هر روزه تعداد زیادی از افراد هستند که اقدام به ایجاد وب سایت فروشگاهی می کنند تا بتوانند از آن کسب درآمد نمایند. از آنجایی که نرخ خرید اینترنتی و ضریب دسترسی به اینترنت در حال گسترش است این فرصت خوبی است تا شما نیز شانس خود را برای طراحی سایت فروشگاهی امتحان کنید. در طول سال های اخیر نیز نرخ رشد خرید اینترنتی افزایش چشم گیری داشته است و این بدان معناست که مردم بیشتر ترجیح می دهند تا در منازل خود نشسته و به جای رفتن به بازاز از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه خود اقدام به خرید کالا نمایند.

شاید بنظر شما ساخت سایت همانند بلند کردن یک وزنه سنگین سخت و دشوار باشد اما به آن اندازه که شما فکر می کنید هم کار سختی نیست. در این مقاله می خواهیم شما را با مراحل ایجاد یک سایت فروشگاهی آشنا سازیم.

گام اول : انتخای یک صنعت و محصول

 انتخاب یک صنعت و محصول

برای برخی ها شاید این سخت ترین مرحله باشد و دردسرهای زیادی برای آنها به همراه داشته باشد. انتخاب درست یک محصول برای فروش آنلاین می تواند تا حد زیادی مشخص کننده موفقیت یا عدم موفقیت وب سایت شما باشد. و سوال اصلی این است که با حجم زیاد کالاهایی که برای فروش وجود دارد کدام یک را برای این کار باید در نظر گرفت؟

برای انتخاب درست یک کالا جهت فروش می بایست نکاتی را مد نظر داشت. محصول مورد نظر چه میزان قیمت دارد و آیا کشش برای فروش آن وجود دارد؟ و نکات و سوالاتی از این قبیل را باید مد نظر داشت.

سود ناخالص

تخفیف شما برای فروش هر محصول تا چه میزان است؟ بیشتر محصولاتی که به صورت آنلاین فروخته می شوند سودی در حدود 35 درصد را دارا می باشند. قبل از شروع فروش هر محصولی به صورت آنلاین باید سود ناخالص حاصل از فروش را کاملا محاسبه کنید و اگر لازم باشد باید مسئولین شرکت تولید کننده نیز ارتباط داشته باشید تا در خصوص این موضوع به جمع بندی درستی رسیده باشید.

دسترس پذیری محلی

آیا شما می توانید یک محصول را در محل خود تهیه نمایید؟ همیشه فروش محصولاتی که نتوان آنها را در مغازه های محل زندگی تامین کرد بهتر و راحت تر می باشد. چرا؟ جواب آن ساده است. وقتی که مردم نتوانند آنها را در محل خود تامین نمایند مجبور می شوند که به صورت آنلاین اقدام به خرید آن نمایند.

حجم ترابری

محصول چه مقدار بزرگ و سنگین است؟ محصولاتی که بزرگ و سنگین هستند هزینه حمل بالاتری را نیز نیاز دارند و این امر می تواند تاثیر منفی در روند فروش آن محصول داشته باشد. بیشتر مشتریان نه تنها خدمت هزینه حمل رایگان را مد نظر دارند بلکه آن را از شما توقع نیز دارند. به همین دلیل فروش محصولات با هزینه حمل رایگان کار بسیار سختی است. بعضی از فروشگاه های اینترنتی این مبلغ را به مبلغ کل خرید اضافه می کنند که این کار باعث بالارفتن قیمت خرید شده و منجربه کاهش فروش محصول خواهد شد.

اشتیاق

شما چه میزان علاقه مند به این صنعت هستید؟ این مورد شما بنظر خیلی حساس نباشد اما یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت می باشد. اشتیاق شما در مورد محصول و صنعت انتخابی می تواند نیروی محرکه خوبی برای کمک به شما در روزهای سخت رقابت می باشد.

گام دوم : پیدا کردن کارخانه هایی با محصولات عالی

 

 پیدا کردن کارخانه هایی با محصولات عالی

بعد از اینکه شما نوع محصول خود برای فروش را انتخاب کردید حال باید به سراغ کارخانه هایی که این محصولات را تولید می کنند بروید. در اینجا روش هایی برای انتخاب بیان می شود که باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.

Google shopping

یک موتور جستجوگر قوی است که فقط محصولات فیزیکی فروخته شده آنلاین را به شما نشان می دهد. این گزارش همچنین شامل فروشندگان آن کالا ها نیز می باشد.

دایرکتوری ها

در سطح اینترنت تعداد زیادی از این دست فروشندگان وجود دارند که شما از طریق آنها می توانید به کارخانه های عرضه کننده محصولات دسترسی پیدا کنید. دو تا از بهترین این دایرکتوری ها عبارتند از Worldwide Brands و Wholesale Central که پیشنهاد میشود حتما از این دو دیدن نمایید.

پس ازآن چالش بعدی شما این است که باید نحوه همکاری با این شرکت ها را یاد بگیرید تا آنها محصولاتشان را برای فروش در اختیار شما قرار دهند. زیرا آنها معمولا رغبت نمی کنند با تازه واردها همکاری داشته باشند.

گام سوم: ساخت سایت

ساخت سایت

بعد از انتخاب محصول و قرارداد با شرکت های تولید کننده حال نیاز است تا شما سایت خود را راه اندازی نمایید. اما شاید برخی این سوال برایشان مطرح شود که چرا پیش از داشتن سایت ما به سراغ کارخانه ها رفتیم. زیرا پیدا کردن کارخانه و محصول برای وب سایتی که خالی است خیلی سخت تر از این است که شما قول ایجاد وب سایت را بدهید.

انتخاب فروشگاه ساز

با انتخاب یک پلت فرم مناسب فروشگاه ساز امکان مدیریت محصولات ، دسته بندی ها و پروسه فروش برای شما به وجود خواهد آمد.

نام دامنه و میزبانی وب

هر سایتی به یک نام دامنه برای برند خود و یک سرور برای میزبانی نیاز دارد. اما برای سایت های فروشگاهی شما نیازبه ssl نیز دارید. این یک پروتکل امنیتی برای تبادل اطلاعات است. زیرا وب سایت شما بستری برای ردو بدل شدن شماره کارت های اعتباری افراد مختلف می باشد و ارتباط شما با این افراد باید به صورت امن صورت پذیرد وگرنه هکرها ممکن است که اطلاعات را به سرقت ببرند.

طراحی لوگو و ظاهر وب سایت

طراحی وب سایت و همچنین برند سازی برای آن می تواند تا حد زیادی روی میزان خرید افراد تاثیرگذار باشد. این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که بهترین کار این است که شما قدری هزینه کنید و ساخت لوگو را برعهده یک طراح حرفه ای قرار دهید.

وقتی که افراد به سایت شما مراجعه کنند و ببینند که شما دارای لوگو هستید با اطمینان و اعتماد بیشتری می توانند از شما خرید کنند زیرا می دانند که شما اعتبار دارید و آنها پول خود را از دست نخواهند داد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.