خبر خوبی که وجود دارد این است شما نیازی به استخدام طراح سایت ندارید. همچنین شما دیگر نیازی به هیج مهارت برنامه نویسی ندارید. تمام چیزی که شما نیاز دارید یک سایت ساز خوب است. یک سایت ساز، یک ابزار اینترنتی خوب است که شما می توانید برای ساخت و مدیریت وب سایت ها از آن استفاده کنید. وب سایت های زیادی در بازار وجود دارد و شما می توانید از آنها برای ساخت سایت خود استفاده کنید. همچنین این امکان وجود داردکه شما بتوانید سایت های خود را با هر میزان حرفه ای بودنی که بخواهید بسازید.

طراحی قالب های حرفه ای

این یک احساس خیلی بد است که شما بخواهید کار طراحی سایت خود را با یک صفحه سفید آغاز نمایید. خوشبختانه تمامی سایت سازها از یک کتابخانه و دایرکتوری غنی از قالب ها بهره مند هستند. نکته مثبت دیگر این است که تمامی این قالب ها به صورت ریسپانسیو طراحی شده است. به طور خلاصه باید گفت که هیچ نگرانی ای در مورد اینکه چطور باید طراحی سایت خود را آغاز کنید وجود ندارد.

قالب هایی با قابلیت شخصی سازی به صورت کامل

تمامی سایت سازها به شما ابزارهای شخصی سازی قالب ها را می دهند. البته میزان سفارشی سازی بسته به سایت ساز دارد که تا چه حد دست شما را برای این کار باز گذاشته باشد. برخی از آنها امکان تغییر در کدهای html و css را نیز به شما می دهند. برخی دیگر این تغییرات را محدود به تعویض رنگ زمینه یا کارهای جزیی دیگر می کنند.

کاربری آسان و ویرایشگر راحت

وقتی که شما در حال استفاده از سایت ساز ها هستید بیشترین سفارشی سازی که شما ممکن است انجام دهید مربوط به اضافه نمودن محتوای شما می باشد. سایت سازها برای این کار از یک ویرایشگر متن WYSIWYG استفاده می کنندکه به شما اجازه میدهد به راحتی و بدون هیچ کدی مطالب خود را منتشر سازید.

ابزارها و ابزارک هایی که شما عملکرد سایت شما را بهبود می بخشند

وقتی صحبت از ابزارها می شود شما باید به یاد ابزارهای درونی یک سایت ساز یا ابزارهای دیگر نرم افزارها بیافتید. شما به همه ابزارهایی که نیاز دارید باید دسترسی داشته باشید. توانایی های ساخت فروشگاه اینترنتی ، بخش آنالیز و تحلیل سایت ، حساب های ایمیل مربوط به دامنه و ... باید در اختیار شما قرار گیرد.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای موبایل بهینه می باشد

وقتی که افراد بیشتری در حال دسترسی به اینترنت از طریق تلفن های هوشمند و دیگر دستگاه ها هستند. داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل کاملا ضروری می باشد.

mobile optimize site

 امروزه تمامی قالب های سایت ساز در نسخه های دسک تاپ و موبایل تهیه شده اند. طراحی ریسپانسیو سایت باعث می شود شما بتوانید نمایش خوبی از سایت خود در این دستگاه ها داشته باشید. زیرا اگر چنین نباشد آنگاه کاربران نمی توانند سایت شما را به درستی مشاهده کنند و در نتیجه آنها به راحتی سایت را ترک می کنند.

سایت سازهای آنلاین

سایت ساز باید این امکان را برای شما فراهم کند که شما بتوانید فرم های تماس را به آسانی ایجاد نمایید. همچنین باید قابلیت سفارشی سازی فیلدهای آن نیز در اختیار شما قرار داشته باشد تا شما بتوانید همان چیزی را طراحی کنید که دقیقا به آن نیاز دارید. اما همه نرم افزارهای فرم ساز این قابلیت ها را به صورت یکسان در اختیار شما قرار نخواهند داد و برخی از آنها به صورت کاملا و حرفه ای و برخی دیگر نیز می توانند به صورت جزئی این کار را برای شما انجام دهند. همچنین برخی از این فرم ها هستند که قابلیت ارسال محتوای فرم به یک ایمیل مشخص را دارند. و اینکه شما می توانید از بخش مدیریت آن تمامی اطلاعات لازم را برای این کار در اختیار داشته باشید.

گالری عکس و ویرایشگر عکس

یکی دیگر از مهم ترین امکانات یک سایت ساز این است که شما بتوانید عکس های خود را ویرایش کنید. دوباره باید اشاره کنیم که بسیاری از سایت سازها امکانات حرفه ای در مورد ویرایش عکس در اختیار کاربران قرار می دهند اما بسیاری دیگر نیز امکانات محدودی دارند.

ابزارهای بلاگ نویسی

کار اصلی یک سایت ساز، ساخت سایت است نه بلاگ . به همین دلیل نباید توقع داشت که شما بتوانید همانند دیگر سیستم های مدیریت بلاگ مانند وردپرس این امکانات وجود داشته باشد. بسیاری از سایت سازها امکانات ساده ای در مورد بلاگ ها واضافه نمودن پست در اختیار شما قرار میدهند.

عملگرهای به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

امکان تعامل با شبکه های اجتماعی و دکمه های به اشتراک گذاری از جمله مهم ترین امکانات سایت ساز ها به شمار می آید.  شما با این امکان به راحتی می توانید وب سایت خود را به حساب های خود در این شبکه های اجتماعی لینک کرده و به صورت روزانه مقالات خود را در آنها به اشتراک بگذارید. همچنین دکمه های موجود برای شبکه های اجتماعی در هر مقاله نیز می تواند باعث شود مخاطبان شما بتوانند مقالاتی از شما را که مایل باشند در این شبکه ها منتشر نمایند که بدین ترتیب میزان اعتبار آن مقاله به صورت زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

آنالیز و گزارش گیری از سایت

سایت ساز باید این امکان را به شما بدهد که بتوانید میزان بازدیدهای سایت خود را به صورت روزانه پیگیری نمایید. تا متوجه شوید که اعتبار صفحه نخست و دیگر صفحات سایت شما به چه شکل می باشد. همچنین شما باید به دنبال وب سایت های دیگری مانند Google Analytic نیز باشید زیرا این سایت ها ابزارهای بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند تا شما بتوانید سایت خود را از جنبه های مختلف مورد بررسی فنی قرار دهید و با بیان ایرادات سایت راهنمایی های لازم برای رفع آنها را نیز به شما ارائه خواهند کرد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.