وقتی شما قصد ایجاد سایت برای خود را دارید باید به چند فاکتور در مورد آن پیش از ساخت سایت باید توجه داشته باشید.

ثبت دامنه

سعی کنید تا آنجا که می توانید از کلمات منحصر به فرد برای نام سایت خود استفاده کنید و حتما در نام سایت خود از کلمه ای که مربوط به تجارت یا برند شماست استفاده کنید. نام دامنه در واقع نام وب سایت شما می باشد که کاربران آن را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد می کنند تا بتوانند وب سایت شما را مشاهده کنند. شما باید نام سایت خود را به گونه ای انتخاب کنید که با کار شما مرتبط باشد و همچنین به خاطر سپردن و یادآوری آن برای مردم راحت باشد.

استفاده از گرافیک قوی و تصاویر با کیفیت

آمارها نشان داده است که کاربران اینترنت انسان های صبوری نیستند و در صورتی که بارگذاری وب سایت مورد نظر آنها بیش از 10 ثانیه زمان ببرد از مشاهده آن منصرف خواهند شد. همیشه باید سعی کنید در عین زیبایی از تصاویر و گرافیکی استفاده نمایید که کمترین زمان لازم برای بارگذاری را بهمراه داشته باشند. این کار با استفاده از روش های بهینه سازی تصاویر صورت میگیرد تا هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم اینکه حجم کمی را دربر بگیرند.

محتوای سایت

در هنگام طراحی سایت ، ایجاد محتوای درست و صادق یکی دیگر از فاکتورهای اساسی می باشد. دو رویکرد کلی در مورد محتواهای هر سایت وجود دارد. شما یا محتوای خود را بگونه ای که مخاطبانتان می پسندند ایجاد میکنید ویا برای دریافت رتبه بهتر در موتورهای جستجوگر می سازید.

نرم افزار تجارت الکترونیک

گام بعدی انتخاب یک نرم افزار و بستر برای ساخت وب سایت خود بر روی آن هستید. بدین صورت شما قادر خواهید بود تا محتواهای سایت خود (فیلم ، عکس ، متن ، بلاگ و ...)  را ویرایش نمایید.

برای مشاغل متفاوت و با اشل های کاری مختلف پلت فرم های ایجاد وب سایت به صورت گسترده ای ارائه گردیده است. شما با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آنها را به دلخواه انتخاب کرده و کار طراحی وب سایت تجاری خود را با آن آغاز نمایید.

همچنین شما می توانید به مشتریان خود خدمات شناخته شده مربوط به تجارت آنلاین مانند نحوه پرداخت اینترنتی و گزینه های ارسال کالا را ارائه کنید. و اینکه این امکان مهیا می باشد تا شما به قسمت مدیریت وب سایت خود رفته و از آنجا تمامی امور مربوط به مدیریت سفارشات خود را انجام دهید.

استفاده از فایل های Multimedia یا چند رسانه ای

فایل های Multimedia

این فایل ها در واقع ترکیبی از فیلم ، موسیقی ، تصاویر و آواها در قالب فایل های فلش می باشند. بنابراین در سایت خود از پخش کننده های استاندارد استفاده کنید تا در همه مرورگرها قابل پخش باشند و همچنین زمان دانلود کوتاه تری نیز داشته باشند . و همچنین از این نکته مطمئن باشید که کاربران قادر باشند خودشان در مورد پخش شدن یا نشدن این فایل ها تصمیم بگیرند تا اگر به علت مشکلاتی نظیر پایین بودن سرعت اینترنت یا ضعف در منابع سخت افزاری نخواستند آنها را مشاهده کنند مشکلی در زمینه لود آنها برایشان ایجاد نشود و بتوانند از پخش آن صرف نظر نمایند .

میزبانی وب

همیشه سعی کنید که برای میزبانی وب سایت خود از میزبان های معتبر استفاده کنید. زیرا کافیست که در طول یک هفته کاربران دائمی سایت شما فقط 3 بار با پیام خطای سرور سایت شما مواجه شوند تا دیگر هرگز به سایت شما نیایند. اگر این اتفاق رخ دهد آنگاه بازدیدکنندگان از سایت شما فکر می کنند که شما یک وب سایت نا معتبر دارید و کاربران از دید شما کوچکترین اهمیتی ندارند و شما حتی حاضر نبوده اید به خاطر حفظ اعتبار سایت خود آن را همیشه در دسترس نگه دارید.

حفظ رتبه در موتورهای جستجوگر

فرض کنید شما در مهم ترین کلمه کلیدی خود رتبه7 را دارید ودر دومین کلمه نیز رتبه 10 را دارید. این بسیار مهم است که شما بتوانید همین روند را حفظ کرده و از رتبه های خود نزول نکنید.

سایت خود را ریسپانسیو کنید

ما به این نتیجه رسیدیم که یک جمع بزرگی از مخاطبان هدف ما در حال استفاده از دستگاه های تلفن هوشمند هستند. به عنوان بخشی از تلاش ما به عنوان رهبری ، ما سعی کردیم که سایت ما برای این دستگاه ها به صورت ریسپانسیو طراحی شود.

افزایش تقدم ها و تغییرات

ما رهبری خود را با ارتقاء بازاریابی محتوا انجام می دهیم. همچنین نیاز به ناوبری داریم تا بازدیدکنندگان بتوانند بخش های مختلف سایت و مقالات ما را به راحتی پیدا نمایند. و با استفاده از محتواهایی که نشان دهنده اقتدار ما در آن زمینه می باشد می توانید به راحتی خوانندگان زیادی را جذب خود کرده و همچنین می توانید رتبه سایت خود را در نزد موتورهای جستجوگر بالاتر ببرید.

به همین دلیل سایت شما باید حالتی شبیه به یک طراحی شخصی داشته باشد تا نمایانگر برند شما باشد. Don Norman از جمله فعالان حرفه ای در زمینه طراحی تجربه کاربری گفته است که شما باید سعی کنید وب سایت های خود را با اشیا جذاب طراحی کنید. زیرا با تلفیق این نوع طراحی با طراحی شخصی ، به کاربر این احساس القا می شود که با یک شخص طرف می باشد نه با یک ماشین و همین امر میزان رضایت آنها را در ارتباط با وب سایت شما بالا می برد.

شما احتمالا با شخصیت خریدار آشنا هستید.و این می تواند یک فاکتور مهم در شناخت مخاطبین هدف شما باشد. و شما با توجه کردن به اهداف ، خواسته ها و محدودیت های کاربران که آنها را برای تصمیم گیری به خرید هدایت می کند می توانید این فاکتور را ایجاد نمایید.

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر در این خصوص می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.