یکی از مهم ترین روش هایی که در طراحی سایت باعث افزایش آمار بازدیدکنندگان از سایت شما می شود بهینه سازی آن برای موتورهای جستجوگر می باشد. البته اکثر افراد فکر میکنند که بالابردن رتبه ی سایت توسط روش های سئو سایت کاری راحت است اما به دلیل همین تفکر اغلب اشتباهات زیادی را در هنگام ساخت سایت و طراحی آن انجام می دهند که نتیجه معکوسی را به دنبال خواهد داشت . در اینجا به معرفی برخی از این اشتباهات معمول می پردازیم.

  • استفاده از کلمات کلیدی به صورت غیر حرفه ای

عدم استفاده صحیح از کلمات کلیدی در محتوای سایت که در واقع هیچ ارتباطی با اصل محتوای درج شده ندارد نیز می تواند بسیار تاثیر منفی ای در رتبه سایت شما بگذارد. توصیه میشود برای جلوگیری از این امر ابتدا یک لیست از تمامی کلمات کلیدی مد نظر در هر محتوا را مشخص نموده و از بین آنها 3 گزینه ای که از همه مهم تر محسوب می شوند را انتخاب نمایید.

همچنین اگر شما در محتوای سایت خود از کلمات پر رقابتی مثل آژانس هواپیمایی ، رزرو بلیط یا سایت ساز استفاده کرده اید باید این واقعیت را بپذیرید که قطعا مدتی طول خواهد کشید تا بتوانید در این رقابت به رتبه بالاتری برسید . پس باید در این مورد صبورانه عمل کنید. زیرا سئو سایت یک کار کاملا تدریجی می باشد و شما نباید توقع داشته باشید که بتوانید یک شبه به رتبه های بالا در طراحی سایت دست پیدا کنید.

  • استفاده از کلمات کلیدی چندگانه

همانگونه که گفته شد استفاده از کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه سایت باعث بالارفتن رتبه آن نزد موتورهای جستجوگر می گردد اما باید مراقب بود که اگر در این امر نیز زیاده روی صورت گیرد ربات های این موتورها شما را به عنوان اسپمر شناسایی کرده و در نتیجه به وب سایت شما امتیاز منفی داده و رتبه سایت شما کاهش پیدا میکند. پس از افراط در بکارگیری کلمات کلیدی بپرهیزید.

  • استفاده غیر اصولی از تگ های HTML

عدم آشنایی کافی با تگ های HTML باعث کاهش رتبه سایت شما خواهد شد . باید مطمئن شوید که تمام صفحات محتوای شما قابلیت ایندکس شدن را دارند و از بهینه شدن مداوم کدهای HTML وب سایت خود اطمینان حاصل نمایید.

  • استفاده از متون کپی شده

بهتر است که بدانید ربات های موتوهای جستجوگر قابلیت تشخیص متون بکر و تازه از متون سرقتی و کپی شده را دارند . بنابراین اگر این کار را انجام دهید این ربات ها امتیاز شما را کاهش می دهند . پس همیشه سعی کنید از متون جدید استفاده نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می توانید به بخش وبلاگ های سایت ساز لیو مراجعه نمایید.