ساخت یک فروشگاه آنلاین امروزه کار راحتی شده است. زیرا تکنیک های فراوانی وجود دارد که شما با استفاده از آنها می توانید وب سایت خود را طراحی کنید . همچنین امروزه ابزارهای زیادی نیز آماده شده است که شما با یادگیری آنها قادر خواهید بود تا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی نمایید. اما نکته مهمی که وجود دارد ساخت سایت فروشگاهی نیست بلکه تکنیک های مورد نیاز برای نشان دادن آن در صفحات نخست جستجوهای گوگل می باشد. زیرا شما در این صورت قادر خواهید تا مشتریان بیشتری را به سمت فروشگاه خود بیاورید و در نتیجه می توانید ترافیک بیشتری برای سایت خود داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم ترین نکات درساخت سایت فروشگاهی آنلاین با فروشگاه ساز آشنا سازیم.

سیستم خود را با دقت انتخاب نمایید.

شما در انتخاب سیستم سایت ساز خود باید دقت کافی را داشته باشید. سیستم های مدیریت محتوا یکی از گزینه های پیش روی شما به شمار می رود و شما باید بتوانید این سیستم ها را یاد بگیرید تا سایت های مورد علاقه خود را با آنها ایجاد نمایید. البته بیشتر افراد این کار را انجام نخواهند داد زیرا کار آنها برنامه نویسی نیست و آنها علاقه ای هم به این کار ندارند. آنها می خواهند که از طریق سایت در آمد بیشتری داشته باشند. اینجا جایی که است پای سیستم های فروشگاه ساز به میان خواهد آمد. این سیستم ها کار را برای ما بسیار آسان کرده اند.

شما در عرض چند دقیقه و با چند کلیک ساده می توانید سایت خود را ایجاد کنید. ساخت سایت در این روش به هیچ گونه دانش برنامه نویسی نیاز ندارد و شما می توانید بدون اینکه خود را با کدنویسی درگیر کنید صاحب وب سایت خود شوید. در این سیستم ها که هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین موجود می باشد ، اگر دانش شما در حد ساخت اکانت در شبکه های اجتماعی هم باشد آنگاه کار کردن با این سیستم ها برای شما آسان خواهد بود.

فروشگاه سازها کار شما را بسیار راحت کرده اند. شما عملا می توانید تمامی امکانات لازم برای یک وب سایت اینترنتی فروشگاهی را در این سیستم ها پیدا کنید. همانطور که  می دانید سفارش ساخت یک سایت فروشگاهی به یک طراح سایت زمان زیادی را لازم دارد و همچنین نیازمند صرف هزینه زیادی می باشد. اما با فروشگاه ساز شما هم هزینه کمتری را صرف خواهید کرد و هم اینکه در ظرف چند دقیقه می توانید وب سایت خود را تحویل بگیرید.

فروشگاه سازها مزایای بسیار زیادی دارند و شما را از قید بسیاری از کارهای وقت گیر خلاصی می دهند.

  1. ثبت نام دامنه و میزبانی وب

نام دامنه شما همان نام سایت شما می باشد. شما می توانید پس از انتخاب نام دامنه دلخواه خود با استفاده از ابزار whois موجود در سایت ساز اقدام به بررسی آزاد بودن نام دامنه نمایید. زیرا اگر نام انتخابی شما قبلا توسط کسی ثبت شده باشد شما نمی توانید آن را به ثبت برسانید. بعد از انتخاب نام کافیست آن را در وب سایت خود به ثبت رسانده تا کارهای ثبت دامنه شما به راحتی انجام شود. همچنین فایل های وب سایت شما در سرورهای سایت ساز میزبانی می شود و شما دیگر نیازی به پیدا کردن شرکت های میزبان وب و درد سرهای مرتبط با آن ندارید.

  1. امکانات مدیریتی کامل

در سایت ساز فروشگاهی شما کنترل کامل بر روی همه بخش های سایت دارید. شما می توانید مقالات خود را به بهترین شکل ممکن انتشار دهید ، کالاهای خود را با عکس های با کیفیت و توضیح کامل در سایت قرار دهید ، دسته بندی های مختلف برای کالاهای خود ایجاد کنید تا افراد بتوانند بهتر کالاهای شما را پیدا کنند ، افراد و نیروهای کمک کننده در سایت برای مدیریت سایت تعریف کنید و به هر کدام از آنها دسترسی های مشخصی را بدهید. همچنین می توانید نظرات کاربران را به صورت کامل مدیریت نمایید.

  1. ابزارهای آمارگیری دقیق ترافیک

ابزارهای آمارگیری دقیق ترافیک

آنالیز روند موفقیت وب سایت ها به خصوص سایت های فروشگاهی همیشه یک نیاز اساسی به شمار آمده است و از جمله نیازهای اساسی هر سایت سازی داشتن این امکان می باشد. شما باید به صورت روزانه روند ترافیک ورودی به وب سایت خود را مورد آنالیز قرار دهید تا بتوانید بر اساس آن سیاست های مورد نیاز در این مورد را اتخاذ نمایید. همچنین با این کار شما می توانید از روند سرمایه گذاری خود در وب سایت نیز مطلع شوید.

  1. ابزارهای سئو سایت

شما هرچقدر هم که سایت زیبایی داشته باشید و اجناس خوبی در آن قرارداده باشید بدون بازدیدکننده ، وب سایت شما هیچ ارزشی نخواهد داشت. به همین دلیل است که سایت های بزرگ هر ساله مبالغ هنگفتی را صرف سئو سایت خود می نمایند. سئو سایت یعنی شما باید تکنیک هایی را بدانید و به کار ببندید که با استفاده از آنها بتوانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجوگر مانند گوگل افزایش دهید. زیرا شما هر چه قدر رتبه بالاتری داشته باشید انگاه بیشتر در معرض دید افراد مختلف قرار خواهید گرفت وهمین امر باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت شما خواهد شد. و در نتیجه اینکه میزان فروش سایت شما بیشتر می شود.  اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سئو یک کار زمان بر خواهد بود. و شما نباید توقع داشته باشید که در مدت زمان کوتاهی سایت شما در صفحه نخست صفحه نتایج گوگل قرار گیرد.

  1. قالب های متنوع

در سایت سازها به علت ساختاری که دارند این امکان وجود دارد که شما بتوانید از قالب های متنوع آن استفاده کنید و هرکدام از آنها را در صورت تمایل کاملا سفارشی سازی نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که شما بتوانید یک قالب را از صفر تا صد به صورت کاملا سفارشی طراحی نمایید.

  1. طراحی سایت بهینه شده برای موبایل

بر طبق آمارها امروزه حدود 60 درصد از جستجوهای کاربران از طریق تلفن های همراه می باشد به همین دلیل شما باید بتوانید وب سایت های خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید تا افراد بتوانند سایت شما را به صورت کامل در گوشی های هوشمند خود مشاهده نمایند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.