در طراحی سایت، صفحه "درباره ما" در همان صفحۀ اصلی/نخست قرار می گیرد. همچنین وب سایت های شرکتی و سازمانی، تعدادی لینک از صفحه اصلی به صفحۀ دربار ما پیوند داده اند. صفحه درباره ما در اصل صفحه ای بسیار کوچک اما پر اهمیتی است که هدف و ماهیت اصلی فعالیت شما را به کاربران نمایش می دهد.

 صفحه "درباره ما" باید شامل توضیحاتی مفصل از شرکت شما، فعالیتتان، مدیران و صاحبان آن باشد. در ضمن باید سوابق فعالیت های خود را همراه با آدرس و شماره تماس، در قسمتی از وب سایت درج نمایید.

مطمئن باشید بازدیدکنندکان علاقه مند پس از مشاهده وب سایت شما، حتما به قسمت درباره ما وب سایت شما مراجعه خواهند کرد. اما نکته ای که باید توجه کنید این است که صفحۀ درباره ما تنها به معرفی شما نمی پردازد، بلکه شما باید محتوا و جملات خود را به گونه ای انتخاب نمایید که بازدیدکنندگان به شما اعتماد کنند و در نتیجه به مشتریان شما تبدیل شوند.

هدف از قرار دادن صفحه درباره ما در وب سایت معرفی فعالیت و خدمات شما به بازدیدکنندگان با شرکت و سازمان شماست. شما باید تمام سعی خود را در این قرار دهید که بتوانید علاوه بر آشنایی به بازدیدکنندگان و مشتریان خود حس اعتماد نیز بدهید.

زمانی که می خواهید متن محتوای صفحه "درباره ما" را بنویسید، نکات زیر را همیشه به یاد داشته باشید:

 خود را معرفی کنید

پیشنهاد می کنیم عنوان سازمان و کارکنان و عوامل خود را به صورت مختصر معرفی نمایید. قرار دادن تصویری از مدیر عامل یا موسس شرکت به کاربران می فهماند که با شخصی حقیقی و سازمانی معتبر روبرو هستند.

فعالیت هایتان را عنوان کنید

حتما خدمات قابل ارائه و محصولات تولیدی خود را معرفی نمایید و در ادامه توضیح دهید که این خدمات در چه زمینه هایی و برای چه کسانی مفید هستند. همچنین بهتر است برخی از مشتریان مطرح خود را نام ببرید.

از چه زمانی فعالیت خود را آغاز کرده اید

زمان راه اندازی شرکت و مدت زمان فعالیت شرکت، نزد بسیاری از بازدیدکنندگانی که می خواهند به جمع مشتریان شما بپیوندند، اهمیت بسیار زیادی دارد. سابقه طولانی یکی از عوامل جلب اعتماد مشتریان می باشد. اما بسیاری از شرکت های کوچک که به تازگی عالیت خود را آغاز کرده اند، برای نوشتن محتوای این قسمت با مشکل روبرو می شوند. اگر شما نیز از شرکت های تازه تاسیس و کم سابقه هستید می توانید از تجربیات گذشته خود برای این قسمت استفاده کنید. صاحب کاران بسیاری وجود دارند که فعالیتشان در گذشته با فعالیت فعلی شان ارتباطی نزدیک دارد.

آدرس خود را قرار دهید

موقعیت جغرافیایی محل کار شما برای بسیاری از مشتریان بسیار مهم است. مطمئنا برای بسیاری از مشتریان این سوال پیش می آید که آیا فعالیت هایی که شما درباره شان صحبت می کنید، کسب و کار واقعی هستند یا خیر. برای اینکه به این سوال به طور کامل پاسخ دهید، بهتر است آدرس خود را به طور کامل بر روی وب سایتتان قرار دهید تا کاربران با دیدن آدرس محل کار شما، به فعالیت شما اعتماد کنند

 روند کاری شما چگونه است

متنی چند جمله ای می تواند فرایند کاری شما را برای مشتریانتان مشخص سازد. این کار باعث می شود مشتریان متوجه شوند که آیا خدماتی که شما به ایشان ارائه می دهید مورد رضایت شان هست یا خیر.

متن را خلاصه بنویسید

متن محتوای صفحه درباره ما باید کوتاه و خلاصه باشد تا فضای زیادی اشغال نکند. زیاد یودن کلمات متن می تواند طراحی وب سایت را مختل کند. در صورتی که متن درباره ما وب سایت تان طولانی است، می توانید آن را به صفحات مختلفی تقسیم کنید و لینک صفحات را مانند افتخارات و سوابق، کارمندان ما و ... در صفحه درباره ما خود قرار دهید.

علاوه بر مواردی که گفته شد نکات دیگری نیز مؤثر هستند :

مخطابانتان از چه قشری هستند

مخاطبان وب سایت

ادبیات وب سایت خود را بر اساس نوع مخاطبان خود در نظر بگیرید. به طور واضح، مخاطبان یک وب سایت علمی و ادبی، ادبیاتشان با کاربران وب سایت تفریخی متفاوت است. همانگونه که طراحی این وب سایت ها با یکدیگر متفاوت هستند.

نشان دهید به مخاطب توجه می کنید

فرض کنید مخاطبتانتان در اتاقی که هستید حضور دارند و منتظر سخنان شما هستند. متن را با صدای بلند برای خودتان بخوانید. حال از خود بپرسید در صورتی که همان شخص روبری شما نشسته باشد، باز هم با این لحن با او صحبت می کنید؟

توانمندیهای منحصر به فرد خود را درج کنید

یکی از روش های جلب مشتری این است که مشتریان خود را از توانمندیها و کارهای منحصر بفردی که انجام می دهید، مطلع سازید. در وب سایت ها معمولا بخشی وجود دارد که نمونه کارها و پروژه های انجام شده را معرفی می کنند.  این بخش می تواند قسمتی از "درباره ما" باشد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.