امروزه تقریبا تمامی کارها با استفاده از اینترنت صورت می پذیرد و افراد برای راحت تر کردن کارهای خود از سیستم ها و سرویس های مختلفی استفاده می کنند. شما بخشی از خریدهای خود را از فروشگاه های اینترنتی انجام می دهید ، شارژ تلفن همراه خود را به صورت آنلاین خریداری می کنید ، غذای خود را به صورت آنلاین سفارش می دهید ، بلیط قطار یا هواپیما را به صورت انلاین می خرید و بسیاری کارهای دیگر را از طریق اینترنت انجام  می دهید.

به همین دلیل بسیاری از مشاغل برای بهبود کیفیت خدمات رسانی خود مایل هستند که از این بستر استفاده نمایند. یکی از مهم ترین خدماتی که شما نیز با آن زیاد برخورد کرده اید پیدا کردن خانه یا زمین یا آپارتمان در مشاورین املاک می باشد. همانطور که می دانید این کار به صورت طبیعی بسیار هزینه بر و وقت گیر می باشدو در اکثر مواقع نیز شاید همان نتیجه ای که شما مد نظر داشته باشید را به دست نیاورید.

در این مقاله می خواهیم تا شما را با نحوه ساخت سایت برای مشاورین املاک آشنا سازیم . قطعا داشتن یک وب سایت می توانید هم به این مشاورین و هم به مشتریان کمک نماید تا در وقت و هزینه آنان صرفه جویی شود و هم اینکه بتوانند این فرایند را به صورت مکانیزه انجام دهند.

مهم ترین قابلیت های سیستم های سایت ساز برای ساخت سایت املاک عبارتند از:

 • امکان عضویت افراد و اجازه ثبت ملک
 • امکان اتصال به سیستم یکپارچه بانکی کشور - شتاب
 • نمایش املاک ویژه به صورت اسلایدر با تکنولوژی های روز
 • املاک ایجاد گالری تصاویر برای هر ملک
 • نمایش خودکار موقعیت ملک ثبت شده بر روی نقشه
 • امکان جستجوی پیشرفته در املاک بر اساس پارامترهای مختلف

شاید مهم ترین امکان یک سایت املاک را بتوان همین جستجوی پیشرفته آن در نظر گرفت. زیرا افراد برای پیدا کردن ملک های مناسب به مشاورین املاک می آیند و این قابلیت می تواند به آنها کمک کند تا مورد ملکی مد نظر خود را با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن پیدا نمایند. از جمله مهم ترین امکانات جستجوی سایت املاک عبارتند از:

 • جستجو بر اساس نوع ملک (آپارتمان ، زمین ، اداری ، تجاری ،کارگاه و ....)
 • جستجو بر اساس کلمات کلیدی مشخص
 • جستجو بر اساس متراژ ملک مورد نظر
 • جستجو بر اساس قیمت املاک
 • جستجو بر اساس شهر یا استان مورد نظر

فرآیند ثبت ملک توسط کاربر و تایید مدیر سایت

مدیر سایت در صورت تمایل می تواند فرم مربوط با ثبت ملک را برای کاربران فعال نموده تا آنها بتوانند املاک مور نظر خود را به ثبت برسانند. این کار نیاز به هیچ گونه دانش کامپیوتری خاصی ندارد و کافیست که شما بدانید چطور باید با مرورگر خود کار کنید. سپس اگر مشخصات ملک ثبت شده به تایید مدیر سایت رسید ایشان می توانند آن را برای نمایش عموم فعال نمایند. مهم ترین امکانات سیستم ثبت ملک عبارتند از:

 • ثبت مشخصات و اطلاعات ملک به صورت حرفه ای با تکمیل فرم مربوطه
 • امکان افزودن تصاویر مرتبط با ملک به تعداد زیاد و ایجاد یک گالری تصاویر
 • امکان نمایش اتوماتیک محل ملک بر اساس آدرسی که صاحب ملک وارد نموده است

امکانات منحصر به فرد سایت املاک توسط سایت ساز

 1. امکان عضویت افراد و ثبت ملک

افراد مختلف می توانند در سایت شما ثبت نام کرده برای آنها نام کاربری ایجاد گردد و پس از آن بتوانند مشخصات ملک  نمایش را پس از تایید مدیر وب سایت به ثبت برسانند.

 1. امکان ثبت املاک توسط دیگر مشاورین املاک

به منظور توسعه بانک اطلاعاتی و همکاری با دیگر آژانس ها این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید دیگر املاک را نیز به وب سایت اضافه کرده و برای آنها حساب های کاربری جداگانه تعریف کنید تا آنها بتوانند اطلاعات املاک خود را به ثبت برسانند.

 1. امکان نمایش املاک به صورت اوکازیون

شما می توانید با دریافت هزینه بیشتر توسط مالک ، ملک او را در بخش اسلایدر سایت گنجانده و بدین ترتیب هم خود در آمدی داشته باشید و هم مالک می تواند این فرصت را داشته باشد که ملک خود را در معرض دید مستقیم جستجوگران ملک قرار دهد.

 1. امکان تفکیک املاک بر اساس فروش ، رهن ، اجاره

شما می توانید با استفاده از امکان گروه بندی بخش های سایت ، املاک ثبت شده را در گروه های پیش فرض قرار داده تا کاربران بتوانند به صورت دقیق تر به جستجوی موارد ذکر شده بپردازند.

 1. گالری تصاویر به ازاء هر ملک

به منظور نمایش اطلاعات به صورت دقیق تر و ارائه شفاف تری از ملک ثبت شده این امکان وجود دارد که فرد ثبت کننده چندین عکس از ملک را در سایت قرار دهد تا افراد بتوانند بهتر با جزئیات آن آشنا شوند.

 1. نمایش موقعیت املاک ثبت شده بر روی نقشه

با استفاده از نقشه های google Maps و همچنین اطلاعات مرتبط با مکان ملک ثبت شده این امکان مهیا شده است که مکان دقیق ملک در این نقشه ها مشخص گردد.

 1. فرم درخواست بازدید از ملک ثبت شده

به منظور کنترل بیشتر بر ثبت و بازدید ها ، افراد برای مشاهده مستقیم ملک باید با مشاور املاک هماهنگ نمایند که این هماهنگی در قالب یک فرم درخواست بازدید از ملک به ثبت خواهد رسید.

 1. مدیریت کاربران و امکان تعیین دسترسی های مختلف

با افزایش تعداد املاک ثبت شده حتما مدیریت درخواست ها زمان گیرتر و سخت تر خواهد شد به همین دلیل برای کمک به مدیر سایت امکان تعریف کاربرانی با سطوح دسترسی مختلف جهت یاری رساندن به مدیر قابل تعریف می باشد.

 1. مدیریت مقالات و اخبار

برای اینکه وب سایت بعد آموزشی نیز داشته باشد. لازم است تا شما بتوانید مقالات بروز و محتواهای جدید در سایت خودایجاد کنید و افراد بازدیدکننده را در زمینه های حقوقی املاک از طریق این محتواها آشنا سازید.

 1. تعیین تاریخ انقضا برای ملک

برای جلوگیری از انباشته شدن ملک های ثبت شده و کاهش میزان آنها در نمایش های سایت امکان تعیین یک زمان انقضا برای این املاک وجود دارد تا بدین صورت نظم بهتری به نحوه درخواست ها داده شود.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.