تلفن های همراه امروزه روش ارتباط و زندگی ما را تغییر داده است. همچنین آنها نحوه فعالیت تجازی ما را نیز تغییر داده اند. و امروز تجارت الکترونیک به دستگاه های موبایل رسیده است. و شما باید وب سایت های خود را برای موبایل تنظیم کرده و آنها را تبدیل به سرمایه کنید.

امروزه مردم قبل از خرید کالا آن را در اینترنت جستجو می کنند. حتی اگر آنها بخواهنند از فروشگاه های فیزیکی نیز خرید نمایند ابتدا در وب آن را جستجو کرده و مورد ارزیابی قرار می دهند. که به این فرآیند اصطلاحا (خرید آنلاین، فروش آنلاین) گویند. واز آنجایی که موبایل ها در حال تبدیل شدن به گسترده ترین روش جستجوی آنلاین شده می شوند داشتن یک وب سایت موبایل ضروری ترین نیاز برای فروش آنلاین می باشد زیرا با این کار شما به تجارت خود کمک کرده وباعث افزایش فروش محصولات خود شده اید.

بهینه سازی محتوا برای دستگاه های موبایل

طراحی سایت برای موبایل ها فرق چندانی با سایت های معمولی ندارد اما یک سری نکاتی وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید.

تغییر اندازه عکس هایتان برای نمایش در صفحات کوچک دستگاه های موبایل را برای افزایش سرعت دانلود در شبکه های با سرعت پایین تر مانند 3G در دستور کار خود قرار دهید. سعی کنید از عکس های فوق العاده برای بیان مفهوم اصلی سایت خود استفاده کنید. زیرا شما قطعا مایل نیستید کسانی که به سایت شما آمده اند چشم خود را به همه جا بگردانند تا متوجه شوند که سایت شما در چه مورد است.

متون خود را به صورت واضح بنویسید بطوری که دقیقا بیان کننده هدف اصلی شما باشد. ما مطمئن هستیم که شما حرف های زیادی برای گفتن در مورد محصولات و تجارت خود دارید. اما وقتی کاربران شما از طریق دستگاه های موبایل سایت شما را مشاهده می کنند شما باید در نظر داشته باشید که آنها به راحتی دسک تاپ خانه نمی توانند با فراغ بال مطالب شما را مطالعه نمایند. مخاطبین شما می توانند در هر جایی باشند و احتمالا وقت آنها نیز برای چک کردن سایت شما محدود است. بنابراین شما باید کار آنها را راحت کرده و مهم ترین مطالب خود را در بهترین مکان سایت خود قرار دهید.

مخاطب موبایل

ابزارهای لازم برای ساخت یک فروشگاه وب موبایل

  1. سایت خود را از پایه ایجاد کنید.

این روش بهترین نتیجه ممکن در مورد بهینه سازی و شخصی سازی را به شما خواهد داد. و نکته منفی این قضیه این است که شما اگر دانش کافی در این مورد نداشته باشید آنگاه مجبور هستید که هزینه های مربوط به طراح سایت را پرداخت کنید. اما یک راه حل ساده تر نیز برای ساخت سایت وجود دارد و آن این است که شما از سیستم های مدیریت محتوا (cms) ویا سایت ساز ها استفاده کنید. در صورت استفاده از این سیستم شما دیگر نیازی به داشتن دانش فنی نخواهید داشت و می توانید با چند کلیک ساده سایت خود را طراحی کنید.

  1. دانلود یک قالب موبایل و بهینه سازی آن.

برای این کار شما کافیست که اطلاعات و دانش پایه ای در مورد اینترنت و نرم افزارها داشته باشید. نکته منفی ای که در این مورد وجود دارد این است که سایت شما دارای قالبی است که بیشتر افراد آن را دارند و دست شما برای دادن تغییرات اساسی در آن بسیار بسته میباشد.

  1. قالب هایی براساس سیستم های ابری

این روش یکی از ساده ترین راه ها برای ساخت فروشگاه موبایل می باشد. استفاده از این سیستم های پردازش ابری باعث می گردد شما بتوانید سایت موبایل خود را به صورت آسان و سریع ایجاد نمایید. این روش نیازی به داشتن هیچ گونه مهارتی در مورد طراحی سایت ندارد. مراحل ایجاد سایت در آموزش های مختلفی که وجود دارد بیان شده است.

چطور محصولات خود را از طریق اینترنت به فروش برسانیم

اگر شما نیز نیاز به فروش محصولات خود از طریق اینترنت دارید به نکات زیر توجه نمایید.

  1. شما نیاز به داشتن یک نام دامنه دارید.

  2. شما نیاز به یک سرویس میزبانی وب دارید. جایی که همه فایل های مربوط به سایت شما در آن قرار دارد.

  3. انتخاب یک سیستم سایت ساز

اگر شما تصمیم دارید که محصولات خود را به صورت آنلاین بفروش برسانید شما باید در مورد نحوه جذب مشتری برای وب سایت خود اطلاعات داشته باشید. زیرا اگر شما ترافیکی برای سایت خود نداشته باشید آنگاه شما هیچ چیزی را نمی توانید به فروش برسانید.

امروزه بیشتر مردم نگران این مسئله هستند که بدون داشتن دانش فنی چگونه می توانند یک وب سایت داشته باشند. اما همانطور که در بخش قبلی این مقاله ذکر شد بهترین راه حل ممکن استفاده از سیستم های سایت ساز میباشد زیرا شما می توانید همان سایتی را که می خواهید دقیقا ایجاد کنید. همچنین قابلیت های مدیریتی نیز در اختیار شما قرار می گیرد. شما روی همه بخش های سایت خود کنترل کامل دارید. می توانید محتواهای دلخواه خود را بارگذاری نمایید و یا اینکه کاربران با سطوح دسترسی مختلف برای سایت خود ایجاد کنید همچنین می توانید از امکانات مربوط به سئو سایت برای بهبود رتبه سایت خود بهره ببرید. همه اینها از طریق سایت ساز امکان دارد.

ایجاد ترافیک

اما همانطور که بیان شد ساخت سایت به تنهایی کافی نمی باشد و شما باید بتوانید برای سایت خود ترافیک به دست آورید. هر چقدر که شما بتوانید بازدیدکننده بیشتری در سایت خود داشته باشید آنگاه می توانید شانس فروش محصولات خود را افزایش دهید. روش های زیادی برای جذب ترافیک وجود دارد. یکی از آنها خرید بک لینک می باشد. دیگری ایجاد بنرهای تبلیغاتی در سایت های دیگر است. مورد بعدی استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل (google adwords) می باشد.

 اما توصیه می شود شما این کارها را به یک متخصص سئو بسپارید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که شما در این مورد باید کاملا صبورانه عمل کنید و حداقل زمان ممکن برای اینکه شما بتوانید به رتبه های بالای صفحات جستجوی گوگل بیایید در حدود 6 ماه می باشد. اما پس از آن اثر بخشی این استراتژی را در بلند مدت شاهد خواهید بود.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.