طراحی سایت

طراحی سایت یک هنر و کار کاملا بصری می باشد. اما یک سری قوانین مهم وجود دارد برای این که شما باید از آنها پیروی کنید. در نهایت شما با استفاده از این قوانین میتوانید طراحی را واضح، ساده و زیبا میکند.

طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که بازدید کنندگان مجبور نباشند با ورود به سایت شما سعی کنند تا به دنبال موضوع سایت شما بگردند. زیرا آنها باید مستقیما بتوانند پیام وبسایت شما را متوجه بشوند. به عبارت دیگر شما باید با بیانی مشخص مخاطبین را در وبسایت خود به خواسته هایشان برسانید. برای رسیدن به این هدف پیشنهاد میشود که سایت های برجسته را مورد مطالعه قرار داده و سعی کنید آنها را به صورت عمیق درک کرده و با چند و چون شیوه کاری آنها آشنا شوید و از عملکرد آنها برای پیشبرد اهداف خود در طراحی و ساخت سایت خود بهره ببرید.

سعی کنید طراحی سایت خود را همسو با نیاز های مخاطبان خود قرار بدهید و همچنین در زمینه کاری خود و مشتریانتان ایجاد کنید.

ساختار وبسایت نباید به گونه ای باشد که مانع از رده بندی سایتتان در موتور های جستجوگر شود. از تبلیغات یا محتوا های ایجاد شده به وسیله فلش و یا انیمیشن های گرافیکی در سایت خود استفاده نکنید همچنین میزان استفاده از منو های javascripts  را کاهش دهید.

برای این که کراولر های موتور های جستجوگری مانند گوگل بتوانند صفحات وبسایت شما را به خوبی ایندکس کنند، سعی کنید یک نقشه سایت ایجاد کرده و آن را در سرور میزبان سایت خود قرار دهید. بدین صورت شما کاری کرده اید که صفحات وبسایت شما در نتایج جستجوی گوگل قرار گیرد.

برنامه نویسی برای سایت

اطمینان حاصل نمایید که برنامه نویسی وبسایت شما باید ساده و مختصر باشد. حتما باید از کدهای CSS بهره ببرید. تا جایی که امکان دارد موارد مهمی مانند محتواهای ارزشمند سایت را در لایه های بالایی کدهای  HTML قرار دهید. تعداد خطا های موجود در برنامه نویسی را به صفر برسانید و از تمام روش های بهینه سازی سایت در هنکام کد نویسی استفاده کنید.

امکانات سایت ساز

سایت ساز این امکان را به شما میدهد تا بتوانید لیستی از کلمات کلیدی را در مقالات خود بگنجانید. برای دریافت نتیجه بهتر در انتخاب کلمات کلیدی میتوانید از ابزارهایی مانند google trends و google adwards استفاده کنید. همچنین با این ابزار ها میتوانید میزان رقابتی بودن کلمات کلیدی وبسایت خود را معین کنید.

این واقعیت را در نظر داشته باشید که رسیدن به رتبه های بالای گوگل کار آسانی نیست و شما باید برای سئو سایت خود بوجه کافی داشته باشید زیرا این کار به صورت تدریجی میباشد و نتیجه آن در دراز مدت مشخص میشود. پس از این که رتبه سایت شما به حد قابل قبولی رسید و توانستید کمی از آن درآمدزایی کنید میتوانید هزینه های بیشتری را صرف بهینه سازی سایت خود برای موتور های جستجوگر انجام دهید.

ثبت نام دامنه

نام دامه درواقع همان نام وبسایت شما میباشد. در انتخاب نام دامنه باید دقت زیادی داشته باشید. اگر میتوانید از نام های کوتاه و یا چند حرفی بهره ببرید. در غیر این صورت سعی کنید تا در نام دامنه خود از کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری وبسایت استفاده نمایید. زیرا افراد با زدن نام وبسایت شما  در مرورگر خود میتوانند سایت شما را مشاهده نمایند. در سایت ساز ابزار whois بررسی آزاد بودن نام دامنه انتخابی شما وجود دارد و شما میتوانید پیش از ثبت نام دامنه از آزاد بودن آن اطلاع حاصل نمایید.

  • برای هر کدام از مقالات و صفحات سایت خود از عناوین منحصر به فرد و یکتایی استفاده کنید.
  • کلمات کلیدی خود را در قالب تگ های H1 وH2 قرار دهید اما مواظب باشید که نباید به صورت افراطی از آنها بهره ببرید. سیستم های سایت ساز این قابلیت را به صورت اتوماتیک در اختیار شما قرار داده اند.
  • کلمات کلیدی خود را به صورت هوشمندانه و کاملا مرتبط با محتوای صفحات وبسایتتان برگزینید.

محتوای وبسایت

در سال 2016 محتوای وبسایت کلیدی ترین عنصر برای موفقیت سایت لقب گرفته است. محتوای وبسایت باید به صورت کاملا جذاب و با رعایت اصول نگاشی انجام پذیرد. این کار باعث میشود سایت های دیگر شما را به عنوان مرجع مقالات خود در نظر گرفته و به مقالات شما لینک نمایند که این خود یکی از بهترین روش های تبلیغاتی برای مشهور کردن مقالات بکر میباشد. در سایت ساز شما میتوانید مقالات خود را به سرعت در شبکه های اجتماعی به اشتراک قرار دهید.

میزبانی

اگر از لحاظ مالی توانایی مناسبی دارید توصیه میشود که از یک IP اختصاصی برای دامنه  خود استفاده کنید. در انتخاب میزبان وب سعی کنید تا زمانuptime   ای در حدود 99 درصد به صورت تضمینی دریافت نمایید.

ثبت وبسایت

برای این که شما بتوانید سایت خود را زودتر در نتایج جستجوی گوگل و دیگر موتور های جستجوگر پیدا کنید بهتر است که کمی هزینه کرده و سایت خود را در YAHOO DIRECTORY و BUSINESS.COM ثبت کنید. همچنین  DMOZنیز یک دایرکتوری معروف میباشد. اگر چه ثبت سایت شما در رده های بالای این مجموعه ها بسیار هزینه بر است اما شما میتوانید با صرف هزینه های کمتر در رده های پایین تر این مجموعه ها قرار گرفته و به سایت خود کمک کنید.

کدهای بهینه سازی شده

قالب های سایت ساز بصورت کاملا بهینه سازی شده از لحاظ حجم ایجاد شده اند. و این پارامتر یکی از مهم ترین فاکتور های موفقیت یک وبسایت به شمار میرود. این خصیصه یکی از عناصر مهم برای تسریع در سرعت بار گذاری وبسایت می باشد.

علاوه بار این بهینه سازی در ساختار کدها امکانات مرتبط با ویرایش و بهینه سازی عکس های آپلود شده در سایت نیز وجود دارد. تا شما بتوانید هر چه بیشتر عناصر موجود در وبسایت خود را برای یک بارگذاری سریع آماده کنید.

طراحی ریسپانسیو

تمامی قالب های سایت ساز دارای قابلیت نمایش در صفحات مختلف دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و یا تبلت ها می باشد. به لطف این نوع طراحی شما میتوانید طیف عظیمی از کاربران این دستگاه ها را با وبسایت خود منطبق و هماهنگ نگه دارید.

برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت میتوانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.