در این آموزش قصد داریم تا شما را با نحوه ایجاد سایت های حرفه ای و بروز آشنا سازیم. و قصد نداریم برخلاف دیگر مقالاتی که سراغ دارید تنها یک سر نخ به شما داده و شما را در این وادی تنها بگذاریم که آیا اصلا می توانید یک سایت طراحی کنید یا خیر؟ لطفا به این نکته توجه داشته باشید که سایت شما یک بازتابی از شما و تجارت شما خواهد بود.

همانگونه که شما مایل نیستید که یک نوع بازاریابی بد داشته باشید همینگونه نیز باید در مورد سایت خود حساسیت داشته باشید. زیرا وب سایت نیز یک ابزار برای بازاریابی و موفقیت شما می باشد. بر طبق آمارهای به دست آمده حدود 89 درصد از تصمیمات مشتریان برای خرید یا انجام معامله از طریق بررسی سایت هایی است که کاربران در آنها به دنبال کالا بوده اند.

بنابراین همانند راه اندازی هر سایت دیگری نیز نیاز است تا شما را با مراحل و نکات مهم در آن آشنا سازیم در این مقاله می خواهیم تا شما را با نحوه راه اندازی سایت برای آژانس های املاک آشنا کنیم.

بیشتر کسانی که در این حوزه فعالیت دارند می خواهند سایتی داشته باشند که بتوانند از طریق آن بیشترین میزان ارتباط با خریداران و فروشندگان را داشته باشند. بنابراین داشتن یک سایت خوب می تواند به شما در پیدا کردن مشتریان بیشتر کمک کند. به همین دلیل بسیاری از آژانس ها اهمیت داشتن سایت را می دانند اما ممکن است که از لحاظ بودجه برای این کار محدودیت هایی را داشته باشند. استخدام یک طراح سایت آن هم به صورت ساعتی اصلا کم هزینه نمی باشد. یک گزینه دیگر این است که شما بتوانید از یک قالب آماده رایگان استفاده کنید که از قبل آماده شده اند و برای استفاده به صورت سریع می باشند. و آژانس هایی که از این نوع از قالب های استفاده می کنند می توانند به صورت محدود تغییراتی در آنها داشته باشند.

 1. نمونه کار و سایت ببینید

شما برای اینکه با نوع و حالت سایت های استاندارد در حوزه املاک و مستقلات آشنا شوید پیشنهاد می شود تا یک سری به سایت هایی مانند mris.com و یا mlslistings.com بزنید و آنها را مشاهده کنید. یک سایت خوب املاک باید بتوانید یک فروشنده را به چندین خریدار متصل نماید. این کار باعث می شود افراد بتوانند از طریق وب و با فراغ بال و بدون داشتن نگرانی در مورد دوری مکان ها در شهرهای بزرگ اقدام به فروش املاک و خرید آنها نمایند. پس شما باید در وهله اول بتوانید سایتی داشته باشید که به چندین فروشنده وصل باشد. و شاید شما بخواهید که سایت شما همانند سایت های مرجع در این زمینه باشد که آدرس دو تا از آنها را نیز مشاهده کردید. بنابراین می توانید بین خریداران و فروشندگان خانه یک تعامل خوب ایجاد نمایید.

 1. چه امکاناتی نیاز دارید

شما باید تصمیم بگیرد که چه نوع امکاناتی را می خواهید در سایت خود داشته باشید. شما باید از میزبانانی استفاده کنید که به شما اجازه بدهند تا با انجمن های مرتبط با مشتریان به صورت خوبی تعامل داشته باشید. یک سایت خوب باید بتواند بهترین میزان ارتباط و هم سان سازی را با نیازهای مطرح شده در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و لنیکدین داشته باشد.

همچنین باید به این سایت خود یک بخش بلاگ را نیز اضافه کنید. و از این طریق هم بتوانید هم مخاطبان بیشتری را به دست آورید و هم از طریق ایجاد مقالات مرتبط با حرفه املاک توجه بیشتری از آنان را به خود جلب نمایید. وقتی که مخاطبان به سایت شما آمده و مقالات شما را می خوانند آنگاه می توانند تعامل بیشتری با قرار دادن نظر با سایت شما داشته باشند.

در ضمن اگربتوانید از منابع دیگر محتوایی مانند فیلم ها و کلیپ ها ، اسلایده ها ، کتاب و آموزش های دیگر ینز در سایت خود داشته باشید می توانید ترافیک بسیار بیشتری را برای سایت خود به همراه داشته باشید.

شما باید بتوانید یک لیست نامحدود برای کاربران خود ایجاد کنید تا آنها بتوانند به هر میزان که می خواهند اطلاعات مربوط به املاک خود را در آن ثبت نمایند. همچنین باید فرم های کامل و دقیقی برای وارد نمودن جزئیات املاک توسط مشتریان داشته باشید. و اطلاعات لازم در مورد آنها و محل ملک مورد نظر را از آنها دریافت کنید تا بتوانید از طریق مختلفی مانند تلفن ، ایمیل و حتی اکانت شبکه های اجتماعی با آنها ارتباط داشته باشید و برای املاک ثبت شده آنان بازاریابی کرده و احتمال فروش آنها را بیشتر کنید.

وقتی که شما از قالب های آماده برای این منظور استفاده کنید می توانید بیشتر این امکانات را داشته باشید بنابراین در وقت و هزینه شما صرفه جویی صورت خواهد گرفت. این قالب های از پیش ساخته شده دارای تنوع رنگ متفاوت می باشند. و عکس های مرتبط با املاک را نیز به صورت خوبی در پس زمینه و دیگر جاهای آن قرار داده اند.

 1. انتخاب سایت ساز

شما می توانید در سطح اینترنت جستجو کنید و گزینه های زیادی برای ساخت چنین سایت هایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و البته با قیمت های مختلف. برای کسانی که بودجه محدودی دارند نیز گزینه های ارزان زیادی وجود دارد. ناگفته نماند که الان خیلی از سایت سازها هستند که امکانات کاملا رایگانی را برای ساخت سایت در اختیار شما قرار خواهند داد که شما می توانید از آنها نیز استفاده کنید. البته تا یک مدت محدود و به صورت نسخه آزمایشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و برای دریافت نسخه کامل تر می توانید مقداری پول پرداخت کنید. لذا برای شروع کار و ارزیابی سایت گزنیه خوبی هستند.

نکته دیگر اینکه وقتی به دنبال این سایت سازها در سطح اینترنت هستید به وب سایت شرکت خودشان نیز توجه داشته باشید که آیا از فناوری های روز استفاده می کنند یا خیر. زیرا این توان آنها را در استفاده از این فناوری ها برای سایت های مشتریان نشان خواهد داد.

 1. ایجاد یک نام دامنه

این کار به خود شما بستگی دارد که بخواهید یک نام منحصر به فرد مانند نام خود داشته باشید یا از اسامی دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید از نام واقعی آژانس املاک خود نیز استفاده کنید که در این صورت به برند سازی نام خود نیز کمک فراوانی کرده اید. اما باید توجه داشته باشید که نام شما باید کاملا ساده و مختصر باشد. شرکت هایی مانند GoDaddy می توانند نام های خوبی را در ازاء یک مبلغ کم در اختیار شما قرار دهند.

 1. انتخاب یک میزبان وب

میزبان وب یک شرکت مسئول برای ذخیره فایل های شما و محتویات سایت می باشد. این شرکت همچنین به شما تضمین می دهد که وب سایت شما از طریق وب در دسترس عموم قرار داشته باشد. اما در این مورد شما نباید به سراغ شرکت هایی که خدمات رایگان می دهند بروید. زیرا امکانات رایگان در این مورد به معنای بهتر بودن نیست. در این حالت به شما هیچ تضمینی در مورد کیفیت ارائه خدمات میزبانی داده نمیشود و امنیتی هم در مورد داده های شما وجود نخواهد داشت. زیرا این میزبان های رایگان اصلا قابل اعتماد نخواهند بود.

شما باید به دنبال میزبان وبی باشید که بتوانید خدمات پشتیبانی 24 ساعته و رایگان ، فضای دیسک نامحدود ، پهنای باند نا محدود و زمان آماده به کار یا همان UpTime ای در حدود 99.9 درصد را ارائه کند.

 1. انتخاب پلان میزبانی

هر کدام از شرکت های میزبان وب یک سری پکیج ها و امکاناتی را در اختیار مشتریان خود با قیمت های  متفاوت قرار می دهند که شما  می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید. از جمله معمول ترین امکاناتی که میزبانان وب ارائه می کنند یک آدرس ایمیل تجاری ، نام دامنه رایگان ، هزینه راه اندازی اولیه رایگان ، فضای دیسک سخت نامحدود ، پهنای باند نامحدود ، ابزارهای مدیریت سایت مانند اکانت وب مستر ، گارانتی و ضمانت برای آماده به کاربودن 99.5 درصدی ، مدیریت تبلیغات ، Google Adwords ، تبلیغات فیسبوک یا یاهو و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

 1. انتخاب بهترین و قالب و متناسب با نیازهای شما

طراحی سایت املاک

بسیاری از قالب های آماده از رنگ هایی در طراحی خود استفاده کرده اند که برای چشم مخاطبان بسیار زیبا بنظر می رسد. یک آژانس املاک شاید دوست داشته باشد که در سایت او یک عکس بزرگ از یک زوج باشد که از خرید خانه جدیدشان بسیار خوشحال هستند. و یا برخی از آژانس های املاک هستند که شاید مایل باشند عکس اصلی سایت آنها اشاره به این داشته باشد که یک خریدار و یک فروشنده خانه از معامله با یکدیگر راضی هستند.

 1. صفحات مورد نظر سایت خود را ایجاد کنید

صفحات استاندارد مربوط به یک سایت آژانس املاک عبارتند از : لیست پیشنهادات برای املاک ، اطلاعات خریداران ، اطلاعات فروشندگان ، صفحه درباره ما ، صفحه تماس با ما. شما همچنین می توانید با استفاده از یک نرم افزار پردازشگر متن مانند ورد محتواهای خود را ایجاد کنید. بنابراین توجه داشته باشید که شما می بایست یک کپی از محتواهای خود در کامپیوتر خود داشته باشید.

 1. محتواهای خود را از لحاظ گرامر دستوری آنالیز کنید

شما باید سعی کنید که بتوانید تمامی تنظیماتی که انجام داده اید را در مرور گر خود ذخیره کنید بعد از اینکه شما مطمئن شدید از محتوای خود آنگاه می توانید اقدام به انتشار سایت خود کنید.

 1. استخدام یک سئوکار حرفه ای

شما باید در هر حال این واقعیت را مد نظر داشته باشید که بیشترین حجم ترافیکی که می توانید در سایت خود داشته باشید از طریق گوگل خواهد بود . بنابراین برای این کار و جذب مشتری بیشتر و معروفیت آژانس املاک شما می بایست بتوانید سایت خود را برای این نوع از موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید. یک مشاور سئو می تواند به میزان زیادی در موفقیت سایت شما کمک کند.

بی شک بایدگفت که فاکتورهای زیادی در طراحی وب سایت وجود دارد که شما می بایست آنها را بدانید و رعایت کنید. این عوامل می تواند در قالب تنظیماتی در سایت تحت عنوان سئو ONPAGE انجام گردد. و همچنین کارهای دیگری که سئوکاران انجام می دهند و خارج از تنظیمات سایت است مانند خرید بک لینک و غیره. اما شما ناگریز به انجام چنین کارهایی هستید که بتوانید حضوری خوب در وب داشته باشید.

چیزی که شما به آن نیاز دارید در واقع تعداد مشتریان بیشتر ، فروشندگان و خریداران است. و این کار تنها با محبوبیت سایت شما انجام خواهد شد. بیشتر مشتریان شما از طریق جستجو در گوگل می توانند سایت شما را مشاهده نمایند. بنابراین مهم است که شما بتوانید سایت خود را به عنوان اولین سایت در نتایج جستجوی گوگل مشاهده کنید.

 1. استفاده از گالری تصاویر

مطمئنا یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود خریداران بتوانند تمایل پیدا کنند املاک ثبت شده در سایت شما را خریداری نمایند این است که عکس های با کیفیتی از محل های مورد فروش وجود داشته باشد. شما باید این عکس ها را در قالب یک گالری تصاویر به مخاطبان و مشتریان خود نشان دهید. شما باید به مشتریان خود حق بدهید زیرا آنها می خواهند ملکی را از شما بخرند که در مراحل اول فقط می توانند عکس های آن را مشاهده کنند. بنابراین در برخورد اول نیاز است که بتوانید تاثیر خوبی را بر روی مشتری خود داشته باشید.

 1. استفاده از آنالیزهای سایت ساز

یکی از امکانات خوبی که سایت سازها در اختیار شما قرار می دهند این است که می توانید از ابزارهای آمارگیری موجود در پنل مدیریتی سایت خود استفاده نمایید. شما با این آمارها می توانید استراتژی های موجود در تولید محتوای خود را بروز رسانی کرده و براساس آمارهای به دست آمده آنها را مدیریت کنید.

همچنین می توانید آمارهای جامعی از میزان بازدیدکنندگان صفحات مختلف سایت خود داشته باشید. صفحاتی که بازدید زیادتری داشته اند را بیشتر اهمیت داده و تقویت کنید و صفحاتی که بازدید کمتری داشته اند را تجدید نظر کنید. همچنین در مورد مقالات و محتواهایی که بیشتر خوانده شده اند مطالب بیشتری قرار دهید و آن دسته از مطالبی که با اقبال مواجه نشده اند را از لیست محتواهای خود حذف کنید.  علاوه براین ها می توانید از فرم های آماده نظر سنجی در سایت خود بهره ببرید و میزان تعامل و درگیری سایت خود با مشتریان را افزایش دهید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.