مطلبی را که در اینجا می خواهیم خدمت شما عرض کنیم را شاید شما تا به حال نشنیده باشید و الان نیز با شنیدن آن حتما پیش خود فکر می کنید که ما در اشتباه می باشیم. اما واقعیت امر این است که امروزه با آمدن سیستم های سایت ساز پیشرفته کار طراحی و ساخت سایت بسیار راحت تر از آن چیزی شده است که شما تصور کنید.

شما با استفاده از این سیستم های سایت ساز دیگر نیازی به استخدام طراح سایت ندارید.

یک وب سایت با ظاهر خوب می تواند شما را در ارتقاء برند و نام تجاری تان بسیار کمک کند. و این را به خاطر داشته باشید که یک سایت با طراحی خوب می تواند تاثیر زیادی بر روی تجربه کاربری مخاطبان شما داشته باشد. و یک سایت زیبا می توانید باعث شود که بازدیدکنندگان سایت شما مدت بیشتری را در آن صرف نمایند. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که تنها داشتن یک ظاهر خوب برای وب سایت کافی نمی باشد و شما می بایست در تجارت خود نیز موفق باشید زیرا شما می خواهید کسب در آمد کنید نه اینکه سایت های زیبا را به رخ بازدیدکنندگان خود بکشید!!

در این جا می خواهیم مزایای مهم ساخت سایت با سایت ساز در مقایسه با استخدام یک طراح سایت را ارائه کنیم.

  1. ثبت نام دامنه خودکار و میزبانی مطمئن

نام دامنه شما همان نام وب سایت شما می باشد و افراد با جستجوی این نام می توانند وب سایت شما را مشاهده نمایند. در انتخاب نام دامنه خود باید بسیار دقت نمایید. سعی کنید اگر قصد ایجاد فروشگاه اینترنتی را دارید نام دامنه خود را به نوعی به محصولاتی که می خواهید به فروش برسانید ربط دهید و یا در نام دامنه خود از برند خود استفاده کنید. اگر هم جز هیچ کدام از این دسته ها نیستید بهتر است که یک نام تجاری منحصر به فرد برای خود انتخاب کنید و برروی آن تبلیغات نمایید. برای نام های دامنه پسوندهای زیادی در نظر گرفته شده است که شما می توانید از آنها استفاده کنید. اگر فعالیت شما به نحوی می باشد که می خواهید فقط در ایران کار کنید بهتراست که از پسوند .ir استفاده کنید اما برای جهانی شدن پسوندcom. پیشنهاد می شود. شما با سایت ساز کافیست نام مورد نظر را انتخاب کرده و کارهای مرتبط با ثبت آن را به سیستم بسپارید تا مراحل ثبت آن به صورت اتوماتیک برای شما انجام پذیرد.

همچنین سایت سازها این امکان را به شما داده اند که بتوانید فایل ها سایت خود رادر سرورهای آنها میزبانی کنید و در نتیجه شما می توانید از مزیت یکجا بودن ثبت کننده نام دامنه و میزبان وب استفاده کنید.

  1. تنوع در قالب های سایت

وقتی شما یک طراح سایت استخدام می کنید باید هزینه زیادی را بابت طراحی قالب سایت به او بپردازید. این طراحی نیز امکان دارد که نتواند تمامی نیازهای شما در وب سایت را پوشش دهد زیرا تفکر او با شما کلی فرق دارد. اما مزیت سایت ساز این است که شما می توانید انتخاب های متعددی از قالب سایت داشته باشید. علاوه بر این ها امکان سفارشی سازی هرکدام از این قالب ها نیز برای شما مهیا شده است. و شما اگر کمی کد نویسی بدانید به راحتی می توانید کدهای css مرتبط با آنها را تغییر دهید.

  1. امکان مدیریت بخش های مختلف سایت

site admin

مهم ترین تفاوت ساخت سایت با سایت ساز در مقابل استخدام طراح سایت این است که سایت ساز مدیریت بخش بک اند سایت را به شما خواهدداد. اما طراح سایت یک بار سایت را برای شما طراحی می کند و شما باید کد نویسی بدانید تا بتوانید مطالب خود را به روز رسانی کنید. و یا اینکه هر بار باید به خود او بگویید تا این کار را انجام دهد و مسلما پول زیادی را از شما دریافت می کند. راه حل استخدام طراح سایت برای سایت های ایستا موثر است زیرا محتوای این گونه سایت ها در بازه های زمانی کوتاه بروزرسانی نمی شوند.

  1. بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر

هر سایتی و موفقیت آن را با تعداد بازدیدکنندگان آن می سنجند. بنابراین اگر شما بهترین و زیباترین سایت دنیا را نیز داشته باشید اما کسی نتواند آن را مشاهده کند هیچ ارزشی نخواهد داشت. امروزه مهم ترین منبع انتقال ترافیک به وب سایت همین موتورهای جستجوگر می باشند. زیرا افراد هر آن چیزی را که نیاز داشته باشند از طریق این موتورها پیدا خواهند کرد. به همین دلیل شما نیز برای دیده شدن نیاز دارید که سایت خود را برای این موتورها بهینه سازی کنید. سئوسایت این کار را برای شما انجام می دهد. سئو سایت عبارت است از مجموعه ای از تکنیک ها که شما به وسیله آن می توانید رتبه سایت خود را افزایش دهید. و با افزایش رتبه شانس دیده شدن خود توسط مخاطبان را بالاتر برده اید.

  1. طراحی ریسپانسیو

همانطور که شما نیز می دانید درحال حاضر بیش از 60 درصد از جستجوهای امروزی را کاربران تلفن های هوشمند انجام می دهند. بنابراین شما باید بتوانید سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کرده باشید تا بتوانید مشتریان از این دست را از دست ندهید. زیرا سایت هایی که این قابلیت را ندارند در صفحات نمایش مختلف این نوع دستگاه ها نمی توانند به درستی به نمایش گذاشته شوند و به همین دلیل موجبات عدم رضایت مندی کاربران از سایت شما فراهم شده و آنها  ممکن است که خیلی زود وب سایت شما را ترک کنند.

  1. استفاده از ابزارهای آمارگیری سایت

قطعا شما در ذهن خود  یک هدف خاصی را از راه  اندازی سایت داشته اید. اما برای پیاده سازی دقیق اهداف خود نیاز دارید که روند موفقیت آن را پیگیری کنید. ابزارهای آمارگیری سایت ساز این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید با استفاده از آمارهای بدست آمده تصمیمات درستی را در مورد روندهای سایت خود اتخاذ نمایید و راه را برای موفقیت در این زمینه فراهم تر سازید

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مرجعه کنید.