سایت های فعلی رستوران ها اکنون دارای یک طراحی قدیمی وخسته کننده است که باعث می شود تجربه کاربری بازدیدکنندگان به شدت کاهش پیدا کند. و ممکن است شما به سایت های رستورانی زیادی مراجعه کرده باشید و خواهید دید که طراحی آنها واقعا ضعیف بوده است.

آنها در این وب سایت ها از یک موسیقی پس زمینه که مخصوص زمان استفاده از فلش بود استفاده می کردند همچنین منوی غذایی آنها نیز به صورت فایل های پی دی اف ارائه می شد و یا اینکه حتی اصلا ممکن بود منویی نداشته باشند. تقریبا تمامی بخش های سایت از عکس تشکیل شده بود و هیچ اثری از متن وجود نداشت. و همین باعث می شد که سایت شما بسیار حجیم شود و سرعت لود مناسبی نداشته باشد.

شما به عنوان یک طراح سایت باید در مرحله اول و پیش از ساخت سایت خود را به جای یک مشتری یا بازدید کننده از سایت قرار دهید تا بفهمید که او چه نیازهایی دارد و مشتریان دوست دارند سایت های رستورانی چه امکاناتی داشته باشد. برای تمامی این سایت ها باید یک منوی غذایی کامل با سرعت جستجو و پیمایش بالا وجود داشته باشد. همچنین این غذاها باید در دسته بندی های مختلف قرارداشته باشد تا کاربران بتوانند سریعتر و دقیق تر غذای مورد علاقه خود را پیدا نمایند.

همچنین مشتریان شما باید از محل رستوران شما و ساعات کاری آن آگاهی لازم را داشته باشند. همچنین شما باید چند عکس از غذاهای خود داشته باشید تا اینکه تجربه صرف غدای کاربر را بر انگیزید. همچنین بسیاری از افراد هستند که می خواهند همه این ها را با استفاده از گوشی های هوشمند خود نیز تجربه نمایند.

و این نکته ای بسیار عجیب بود که ما متوجه شدیم تا سال 2012 بیشتر رستوران ها نتوانسته بودند نیازهایی که مشتریان از آنها انتظار دارند را در سایت خود قرار دهند. بنابر این اگر شما مدیر یا صاحب رستوران هستید و یا اینکه یک طراح سایت هستید و می خواهید یک وب سایت رستورانی طراحی کنید بهتر است که نکات این مقاله را با دقت بخوانید تا یک سایت کاربر پسند داشته باشید.

منوی غذاهای خود را به صورت منوی صفحه اینترنتی ایجاد کنید نه به صورت فایل pdf

منوی غذایی بخش مرکزی هر رستورانی می باشد و به همین دلیل این قسمت باید نقش اساسی در وب سایت را ایفا کند. مشتریان مایلند که به محض ورود به وب سایت منوی غذایی آن را مشاهده نمایند و سپس یک مروری روی آنها داشته و کمی هم در مورد قیمت غذاهای آن اطلاعات داشته باشند.

منوی رستوران

البته درست است که در سال های اخیر داشتن یک لینک برای دانلود منوی غذاها به صورت pdf یک امر عمومی شده است. و برای طراح سایت این کار ساده ترین روش ممکن برای منوی غذایی می باشد اما شما باید بدانید که این نوع منو ها تاثیر بدی در تجربه کاربری بازدیدکنندگان و مشتریان شما قرار خواهد داد. زیرا اصلا نیازی نیست که مشتریان شما بخواهند منتظر دانلود این فایل بمانند. همچنین داشتن فایل های پی دی اف موجب کاهش رتبه سایت شما خواهد شد.

بهترین روش این است که شما این منوی غذایی را در وب سایت خود داشته و آن را با یک طراحی خوب تلفیق کنید. اگر شما از یک سیستم سایت ساز یا سیستم های مدیریت محتوا (cms) برای این کار استفاده می کنید آن وقت کار شما بسیار راحت تر بوده و شما می توانید در هر زمانی که بخواهید محتواهای منوای غذایی خود را تغییر دهید.

همیشه اطلاعات تماس ، مکان و ساعات کاری را مشخص کنید.

شما حتما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که بسیاری از رستوران ها این اطلاعات را در سایت خود قرار نداده اند. و می توان گفت اگر شما این اطلاعات را نداشته باشید آنگاه وب سایت شما اصلا کارایی لازم را نخواهد داشت. دلیل آن هم ساده است زیرا وقتی بازدیدکنندگان ندانند که رستوران شما در کجا قرار دارد چطور می توانند برنامه ای برای صرف یک شام در آن داشته باشند.

اطلاعات تماس رستوران

همچنین اطلاعات مربوط به تماس ، شماره تلفن ، شماره فکس و حتی ایمیل نیز باید در تمامی صفحات وب سایت شما وجود داشته باشد. یک ایده خوب این است که شما این اطلاعات را در بخش بالایی وب سایت خود قرار دهید تا همیشه در دید مخاطبین شما قرار داشته باشد وهمچنین این روش اثر بخشی بیشتری برای بازدید کنندگانی که از دستگاه های تلفن همراه اقدام به مشاهده سایت شما می کنند دارار می باشد. و شماره تلفن شما به صورت یک متن ساده در تلفن های همراه باعث می شود که آنها بتوانند به سرعت با شما تماس بگیرند.

همچنین مکان رستوران شما می تواند توسط یک تصویر شات از نقشه های گوگل به نمایش درآید. ما به شما توصیه می کنیم که آدرس کامل رستوران خود را در کنار این عکس به نمایش بگذارید.

وب سایت شما به صورت ریسپانسیو نیست؟ پس شما در این بازی جایی نخواهید داشت.

در سال های اخیر طراحی ریسپانسیو سایت به یک نیاز اساسی برای وب سایت ها تبدیل شده است. یک سایت بهینه سازی شده برای موبایل ها اصولا برای تمامی مشاغل مورد نیاز نمی باشد. بعضی از مخاطبین شما اصلا نیازی به این گونه طراحی ندارند اما برای رستوران ها این یک امر ضروری در جهت جذب مشتری بیشتر می باشد.

بازدیدکنندگان دوست دارند تا عکس مشاهده نمایند.

بیشترین چیزی که مخاطبان دوست دارند در وب سایت شما مشاهده کنند عکسی از غذایی است که آنها می خواهند میل کنند. زیرا آنها دوست دارند پیش از آمدن به رستوران شما عکسی از آن غذا را مشاهده کرده باشند. به طور مثال آنها مایل اند بدانند که آیا رستوران شما بخش خانوادگی نیز دارد یا خیر؟ و این یکی از مهم ترین دلایلی است که ممکن است باعث شود آنها به رستوران شما بیایند. بنابراین نیاز است که شما یک گالری عکس در سایت خود داشته باشید. امانیازی نیست که تعداد عکس های فراوانی داشته باشید.

تعامل با شبکه های اجتماعی

رستوران ها به صورت طبیعی تجارتی اجتماعی به شمار می روند. مردم عاشق این هستند که رستوران های مورد علاقه خود را به دوستان و اقوام خود معرفی نمایند و یا لینک های تبلیغاتی آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارند.

بنابراین شما باید سعی کنید که در شبکه های مانند g+ و Facebook و Twitter حساب کاربری داشته و منوها و غذاهای خود را به اشتراک گذارید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.