به صورت پیچیده انتخاب نکنید.

ساخت سایت با استفاده از سایت ساز

امروزه برای ساخت سایت راه های زیادی وجود دارد. شما می توانید دانش این کار را به دست آورید و تمامی بخش های آن را خودتان طراحی کنید. این کار نیازمند صرف وقتی و هزینه زیادی می باشد. زیرا طراحی سایت کاری است که نیاز به چندین مهارت دارد . شما باید کدهای HTML , CSS, JAVA SCRIPT را بدانید همچنین باید فوتوشاپ نیز بلد باشید تا بتوانید ظاهر سایت خود را ایجاد کنید.

cms

راه دوم این است که شما از سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS ها استفاده کنید. در این صورت شما قادرخواهید با داشتن کمی اطلاعات بتوانید همان سایتی را که می خواهید بسازید. البته شما باید بازهم زمان برای یادگیری این سیستم ها کنید. معروف ترین آنها جوملا ، وردپرس و دروپال هستند. شما در این جا همه چیز را به صورت کاملا آماده در اختیار دارید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که بتوانید برای سایت خود تولید محتوا کنید.

راه حل سوم استفاده از سیستم های سایت ساز می باشد. اساس کار این سیستم ها دقیقا مانند cms ها می باشد با این تفاوت که شما کار کمتری نسبت به روش دوم انجام می دهید. به صورت خلاصه باید گفت که شما در این روش نیاز ندارید حتی یک خط کد وارد کنید.

مزایای ساخت سایت با سایت ساز

 • ثبت نام دامنه به صورت اتوماتیک : سایت ساز این امکان را برای شما به وجود آورده است که بتوانید دامنه انتخابی مد نظر خود را در سامانه ثبت کرده و به صورت اتوماتیک برای شما به ثبت برساند. در این حالت شما دیگر نیازی ندارید که خود را گرفتار بخش های اداری کار کنید.
 • میزبانی وب : شما علاوه بر ساخت سایت می توانید میزبانی مناسبی را از این سیستم ها در اختیار داشته باشید. در این صورت شما می توانید از امکانات سرورهای قدرتمند سامانه برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. در سایت ساز امکان uptime ای در حدود 99 درصد به شما ارائه خواهد شد.
 • مدیریت بر بخش های مقالات و نظرات : شما می توانید کنترل کاملی بر این بخش ها داشته و هر گونه مقالاتی را بخواهید با کیفیت خوب در سایت خود منتشر کنید. همچنین برای افزایش میزان رضایت مندی کاربران خود و همچنین بهبود تجربه کاربری سایت می توانید به نظرات کاربران پاسخ داده و یا اینکه نظرات مخالف را به نمایش نگذارید.
 • طراحی ریسپانسیو: از آنجایی که امروزه بیشتر کاربران از طریق گوشی های خود به جستجو در اینترنت می پردازند بنابراین نیاز است تا سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند در صفحات نمایش این گونه دستگاه ها نیز به خوبی به نمایش گذاشته شود. زیرا در غیر این صورت آنها ممکن است دیگر هرگز به وب سایت شما نیایند و شما به راحتی طیف وسیعی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.