• اولین حضورتان بهترین حضورتان باشد

شما برای اینکه بتوانید فروش خوبی داشته باشید نیاز است تا کاری کنید که مشتریان شما به سایت علاقه مند شده ودرصد کیلیک خوری سایت شما افزایش یابد. شاید باورتان نشود اما زمانی در حدود 50 میلی ثانیه لازم است تا کاربر شما بتواند تصمیم بگیرد که در سایت شما حضور داشته باشد یا خیر. این زمان بسیار کوتاه می باشد بنابراین نیاز است تا شما بتوانید آنچنان از لحاظ ساخت سایت قوی عمل کنید که مشتریان با دیدن آن در یک لحظه عاشقش شوند.

بنا براین لازم است تا آنجایی که می توانید در وب سایت خود به صورت خلاقانه عمل نمایید. اولین چیزی که باعث میشود شما در نظر اول پیش چشم مخاطبان خود سربلند و جذاب باشید این است که قالب سایت شما می بایست کاملا منحصر به فرد باشد. به این معنی که از قالب های دیگران استفاده نکرده باشید. زیرا قالب های دیگران همان هایی هستند که n تا نفر دیگه هم از آن استفاده کرده اند. و این نوع قالب ها در چشم مخاطبان تکراری جلوه نموده است.

شما در این حالت می بایست خلاقیت طراحی سایت را در کنار اهداف خود از ایجاد سایت ترکیب نمایید. به معنای دقیق تر اینکه شما می بایست بتوانید طراحی خود را علاوه بر زیبا بودن طوری اعمال کنید که در راستای اهداف و استراتژی های ساخت سایت باشد. این نکته بسیار اهمیت بالایی دارد و باید مد نظر داشته باشید که خیلی از افراد به این مسئله توجه ندارند و در نتیجه با آنکه سایت های قشنگی از لحاظ ظاهری دارند اما مخاطبان و بازدید کنندگان بسیار کمی نیز از آن دیدن کرده اند.

ایراد کار این جا است که این دسته از افراد نتوانسته اند محتوای دقیق و مناسبی را با طراحی خود ایجاد نمایند. یک اصل بسیار مهم در طراحی سایت وجود دارد که شما و طراحان سایت به آن دقت داشته باشید. قبل از اینکه بخواهید هر گونه تلاشی در مورد طراحی سایت داشته باشید می بایست بتوانید یک سند از تمامی اهداف و نیازمندی های سایت خود به صورت کاملا مشخص و دقیق داشته باشید. سپس بر اساس نیازهایی که دراین سند بیان کرده اید طراحی خود را انجام دهید. این یک پروسه و فرآیند کاملا استاندارد و مطابق با مهندسی نرم افزار می باشد. بسیاری از پروژه هایی که در این زمینه با شکست مواجه شده اند نیز به همین علت بوده است. زیرا نه صاحب سایت و نه طراح سایت هیچکدام به درک درست و کاملی از نیازهای سایت و اینکه این وب سایت دقیقا چه کارهایی را باید انجام دهد نرسیده اند.

 • عکس ها مهم هستند

بر طبق تحقیقات انجام شده کاربران بیش از 80 درصد ازآن چیزهایی را که دیده اند وتنها 20 درصد از چیزهایی که خوانده اند را به یاد می آورند. استفاده از عکس های عریض در کنار طراحی سایت باعث می شود تا شما بتوانید یک ترکیب خوب از این دو مقوله را در کنار هم داشته باشید. سعی کنید در انتخاب عکس های خود این موارد را مد نظر داشته باشید.

 • در مورد محصولات خود از عکس هایی استفاده کنید که دارای پس زمینه سفید هستند.
 • از عکس های بزرگ و عریض استفاده کنید تا کاربران شما متوجه شوند که دارند دقیقا چه چیزهایی را می خرند.
 • سعی کنید برای عکس های خود قابلیت بزرگ نمایی ایجاد کنید تا بتوانند تمام جزئیات محصول را به خوبی مشاهده نمایند.
 • از محصولات خود عکس هایی در زوایای مختلف داشته باشید.
 • اگر شما خود تجربه یا ابزار کافی ندارید بهتر است برای این کار به سراغ یک عکاس حرفه ای بروید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که یک عکس می تواند بیش از هزار کلمه حرف در خود داشته باشد. پس بهتر است از این ظرفیت به خوبی و در جهت منافع سایت خود استفاده کنید. اما نکته مهمی که باید در کنار این مورد به آن اشاره کنیم بحث بهینه سازی عکس های این چنینی می باشد. همان گونه که می دانید عکس های خیلی عریض دارای حجم بسیار زیادی هستند و شما اگر آنها را به همان صورت در سایت قرار دهید آنگاه سرعت لود سایت شما کاهش می یابد و چون تعداد این عکس ها نیز زیاد می باشد بنابراین می تواند به یک معظل بزرگ نیز برای شما تبدیل شود.

بهینه سازی عکس ها یکی از مهم ترین شاخص های سایت های حرفه ای امروزی می باشد. شما می بایست از نرم افزارهای مرتبط با این زمینه کمک گرفته و سعی کنید تا عکس های خود را به کمترین حجم ممکن برسانید.

 • پیمایش سایت خود را بهبود ببخشید

شما باید سعی کنید پیمایشی کاملا راحت در سایت خود داشته باشید زیرا این کار در جهت افزایش فروش بیشتر سایت شما انجام می شود. به این دلیل که اگر مشتری شما نتواند چیزی را که لازم دارد به راحتی در سایت شما پیدا کند او به راحتی وب سایت شما را ترک خواهد کرد و به سراغ سایت های رقبای شما خواهد رفت. برای کمک به این قضیه توصیه می شود یک بخشی به نام محصولات جدید را به سایت خود اضافه کنید. زیرا مشتریان دائمی شما همیشه دوست دارند تا بدانند آخرین مجموعه از محصولات شما چه چیزی می باشد. آنها هرگز مایل نیستند تا بخش های قدیمی سایت شما را دوباره مشاهده کنند وقتی که می خواهند بخش های جدید را پیدا نمایند. وقتی که شما این بخش را در صفحه اصلی سایت خود اضافه می کنید آنگاه می توانید مخاطبان بیشتری به سایت خود بیاورید و همچنین مخاطبان همیشگی شما نیز بیشتر در سایت خواهند ماند.

پیمایش سایت

کار جالب دیگری که شما می توانید انجام دهید این است که یک بخشی به نام آخرین مشاهده ها را به سایت اضافه کنید. این کار به مشتریان شما کمک می کند تا بتوانند بهتر تصمیم بگیرند. زیرا شما در هر صفحه به صورت پیوسته چند گام یا بهتر بگوییم چند کلیک آخر مشتری را به او یاد آوری می کنید. اما باید این نکته را مد نظر داشته باشیدکه این کار حداقل از لحاظ پیاده سازی کار سختی می باشد. زیرا کاربر گزینه های زیادی مانند دکمه بازگشت ، منوها ، دسته بندی ها و ... را در اختیار دارد و ذخیره تمامی این مراحل نیاز به تخصص دارد.

شیوه ای که در سالیان اخیر خوب جواب داده است و به نوعی از استقبال عمومی خوبی برخوردار است این است که شما در طراحی سایت خود از منوهای drop-down استفاده کنید. نمونه بارز آن سایت آمازون می باشد که از این قابلیت به خوبی استفاده کرده است. زیرا شما در این سایت ها به راحتی می توانید بدون استرس و تنها با دو یا سه کلیک به چیزی که می خواهید دست پیدا نمایید.

 • یک ایده بکر داشته باشید

شاید شما تصور نکنید اما ایده داشتن یک فروشگاه اینترنتی در سطح اینترنت بسیار رقابتی می باشد. خلاق بود و فروش محصولاتی که مشتریان تا به حال نظیر آن را ندیده اند می بایست سرچشمه کار شما باشد. در ضمن شما می بایست دست پری هم داشته و به میدان آمده باشید. محصولات جدید ، شیوه ارائه جدید ، قیمت های متفاوت ، خدمات پس از فروش ایده آل و بسیاری موارد دیگر را نیز باید قبلا در موردش فکر کرده باشید تا بتوانید در این رقابت شدید موفق عمل کنید. شما برای این کار می توانید از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید. به سراغ اکانت فروشگاه های بزرگ بروید و ببینید که اینها در این حوزه چه نوع خلاقیت ها و نوآوری هایی داشته اند.

 • آغاز وبلاگ

وقتی که شما بتوانید در وب سایت خود از بخش بلاگ استفاده کنید آنگاه می توانید تا حدود 50 درصد به مخاطبان خود اضافه کنید. و این خود می تواند باعث شود تا شما بتوانید تعداد زیادی مشتری به سایت خود بیاورید.

وبلاگ نویسی

برای اینکه بتوانید جایگاه خوبی به دست آورید لازم است تا درحدود 3یا4 مقاله درهر هفته به انتشار برسانید. اما ممکن است که شما چنین وقتی را برای این کار نداشته باشید پس بهتر است که این کار را کم کم آغاز نمایید. و یا اینکه اگر بودجه مناسبی دارید از یک تولید کننده محتوا بخواهید تا سایت شما را برایتان ایجاد نماید. و این کار را به صورت تصاعدی افزایش دهید تا به مرز 7 مقاله در هر هفته برسید که البته این یک آمار فوق العاده می باشد.

اما بگذارید کمی از هیجان فاصله بگیریم و به شما بگویم که در کنار تولید مقاله با تعداد زیاد شما می بایست کیفیت مقالات را نیز در نظر داشته باشید. زیرا اگر مقالات خوب و بکری را نتوانید تولید کنید آنگاه کاربران خیلی زود سایت شما را ترک می کنند. این ترک زود هنگام آنها در نهایت باعث می شود که نرخ پرش در سایت شما افزایش پیدا کند و این یک امتیاز منفی برای وب سایت شما به شمار خواهد رفت.

تولید و انتشار محتوای استاندارد خود یک کار تخصصی و مهم به شمار می رود و می توان گفت که اگر تجربه ای در این کار ندارید نباید خودتان اقدام به تولید کنید. نکات ایجاد و انتشار مقالات استاندارد عبارتند از:

 • تعداد کلمات موجود در مقاله بسیار مهم می باشد. شما باید سعی کنید تا مقالات شما بیش از 2000 کلمه داشته باشد. البته میانگینی که گوگل برای مقالات خوب در نظر گرفته است در حدود 1800 کلمه است اما میزان 2000 کلمه ایده آل می باشد و قطعا رتبه خوبی برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد.
 • تیتر مقاله شما و محتوای مقاله می بایست کاملا با یکدیگر مرتبط بوده به نوعی که خواننده احساس نکند در حال خواندن چیزی است که ربطی به موضوع ندارد. اگر چنین باشد آنگاه خواننده خیلی زود از سایت شما خارج شده و در دفعات بعدی نیز به وب سایت شما نخواهد آمد.
 • استفاده از متا تگ های توضیحات و کلمات کلیدی نیز از جمله مهم ترین کارهایی می باشد که شما می بایست برای محبوبیت مقاله در نزد موتورهای جستجوگر در نظر داشته باشید. زیرا این بخش ها نقش عظیمی در معرفی مقاله شما خواهد داشت.
 • هرگز از مقالات دیگر سایت ها کپی برداری نکنید. زیرا گوگل الگوریتم هایی دارد که به وسیله آن می تواند به راحتی تشخیص دهد متن شما اصلی است یا کپی برداری شده. اگر شما از متون دیگران استفاده کرده و حتی بدون ذکر منبع اقدام به معرفی آن به نام خود کنید آنگاه از سوی موتور گوگل جریمه خواهید شد و این موتور مقالات شما را به عنوان یک مقاله معتبر در نظر نخواهد گرفته و پس از این هم شما را در لیست مقالات قرار نخواهد داد.
 • سعی کنید حداقل از یک عکس کاملا مرتبط در سایت خود استفاده کنید. وجود عکس می تواند اعتبار مقاله شما را افزایش دهد.
 • همچنین برای اینکه بتوانید میزان محبوبیت مقالات و همچنین مرتبط بودن آنها با یکدیگر و همبستگی موضوعی آنها را نشان دهید سعی کنید تا در مقاله خود لینک هایی به مقالات مرتبط دیگر نیز داشته باشید. این کار باعث می شود تا به میزان ایندکس شدن صفحات شما کمک گردد.
 • یک صفحه درباره ما عالی بسازید

صفحه درباره ما در سایت شما درواقع پنجره ای است به سوی تجارت شما و اینک نیاز است تا شما بتوانید آن را همیشه به روز نگه دارید. در حدود 7 درصد از مردم وقتی که به صفحه اول شما می آیند در گام بعدی سعی می کنند تا از صفحه درباره ما از سایت شما دیدن کنند. در حدود 30 درصد از کسانی که این صفحه شما را مطالعه می کنند به مشتریان شما تبدیل می شودند و به این ترتیب در حدود 22.5 درصد به میزان مشتریان کلی شما افزوده خواهد شد.

داشتن یک صفحه درباره ما صادقانه ، زیبا و بروز می تواند کاری کند که مخاطبان شما بیشترین اعتماد را برای خرید از سایت شما داشته باشند. شما در این صفحه می توانید خلاصه ای کامل از تمامی تجربیات خود در بخش های مختلفی که در آن حرفه آموخته اید ارائه کنید. این معرفی صادقانه و اصولی می تواند دروازه های جدیدی را در ارتباط با مشتری برای شما فراهم آورد.

کارهایی که تا به حال در حرفه خود انجام داده اید را با غرور و افتخار بیان کنید تا دیگران متوجه شوند که با آدم های حرفه ای طرف شده اند که می توانند به صورت کاملا حرفه ای بر روی شما حساب باز کنند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.