استراتژی طراحی مجدد سایت

ما تعداد زیادی آزمون جداگانه برای بخش های مختلف سایت ها در نظر گرفتیم و پی به این قضیه بردیم که چه بخش هایی از لحاظ کارایی و تعامل با کاربران در وضعیت خوبی هستند و چه بخش هایی دارای این وضعیت نیستند. به همین دلیل برآن شدیم تا یک سری نکاتی را در مورد ساخت سایت پیش از اقدام برای طراحی آن بیان نماییم. ما 4 فاکتور اصلی برای پیاده سازی استراتژی های مربوطه در نظر گرفتیم.

 1. هدف وب سایت

دلایل زیادی وجود دارد که شما بخواهید سایت خود را طراحی مجدد نمایید. وممکن است سایت شما ظاهر بروزی نداشته باشد یا اینکه بخواهید در بخش های دیگر تغییراتی را ایجاد نمایید. ما در اینجا تمرکز خود را روی این 5 هدف قرار داده ایم:

 • خود را از رقیبانتان جدا نگه دارید

نیاز است که شما با استفاده از گزاره های با ارزش و منحصر به فرد خود بین خودتان و مشتریان خود وجه تمایز قائل شوید. همچنین باید به آنان در مورد مشکلات اشاره شده این نکته را اثبات کنیم که راه حل ما بهترین راه حل ممکن برای مشکل یاد شده می باشد.

 • سایت ما باید بازتاب دهنده ماهیت ما باشد

ما به خود مباهات می کنیم که از دیگران متفاوت هستیم اما سایت ما نمی تواند چنین چیزی را به بازدید کنندگان القا کند.

فرض کنید شما در مهم ترین کلمه کلیدی خود رتبه یک را دارید ودر دومین کلمه نیز رتبه 3 را دارید. این بسیار مهم است که شما بتوانید همین روند را حفظ کرده و از رتبه های خود نزول نکنید.

 • افزایش تقدم ها و تغییرات

ما رهبری خود را با ارتقاء بازاریابی محتوا انجام می دهیم. همچنین نیاز به ناوبری داریم تا بازدیدکنندگان بتوانند بخش های مختلف سایت و مقالات ما را به راحتی پیدا نمایند. و با استفاده از محتواهایی که نشان دهنده اقتدار ما در آن زمینه می باشد می توانید به راحتی خوانندگان زیادی را جذب خود کرده و همچنین می توانید رتبه سایت خود را در نزد موتورهای جستجوگر بالاتر ببرید.

ما به این نتیجه رسیدیم که یک جمع بزرگی از مخاطبان هدف ما در حال استفاده از دستگاه های تلفن هوشمند هستند. به عنوان بخشی از تلاش ما به عنوان رهبری ، ما سعی کردیم که سایت ما برای این دستگاه ها به صورت رسیپانسیو طراحی شود

 1. پیام برند

ماموریت برند شما چیست ؟ ماموریت ما کمک به محققین ، صاحبان سرمایه و سازمان ها برای جمع آوری داده هایی است که آنها نیاز دارند تا بتواند تصمیمات بصیرانه اتخاذ نمایند.

پیام برند

شما می توانید مارا خوش بین در نظر بگیرید اما ما معتقد هستیم که می توانیم این دنیا را مکان بهتری برای زندگی در نظر بگیریم. ما به مشتریان خود کمک می کنیم و داده هایی را در اختیار آنها قرارمی دهیم که به وسیله آن بتوانند تصمیمات بهتری را اتخاذ نمایند. و وقتی که مشتریان ما خوشحال شوند مانند این است که خودمان خوشحال شده ایم. و این یک وضعیت دوسر برد است.

 1. خریداران و طراحی شخصی

شما احتمالا با شخصیت خریدار آشنا هستید.و این می تواند یک فاکتور مهم در شناخت مخاطبین هدف شما باشد. و شما با توجه کردن به اهداف ، خواسته ها و محدودیت های کاربران که آنها را برای تصمیم گیری به خرید هدایت می کند می توانید این فاکتور را ایجاد نمایید.

به همین دلیل سایت شما باید حالتی شبیه به یک طراحی شخصی داشته باشد تا نمایانگر برند شما باشد. Don Norman از جمله فعالان حرفه ای در زمینه طراحی تجربه کاربری گفته است که شما باید سعی کنید وب سایت های خود را با اشیا جذاب طراحی کنید. زیرا با تلفیق این نوع طراحی با طراحی شخصی ، به کاربر این احساس القا می شود که با یک شخص طرف می باشد نه با یک ماشین و همین امر میزان رضایت آنها را در ارتباط با وب سایت شما بالا می برد.

با در نظر گرفتن نکات گفته شده ما سه نکته دیگر در مورد نحوه شخصی سازی سایت را بیان می کنیم.

 • نشان اختصاصی: چه چیزی باعث می شود برند ما منحصر به فرد باشد؟ شما سعی کنید به جای اینکه از لوگو های خشک و تجاری استفاده کنید از یک طراحی دوستانه و انعطاف پذیر بهره ببرید.
 • صدا : از آنجایی که شما در برند خود از نشان های دوستانه استفاده کرده اید بهتر است که کمی هم صدا را چاشنی بعضی از قسمت های سایت خود کنید.
 • دیداری: چه کاراکترها و عکس هایی در نشان تجاری ما به القای مفهوم آن کمک می کند؟ این کاراکترها نباید فقط بر اساس سلیقه مشتری ایجاد گردند و شما بایداهداف خود را نیز در آن در نظر بگیرید. این کار فقط برای این است که کاربر شما بتواند راحت تر با شما ارتباط برقرار کند.
 1. آنالیز رقابت

فهمیدن اینکه رقبای شما چه مسائلی را رعایت می کنند نیز یکی از مهم ترین ابزارها برای طراحی مجدد است. شما به دنبال راه هایی بگردید که هنوز برای کسب رتبه های بالاتر کارآمد هستند. حال که شما یک درک درست از استراتژی طراحی مجدد به دست آورده اید وقت آن رسیده است که به فاز بعدی کار برویم.

طرح ریزی سایت

ما متوجه شدیم که وب سایت قبلی ما دارای یک طرح و احساس ضعیف در تعامل با کاربران بوده و اکنون ما می خواهیم که بتوانیم یک طرح و ایده بهتر برای جلب مشتریان داشته باشیم به همین دلیل کارهای زیر را انجام دادیم:

 • یک لوگو مدرن شده
 • رنگ ها جذاب و متنوع
 • استفاده از عکس های مفرح که می تواند ارتباط خوبی با کاربر برقرار نماید
 • تایپوگرافی های مدرن و دوستانه
 • استفاده از صفحات ریسپانسیو برای موبایل ها
 • امکان 14 روز استفاده رایگان از وب سایت

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر در این خصوص می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.