آیا داروخانه شما به وب سایت اینترنتی نیاز دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با دلایل داشتن یک وب سایت برای داروخانه آشنا سازیم.

همه مشاغل به یک وب سایت برای حضور در اینترنت نیاز دارند و داروخانه ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. بسیاری از داروخانه های شخصی هستند که فاقد وب سایت اند. داشتن وب سایت برای یک داروخانه امروزه دیگر به یک نیاز اساسی تبدیل شده است و بیشتر داروخانه های بزرگ و معروف امروزه دارای وب سایت هستند. زیرا مشتریان آنلاینی هستند که می خواهند اطلاعاتی نظیر ساعات کاری و همچنین اطلاعاتی در مورد دارو ها به دست آورند و شما می توانید به این نیاز های آنها از طریق داشتن یک وب سایت پاسخ دهید. اگر شما وب سایت نداشته باشید آنگاه آنها این اطلاعات را از طریق اشخاص سوم شخص دیگری به دست خواهند آورد که آنگاه شما هیچ کنترلی در مورد صحت آن داده ها نخواهید داشت.

داشتن وب سایت به شما کمک می کند که شما خدمات خود را به صورت بهتر و بهینه تری به طیف وسیع تری از مخاطبان ارائه کنید. وهمچنین این روش ارزان تر از چاپ اطلاعات می باشد.  واینکه داروخانه شما 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال فعال خواهد بود و هر مشتری ای که به اینترنت دسترسی داشته باشد می تواند از خدمات شما استفاده نماید. همچنین یک فرصت خوب برای داروخانه شماست تا بتوانید خدمات خود را معرفی کرده و به مشتریان خود بگویید که چرا باید از داروخانه شما خرید نمایند.

ساخت سایت

قبل از اینکه شما بخواهید یک سایت را ایجا نمایید شما باید یک نام دامنه یا همان نام وب سایت برای خود انتخاب نمایید. و بسیار مهم است که شما یک نام مناسب انتخاب کنید تا افراد بتوانند آن را در اینترنت جستجو نمایند. یک ایده خوب این است که شما از نام داروخانه واقعی خود استفاده کنید. این نام های دامنه با پسوندهای مختلفی ارائه می گردد که برای سایت های داروخانه ای توصیه می شود از پسوند com. استفاده گردد.

ساخت سایت

البته نام دامنه مخصوص داروخانه هم به ثبت رسیده است که البته فعلا ثبت کننده آن در کشور آمریکا قرار گرفته است. نام این پسوندpharmacy . می باشد.

زمانی که شما نام دامنه خود را به ثبت رساندید آنگاه می توانید به ساخت سایت خود فکر کنید. شرکت های متعددی وجود دارد که علاوه بر ساخت سایت برای شما امکان ثبت نام دامنه و میزبانی وب را نیز برای شما فراهم می کنند. این یک گزینه ارزان قیمت برای کسانی است که می خواهند یک سایت ساده داشته باشند. علاوه بر آن بیشتر صاحبان داروخانه ها وقت و توانایی کافی برای ساخت سایت های حرفه ای را ندارند. و همین باعث ساخته شدن سایت های با کیفیت پایین خواهد شدکه البته نداشتن این چنین سایت هایی خیلی بهتر از داشتن آن می باشد. همچنین اوضاع وقتی بدتر خواهد شد که شما در سایت خود بخواهید ثبت سفارش هم انجام دهید که این کار باعث می شود سایت شما بسیار کم قابلیت دیده شود.

برای بسیاری از صاحبان داروخانه ساخت سایت توسط یک طراح سایت یک کار بسیار حساس می باشد. بنابراین انتخاب یک طراح سایت خوب که آشنا به فضاهای داروخانه ای باشد می تواند یک چالش بزرگ به شمار آید زیرا در صورت انتخاب غلط شما وقت و هزینه زیادی را متضرر خواهید شد. زیرا کار داروخانه یک کار کاملا تخصصی می باشد که هر شرکت یا طراح سایتی نیاز دارد که اطلاعات کاملی از آن را داشته باشد. شما باید از شرکت سازنده سایت بخواهید که نمونه سایت های داروخانه ای طراحی شده را به شما نشان دهد و شما باید با دقت آنها را بررسی نمایید که آیا این سایت ها می توانند پاسخگوی نیاز های شما باشند؟ همچنین این امکان باید برای شما فراهم باشد که بتوانید به راحتی مطالب و محتواهای سایت خود را به روز رسانی نمایید. همچنین شرکت میزبانی کننده باید امکانات امنیتی خوبی داشته باشد و بتواند از اطلاعات وب سایت شما پشتیبان تهیه نماید تا در صورت بروز مشکل سایت شما از بین نرود.

انتخاب امکانات مورد نظر در سایت

ساخت سایت در ساده ترین حالت یا همان سایت بروشوری یک صفحه وب می باشد که شما می توانید اطلاعات متنی مرتبط با سایت خود را در آن قرار دهید. از جمله ساعات کاری داروخانه ، اطلاعات تماس و مکان داروخانه را می توان تعیین نمود. همچنین اطاعات داروها و خدماتی که ارائه می کنید نیز جزوی از این موارد می باشد.

همچنین بیشتر مشتریان شما مایل می باشند که سایت شما را از طریق گوشی های هوشمند خود مشاهده نمایند. بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای گوشی های هوشمند بهینه شده باشد. این بدان معناست که سایت شما باید به صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد تا بتواند به درستی در صفحات نمایش این دستگاه ها نشان داده شود.

همچنین شما باید به فکر طراحی یک لوگو برای سایت خود باشید. و یا اینکه ممکن است شما یک لوگو برای خود داشته باشید اما باید مطمئن شوید که قابلیت نمایش با کیفیت در سایت شما را دارا می باشد. اما بسیاری از مشتریان هستند که امکانات بیشتری از یک سایت معمولی از شما انتظار دارند وشما باید مثلا بتوانید در سایت خود ثبت سفارش انجام دهید. و اینکه یک سیستم خوب باید هم رابط کاربری آسانی داشته باشد و هم اینکه امنیت خوبی نیز داشته باشد تا شما بتوانید میزان رضایتمندی و تجربه کاربری مشتریان خود از سایت را افزایش دهید.

همچنین مشتریان شما نیاز دارند که از سایت شما بتوانند اطلاعات پزشکی را دریافت نمایند بنابراین شما باید بتوانید مقالات معتبر و مفیدی را در سایت خود قرار دهید. برای این کار بهتر است از سایت هایی مرجع در این زمینه استفاده کنید. البته برخی از سایت ها نیز از یک پزشک آنلاین استفاده می کنند . این پزشک میتواند در موارد مشابه یک سری دستورات از پیش تعیین شده را به مراجعه کنندگان بدهد.

نگهداری از سایت

وب سایت شما همانند مغازه داروخانه شما می باشد و نیاز دارد که همیشه به روز باشد. بطور مثال در فصل سرما نیاز است که شما بیشتر داروهای سرماخوردگی و توصیه های مربوط به این موارد را در سایت خود بیشتر داشته باشید. بنابراین شما باید همیشه اطلاعات سایت داروخانه خود را با فصل ها ، بیماری های جدید ، کشف های جدید دارویی و ... به روز نگه دارید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.