در دنیای ساخت سایت امروزی قالب های فراوان زیادی برای وب سایت ها وجود دارد. و شما می توانید وب سایتی ایجاد کنید که قالب آن کاملا منحصر بفرد و متمایز از دیگر سایت ها باشد. همچنین امکانات سفارشی سازی فراوانی برای وب سایت ها در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون داشتن هیچ دانشی در مورد برنامه نویسی و یا پرداخت هزینه های کلان در مورد طراحی سایت صاحب وب سایت های قدرتمندی شوید.

بنابراین انتخاب یک قالب مناسب شاید مهم ترین کار این بخش باشد. اما اگر شما یک معیار درست در انتخاب قالب نداشته باشید آنگاه برای انتخاب قالب مورد نظرتان باید تا آخر عمر وقت بگذارید!

مهم ترین مسئله این است که شما باید بدانید که دقیقا چه چیزی را از وب سایت خود انتظار دارید و در راستای همان اهداف خود باید قالب سایت را انتخاب کرده تا مطمئن باشید زمان و هزینه ای که برای ساخت سایت مصرف کرده اید درست و بجا بوده است.

یکی از بهترین روش ها برای کاهش تعداد انتخاب ها و سریع تر شدن روند انتخاب قالب این است که شما باید آن صنعتی را که در نظر دارید از طریق وب در خدمتگذاری قرار دهید را به خوبی شناسایی کنید و قالبی را متناسب با نیازهای آن انتخاب کنید. و سپس بر اساس این معیارها مجموعه رنگ سایت و فونت های آن را انتخاب نمایید. پس از آن در مورد امکانات اضافی که مد نظر دارید در وب سایت داشته باشید فکر کنید.

باز سازی خرده فروشی!

بسیاری از صاحبان مشاغل وقتی می خواهند کار تجارت الکترونیک خود را راه اندازی نمایند به سراغ طراحان سایت می روند اما غافل از اینکه طراحان سایت هیج چیزی در مورد فروش آنلاین نمی دانند. در اینجا برخی نکات درمورد انتخاب درست قالب وب سایت را برای شما بیان می کنیم.

  1. آیا قالب انتخابی شما روش های مختلف پرداخت آنلاین را در اختیار شما قرار می دهد؟ شما می توانید امکانات مربوط به کارت های تخفیف فروشگاهی را داشته باشید؟
  2. آیا امکان ایجاد و مدیریت کارت های اعتباری فروشگاهی برای شما میسر می باشد؟
  3. آیا امکان برقراری ارتباط و ایجاد ائتلاف با رسانه های اجتماعی وجود دارد؟ زیرا این کار یک امتیاز بزرگ برای وب سایت شما در مورد سئو سایت می باشد.

همیشه سعی کنید تا به جای فروش یک محصول ملموس، یک خدمت یا سرویس را معرفی نمایید. به عنوان مثال در عکس زیر که مربوط به یک رستوران است آنها سعی کرده اند تا با عکس های با کیفیت و زیبا محصول خود را به مشتری تحمیل کنند و او را راغب کنند که آن را خریداری نمایند.

رستوران

ارتباط تکنیکی

درست است که شما در تجارت خود کار تکنیکی انجام داده اید اما این بدان معنی نیست که شما وقت کافی برای یادگیری و تجربه اندوزی در مورد ساخت یک سایت را نیز دارید. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که برای داشتن یک سایت حرفه ای لازم است تا از افراد متخصص دراین کار کمک بگیرید زیرا شما باید بتوانید برای وب سایت خود کار بازار یابی محتوا را بخوبی انجام دهید و محتواهای ایجاد شده را به بهترین شکل ممکن برای پیشبرد اهداف تجاری خود ارائه کنید.

مشاور خلاق

اگر تجارت شما بگونه ای است که به صورت تک نفره نتوان اداره آن را بر عهده گرفت پس شما به چیزهای بیشتری نیاز دارید. اما راه حل کمکی در مورد این قضیه این است که شما می توانید با انتخاب یک قالب مناسب برند تجاری و امکانات تجارت و صنعت خود را به خوبی به مشتریان خود ارائه کنید و بدین گونه بتوانید بازدیدکننده بیشتری را جذب نمایید.

استفاده از عکس های عظیم

این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که یک عکس با کیفیت و حجیم می تواند به اندازه 1000 کلمه مفهوم را به مشتری منتقل نماید. سعی کنید در وب سایت خود گالری عکس داشته باشید و در آن از عکس های با کیفیت فوق العاده بالا استفاده کنید. همچنین می توانید در صفحه نخست خود از اسلایدر نیز بهره ببرید زیرا این کار باعث جلب توجه مخاطبین وبازدیدکنندگان از سایت شما خواهد بود.

مشخص کردن اهداف اصلی شرکت

مشتریان شما باید بدانند که شرکت شما دقیقا چه خدماتی را ارائه می کند. یکی از بهترین روش ها برای القای درست اهداف شرکت به ذهن مشتری استفاده از برند تجاری می باشد. شما باید یک طراح خوب استخدام کرده و سعی کنید با توجه به نام و حوزه کاری شرکت خود یک برند یا لوگو متناسب ایجاد نمایید.

مطمئن شوید که ارتباط شما با شبکه ها ایجاد گردیده است

شما باید سعی کنید تا وب سایت خود را باشبکه هایی مانند فیسبوک ، توییتر و لینکداین مرتبط سازید. این کار به انتشار و مشهورد شدن برند شما بسیار کمک خواهد کرد. یک نکته تجاری مهم این است که شما برای اینکه بتوانید در ذهن افراد جای بگیرید باید سعی کنید از هر روشی برای نشاندن برند خود در ذهن آنها استفاده کنید. زیرا هر چه افراد بتوانند شما را بیشتر ببینند در نتیجه شما را بیشتر قبول خواهند داشت.

برند سازی چگونه ما را یاری می کند؟

برند سازی

وقتی که بازدید کنندگان به سایت شما می آیند باید بتوانند به راحتی لوگو و برند شما را در جایی بالای صفحه نخست شما پیدا کنند. برای رنگ لوگو خود از طیف های رنگی مشتق شده از مجموعه رنگ وب سایت استفاده نمایید تا بدین شکل یکپارچگی بیشتری را به وب سایت خود القا نمایید.

ایجاد محتوای مناسب و مرتبط

برای معرفی محصول خود لازم است تا از محتواهای مفید و کاملا مرتبط استفاده کنید. سعی کنید این محتواها را از جایی کپی برداری نکنید و خودتان آنها را بر اساس دانش خود تولید کنید. هر چقدر شما در تولید محتواهای خالص و ناب تلاش بیشتری نمایید قطعا مخاطبین اعتماد و اطمینان بیشتری به شما می کنند و این خود باعث افزایش اعتبار شما نزد آنان خواهد شد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه نمایید.