انتخاب نام دامنه و میزبان وب

شما باید یک نام دامنه و یک میزبان وب برای سایت خود انتخاب نمایید. نام دامنه شما می بایستی متناسب با حوزه کاری شما باشد . یعنی اگر مثلا شما در حوزه سایت ساز ، طراحی سایت ، ساخت سایت یا فروشگاه ساز فعالیت می کنید سعی کنید تا در نام دامنه خود از این عبارات بهره ببرید . این کار به این دلیل است که شما می توانید از طرف موتورهای جستجوگر ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود بکشانید و هرچه ترافیک بیشتر باشد تعداد مخاطبین و بازدیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

در مرحله بعدی شما باید یک وب سرور برای میزبانی وب سایت خود انتخاب نمایید. سایت شما چیزی بیش از چندین فایل نیست بنابراین شما فایل های سایت خود را در یک سروی که به اینترنت وصل است میزبانی می کنید. در انتخاب میزبان وب خود باید دقت داشته باشید که بتواند بیشترین زمان آماده به کار بودن (uptime) را در اختیار شما قراردهد و همچنین در زمان های نیمه شب اقدام به رفع مشکلات سرور نمایند چون اگر در طول روز سایت شما از دور سرویس دهی خارج گردد آنگاه کاربرانی که در آن زمان ها قصد بازدید سایت شما را داشته باشند و نتوانند آن را مشاهده کنند انگاه ممکن است که آنها دیگر هرگز به سایت شما سر نزنند. معمولا توصیه می شود از میزبانان وبی استفاده گردد که زمان آماده به کار بودن در حدود 99 درصدی را به صورت تضمینی ارائه می کنند.

انتخاب یک صنعت و محصول

برای انتخاب درست یک کالا جهت فروش می بایست نکاتی را مد نظر داشت. محصول مورد نظر چه میزان قیمت دارد و آیا کشش برای فروش آن وجود دارد؟

برای برخی ها شاید این سخت ترین مرحله باشد و دردسرهای زیادی برای آنها به همراه داشته باشد. انتخاب درست یک محصول برای فروش آنلاین می تواند تا حد زیادی مشخص کننده موفقیت یا عدم موفقیت وب سایت شما باشد. و سوال اصلی این است که با حجم زیاد کالاهایی که برای فروش وجود دارد کدام یک را برای این کار باید در نظر گرفت؟

مخاطبین خود را شناسایی کنید.

اگر مخاطبین شما نوجوانان و جوانان هستند . سایت شما باید بسیار پویا و شیک باشد. اما اگر مشتریان هدف شما افرادی با سنی بالاتر هستند طراحی سایت شما باید کمی به روش سنتی و محاط تر باشد. و همچنین انتخاب فونت های شما باید به گونه ای باشد که آنها بتوانند به راحتی مطالب شما را مطالعه نمایند. شما باید همه چیز را از دید مخاطب خود طراحی و ایجاد نمایید. ممکن است شما عکسی را انتخاب کنید که از دید شما بسیار جالب و خوب باشد اما از دید دیگران اینطور نباشد ، شما باید از این گونه کارها جلوگیری نمایید.

مخاطبین خود را شناسایی کنید.

مخاطبین شما کسانی هستند که قرار است محصولات شما را خریداری نمایند. پس باید آنها را بخوبی بشناسید. در مورد علایق آنها و ارتباط آن با محصولات خود تحقیق نمایید . خصوصا در مورد ظاهر وب سایت و رنگ هایی که در ساخت سایت به کار می برید با نهایت دقت و ظرافت را مد نظر داشته باشید.

راه اندازی وب سایت تجارت الکترونیک

هیچ راه کار قطعی و مسلمی وجود ندارد که بتواند به صورت صددرصدی ادعا نماید که وب سایت تجارت الکترونیک شما را در بالاترین حد خود می رساند. اما یک سری نکات بدیهی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید هیچ موفقیتی در این زمینه عاید شما نخواهد شد. بنابراین در گام اول شما باید مفاهیم اصلی و اولیه  ساخت سایت های تجاری را به خوبی بیاموزید.

تمایز در چیست؟

آیا واقعا فاکتوری وجود دارد که ما بتوانیم از آن به عنوان یک ابزار خوب برای تمایز قائل شدن میان وب سایت خود و دیگر وب سایت هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنیم؟ زیرا اگر قرار باشد شما نیز مانند دیگران به این کار بپردازید موفق نخواهید بود پس باید سعی کنید که یک روش درست و موفقیت آمیز برای کار خود داشته باشید تا به وسیله آن از دیگر رقبای خود پیشی گرفته باشید.

دو نکته اساسی برای پیروزی در این نبرد وجود دارد. یکی اینکه طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در نهایت زیبایی در طراحی کار کردن با آن نیز بسیار راحت باشد و دوم اینکه مشتریان برای سفارش محصولات مورد نظر بتوانند از همان صفحه اول این کار را انجام دهند یعنی اینکه شما باید پروسه خرید را برای کاربر تا آنجایی که امکان دارد برای او آسان سازید و با پیچیدگی های غیر لازم او را درگیر نسازید زیرا این افراد قصد دارند پول خود را به شما واگذار نمایند.

بخاطر داشته باشید که یک عکس خوب می تواند به اندازه هزار کلمه تاثیر داشته باشد.

هرگز قدرت عکس های با کیفیت از محصولاتتان را در معرفی آنها دست کم نگیرید. ما در دنیایی کاملا بصری زندگی می کنیم و اگر شما نتوانید سایت خود را از لحاظ زیبایی شناختی در جایگاه خوبی نگه دارید هرگز جایی برای رقابت کردن با دیگران و جذب مشتریان بیشتر نخواهید داشت. زیرا داشتن تصاویر با کیفیت باعث خواهد شد که مشتریان شما احساس کنند درحال خرید از یک فروشگاه واقعی هستند. بطور مثال اگر قصد فروش یک گلدان را دارید آن را در فضای یک باغچه  و روی یک میز چوبی زیبا قرار داده و کمی گل هم داخل آن قرار دهید . اینگونه شما هم به مشتری احساس خوبی داده اید و هم ایده ای برای استفاده از گلدان و در نتیجه جلب نظر او برای خریدن همان گلدان ارائه کرده اید.

برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت میتوانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.