سئو سایت به صورت سریعی در حال تغییر می باشد. اما بک لینک همچنان از جمله فاکتورهای اصلی در این کار به شمار می رود که توانسته است جایگاه خود را تا کنون حفظ نماید. اگر شما می خواهید که برای به دست آوردن ترافیک بیشتر از سئو سازمان یافته استفاده کنید باید به صورت روزانه اقدام به ایجاد بک لینک های باارزش برای سایت خود نمایید. در این مقاله قصد داریم تا با تکنیک های مهم در بدست آوردن بک لینک های باارزش آشنا شویم.

اگر شما بتوانید که حتی یکی از این ایده ها را به درستی پیاده سازی کنید آنگاه شما قادر خواهید بود تا ترافیک زیادی را به وب سایت خود بیاورید.

 1. تکرار بهترین بک لینک های رقیبانتان

تکرار بهترین بک لینک های رقیبان شما یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای ایجاد بک لینک می باشد. اگر رقیبان شما دارای رتبه های خوبی در کلمات کلیدی شما هستند پس آنها دارند کار درستی را انجام می دهند.

برای این کار توصیه می شود از Rank signal backlink Tools برای پیدا کردن بک لینک های رقبای خود استفاده کنید. این ابزار همچنان اطلاعات خوبی در مورد رتبه سایت ، رتبه الکسا ، تعداد بک لینک های منحصر به فرد و سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی را به شما می دهد.

 1. ترفند پست مهمان برای اشاعه در توییتر

شما با استفاده از twitter search به راحتی می توانید سایت هایی که امکان ایجاد پست مهمان دارند را شناسایی کنید. همچنین به راحتی می توانید سایت هایی را که پست های مهمانان خود را به صورت منظم توییت می کنند پیدا کنید. شما کافیست در این سایت ها عضو شوید و در آنها مقالات یا پست های خود را ایجاد کنید. بدین ترتیب آنها پست های شما را توییت می کنند و این کار باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد شد.

 1. استفاده از اینفوگرافیک

اینفوگرافیک

ایجاد و به اشتراک گذاری اینفوگرافیک ها یکی از بهترین راه های به دست آوردن بک لینک می باشد. توجه داشته باشید که ساخت اینفوگرافیک ها کار بسیار سخت و پرهزینه ای است. بعد از اینکه شما آن را ایجاد کردید نوبت به توزیع کلمات آن خواهد رسید. شما می توانید با قرار دادن آن درسایت های اشتراک اینفوگرافیک بک لینک های با ارزشی به دست آورید. همچنین شما می توانید از این اینفوگرافیک ها در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر به عنوان پست مهمان استفاده کنید.

 1. بازدید از بلاگرها

راه دیگری که برای به دست آوردن لینک های با ارزش توصیه می شود این است که شما بتوانید محصول یا خدمات مورد نظر خود را از طریق بلاگرها به اشتراک بگذارید. برای این کار شما باید به دنبال بلاگرهایی باشید که مایل اند خدمت و یا محصول شما را ارتقا بخشند. همچنین می توانید کلمات کلیدی مرتبط با حرفه یا خدمت خود در این سایت ها یا سایت های اجتماعی بگنجانید.

 1. اعلان رضایت نامه

نکته مشترکی که همه سایت های تجاری کوچک و بزرگ باید داشته باشند این است که آنها باید نماد رضایت مشتری را داشته باشند. همچنین شما باید این امکان را برای صاحب سایت قرار دهید که بتواند صفحه اختصاصی مربوط به رضایت مشتری را در سایت داشته باشد. وبرای اینکه مشتریان شما اطمینان حاصل نمایند که نماد رضایت مشتری کسب شده توسط شما از یک وب سایت معتبر می باشد آن سایت باید یک لینک به سایت شما داشته باشد که این کار خود کسب یک بک لینک بدون حتی درخواست ایجاد آن به سایت شما می باشد. و این گونه شما یک بک لینک دائمی به دست آورده اید.

 1. خرید لینک

از روش های موثر در بک لینک این است که شما بتوانید در سایت هایی که با شما ارتباط مفهومی دارند لینک خریداری کنید. بدین معنا که از کلمات کلیدی شما را در سایت خود قرار داده و به شما از طریق آن کلمات لینک داشته باشند. و مسلما برای این کار از شما مبلغی را دریافت خواهندکرد.

 1. استفاده از ابزار فیدبک سایت ها

خوشبختانه تعداد زیادی از وب سایت ها هستند که به شما خدمت فیدبک را در بخش مرجع پست یا مقاله شما ارائه می کنند. و این گونه سایت ها با قرار دادن این لینک کاری می کنند که شما بتوانید بازخورد دیگران در مورد سایت خود یا هر چیز دیگری را که مربوط به سایت شماست را دریافت کنید. و این خود یعنی یک بک لینک دیگر!

 1. کمک گرفتن از بلاگ های تجمیع کننده

تجمیع کننده های بلاگ در واقع سایت هایی هستند که دسته های مختلفی از اطلاعات را در حوزه های مختلف از منابع اینترنتی تجمیع کرده اند. و معمولا پروسه دریافت بک لینک از این گونه سایت ها به صورت رایگان می باشد. کاری که شما باید انجام دهید این است که سایت خود را به این تجمیع کننده ها معرفی نمایید.

 1. بازسازی لینک های شکسته

شما برای این کار باید به دنبال صفحاتی بگردید که دارای خطای 404 هستند. برای این منظور شما باید ازترکیب کلمات کلیدی خود و یک سری کلمات دیگر  استفاده کنید. به عنوان مثال برای کلمه کلیدی طراحی سایت داریم:

 • “site design” + “resource page”
 • “site design” + “resources”
 • “site design” + “recommended sites”
 • “site design” + “links”

بازسازی لینک های شکسته

و زمانی که شما سایت های مرتبط با خود را پیدا کردید کافیست به آنها ایمیل بزنید و از آنها بخواهید تا بک لینک شما را در سایت خود قرار دهند.

 1. ساخت اکانت گوگل پلاس

اکانت گوگل پلاس نه تنها باعث ظاهر شدن شما در فضای اجتماعی می شود بلکه باعث کسب لینک های فالو نیز خواهید شد.

 1. بک لینک در بخش منابع آموزشی

یکی از بهترین مکان ها برای ایجاد بک لینک همین بخش edu سایت ها می باشد. زیرا آنها در نتایج جستجو سهم زیادی دارند. درک این مسئله که چرا باید آنها بک لینک بدهند این است که اغلب سایت های دانشگاهی برای تکمیل منابع دانشجویان آدرس لینک های معتبر را در سایت خود قرار می دهند. بنابراین شما می توانید سایت های آموزشی مرتبط با خود را پیدا کرده واز آنها بک لینک تهیه نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.