امروزه بیشتر سازمان ها و آژانس های بیمه درآمد خود را از طریق حق کمیسیون های حاصل از مبالغ سالانه بیمه به دست می آورند. این نوع از درآمد در سالیان اخیر تبدیل به پای ثابت همه شرکت های بیمه شده است. و می توان به جرات گفت که برای به دست آوردن مشتریان بیشتر عملا این شرکت ها هیچ راه حل دیگری ندارند. در واقع تبلیغات تلویزیونی و روزنامه ها مهم ترین روش های معرفی این شرکت ها و خدمات آنان به مشتریان می باشد.

اما این دو روش تبلیغی دارای محدودیت های فراوانی هستند. در مورد تبلیغ در تلویزیون مشکلی که وجود دارد هزینه این نوع تبلیغات است. زیرا همانطور که شما نیز می دانید هزینه های تبلیغات تلویزیونی برای شرکت های بیمه ای کوچک یک چالش بزرگ به شمار می رود. بسیاری از این شرکت ها هستند که تازه تاسیس بوده و توان مالی مناسبی برای تبلیغات تلویزیونی ندارند. به همین جهت حتی با و جود خدمات خوبی که می توانند ارائه نمایند از دید مردم خارج هستند.

همچنین در روش تبلیغات روزنامه ها نیز مشکلاتی وجود دارد مانند اینکه امروزه بسیاری از مردم دیگر روزنامه مطالعه نمی کنند و بیشتر سعی دارند تا از طریق برنامه های اینترنتی از اخبار روز دنیا با خبر گردند. به همین دلیل استفاده از این روش تبلیغاتی مخصوصا برای شرکت های تازه تاسیس گزینه مناسبی به شمار نمی رود.

به همین دلیل داشتن یک سایت برای یک شرکت بیمه در جهت شناساندن کارها و خدمات آنان بسیار ضروری به نظر می رسد. زیرا بستر اینترنت یک مکان کاملا مناسب برای معرفی خدمات می باشد. نکته مثبت دیگری که در رابطه با این نوع تبلیغات وجود دارد این است که شما می توانید با صرف هزینه ای اندک و البته به صورت استراتژیک ، هدف های سازمان بیمه ای خود را به صورت کامل برآورده سازید. این روش امروزه بخصوص در صنعت فروش بیمه عمر بسیار همه گیر شده است. و سازمان های بیمه ای فراوانی توانسته اند با این روش بازدیدکنندگان زیادی را تبدیل به مشتری سازمان هدف خود نمایند. پس ساخت سایت بیمه به وسیله سایت ساز می تواند شما را در معرفی هرچه بهتر سازمان یاری رساند.

به همین جهت برآن شدیم تا در این مقاله شما را با نکات مهم در مورد طراحی سایت های بیمه ای آشنا سازیم.

  1. خرید یک سرور اختصاصی

شما برای اینکه بتوانید خدمات متمایزی را به کاربران خود ارائه کنید نیاز دارید تا یک سرور قدرتمند برای میزبانی وب سایت خود داشته باشید. البته شما می توانید از سرورهای اشتراکی نیز استفاده نمایید اما باید عواقب مربوط به زمان های (DownTime) سرویس های خود را نیز مد نظر داشته باشید. اگر از این روش استفاده می کنید باید از میزبان خود خدمات uptime حداقل 99.9 درصدی را به صورت تضمینی درخواست نمایید.

  1. ساخت سایت

داشتن یک وب سایت مناسب با یک طراحی اختصاصی می تواند باعث شود شما بتوانید تمامی نیاز های مخاطبین خود را در وب سایتتان پیش بینی نمایید و برای هر کدام از این نیازها یک راه کارمناسب آماده سازید. شما باید بخش های مهم سایت خود را شناسایی کرده و اولویت خدمات بیمه ای خود را نیز با این قسمت ها مشخص نمایید.

  • طراحی ریسپانسیو

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در حدود 60 درصد از جستجوهای امروزی را کاربران موبایل تشکیل می دهند. به همین دلیل نیاز است که وب سایت شما قابلیت نمایش در صفحات نمایش دستگاه های مختلف را داشته باشد. اگر سایت شما این قابلیت را نداشته باشد آنگاه شما طیف وسیعی از مخاطبین بالقوه خود را از دست خواهید داد. همچنین ریسپانسیو بودن سایت شما باعث افزایش رتبه آن در موتور های جستجوگر خواهد شد.

  • سرعت لود سایت

سرعت لود سایت

یکی از مهم ترین خصیصه های یک سایت خوب سرعت لود زیاد میباشد. با افزایش ضریب نفوذ اینترنت و متعاقبا افزایش سرعت دسترسی به آن ، امروزه کاربران زمان زیادی را مانند گذشته برای بارگذاری یک سایت صرف نخواهند کرد. بر طبق آمارهای انجام شده کاربران امروزی تنها حدود 3 ثانیه برای بازشدن صفحات صبر می کنند و اگر وب سایت شما در این زمان نتواند به صورت کامل بارگذاری شود آنگاه مخاطبین به راحتی سایت شما را ترک خواهند کرد.

  • محتوای مناسب

محتوا همه چیز است. این شعار سئو سایت در سال 2016 می باشد. امروزه داشتن یک محتوای بکر و خاص یکی از مهم ترین دلایل ارتقاء رتبه سایت ها می باشد. زیرا گوگل علاقه مند است تا بهترین نتایج را به جستجوگران خود ارائه نماید. همچنین شما باید از محتواهای کپی شده و تکراری که در سایت های دیگر هستند استفاده نکنید. زیرا گوگل تصور می کند که سایت شما چیز جدیدی برای ارائه به مخاطبان ندارد. نکته مهمی که در مورد محتواها می توان گفت این است که شما باید کاملا صادقانه آنها را نگارش کنید و سعی نکنید که با مطالب متفرقه مخاطبین خود را از موضوع اصلی سایت خود دور نگه دارید.

  • اطلاعات کامل آژانس بیمه در منوهای همیشگی

یکی از دلایل مهم در مورد اعتماد کردن افراد به سایت ها این است که شما بخش های ارتباط باما وهمچنین تماس با ما را در سایت خود قرار داده باشید. زیرا در این صورت بازدیدکنندگان از سایت شما می توانند به شما اعتماد کنند. همچنین شما باید اطلاعات تماس سازمان بیمه ای خود را در قسمت پاورقی داشته باشید تا در همه صفحات سایت شما قابل مشاهده باشد.

همچنین شما می توانید آدرس شعب سازمان بیمه ای خود را در یک لیست قرارداده و مختصات مکانی آنها را از طریق نقشه های گوگل پیدا کرده و در کنار آدرس آنها قرار دهید تا افراد بتوانند راحت تر به آنها مراجعه کنند. در ضمن شما باید بخش های مربوط به قرارداده ها و جزئیات آنها و همچنین تعرفه های مرتبط با هر کدام از خدمات بیمه ای را به صورت کامل و در بخش های جداگانه به مشتریان خود نشان دهید تا آنها درجریان کامل کم و کیف تعرفه ها و خدمات شما قرار گیرند.

همچنین شما می توانید برای دسترسی به مقالات بیشتر به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.