فروش غذا به صورت آنلاین یکی از مشکل ترین تجارت های ممکن می باشد. صرف نظر از اینکه ساخت چنین سایت هایی خود یک کار مشکل می باشد نحوه اداره و فروش این محصولات برای رسیدن به موفقیت نیز حائظ اهمیت می باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا راه های ایجاد یک تجارت آنلاین و فروش غذای موفق را به شما ارائه نماییم.

به مشتریان خود چیزهای متفاوت ارائه کنید.

یکی از مهم ترین راه هایی که شما می توانید در امر فروش محصولات غذایی موفق گردید این است که بتوانید به صورت خلاقانه چیزهای جدیدی را به مشتریان خود ارائه نمایید. شما باید در مورد غذاها و نحوه ارائه آنها توسط رقبای خود تحقیق کنید و یک کار منحصر به فرد را با ایده مناسب به مشتریان خود عرضه کنید تا بتوانید یک وجه تمایز میان خود و دیگر رقبایتان در نحوه ارائه خدمات داشته باشید.

پیدا کردن یک راهکار تجاری مناسب با در نظر گرفتن توانایی های آن

شما قبل از اینکه بخواهید تجارت خود را راه اندازی نمایید باید بدانید که وب سایت خود را چگونه باید ایجاد نمایید. شما سه راه کلی برای این کار دارید. اول اینکه شما از قالب های آماده اینترنتی برای ساخت سایت خود استفاده کنید که یک راه ساده و آسان برای طراحی سایت می باشد. اما شما در این روش هیچ گونه اختیاری در مورد بروز رسانی محتوای خود ندارید و برای این کار مجبور هستید که از یک طراح سایت کمک بگیرید.

راه دوم این است که شما از سیستم های مدیریت محتوا (cms) برای ساخت سایت خود استفاده کنید. این کار باعث می شود شما بتوانید کنترل کامل برهمه بخش های سایت داشته باشید و سایت خود را دقیقا همانگونه که می خواهید طراحی کنید. این ممکن است یک گزینه ایده آل باشد اما مشکل اینجاست که شما باید تا حدی دانش برنامه نویسی داشته باشید و همچنین دانش و تجربه کار با این سیستم ها را نیز بدانید.

سفارش آنلاین غذا

راه سوم استفاده از سیستم های سایت ساز آنلاین می باشد. این ها نیز همانند cms ها عمل می کنند اما با این تفاوت که شما دیگر نیازی به داش برنامه نویسی ندارید. زیرا در این روش همه چیزهایی که شما برای سایت خود نیاز دارید اماده شده است و شما فقط کافیست که با کشیدن و رها کردن و در ظرف تنها چند دقیقه وب سایت دلخواه خود را ایجاد نمایید.

همچنین شما در این روش کنترل کاملی بر روی همه بخش های سایت خواهید داشت و می توانید متناسب با سایت خود سیاست های خاص خود را اعمال نمایید. سایت سازها به دلیل ساختاری که دارند کار شما را درساخت و مدیریت آن بسیار آسان کرده است و شما می توانید بدون داشتن دانش برنامه نویسی سایت خود را ایجاد نمایید.همانطور که می دانید ساخت سایت یک کار حرفه ای می باشد به همین دلیل در اینجا برخی قابلیت های مهم سایت سازها را خدمت شما عرض می کنیم.

  • ثبت نام دامنه و میزبانی وب

اولین گام در ساخت سایت این است که شما بتوانید یک نام دامنه برای وب سایت خود انتخاب نمایید. این نام همان نام سایت شما می باشد و شما باید در انتخاب آن دقت داشته باشید. اگر شما صاحب یک غذا پزی واقعی هستید می توانید از نام آن برای سایت خود نیز بهره ببرید که این کار به رونق برند شما کمک خواهد کرد. در غیر این صورت باید از یک نام تجاری نیز استفاده کنید. سعی کنید نام خود را به گونه ای انتخاب کنید که با حرفه کاری شما ارتباط داشته باشد به طور مثال از نام غذا یا فود در نام سایت خود حتما استفاده کنید.

در سایت سازها این امکان وجود دارد که نام دامنه شما را برایتان ثبت کنند و شما دیگر نباید نگران کارهای اداری مرتبط با آن باشید همچنین شما می توانید میزبانی فایل های خود را به سرورهای سایت ساز بسپارید.

  • انتخاب قالب های کاملا دلخواه و رایگان

با سایت ساز شما قادر خواهید بود تا هر قالبی را که تمایل داشته باشید برای سایت خود انتخاب نمایید. همچنین امکان ویرایش و سفارشی سازی آنها نیز توسط خود شما مهیا می باشد که خب البته باید کمی کدنویسی بدانید.

  • ایجاد صفحات زیاد برای پوشش اهداف تجاری شما

صفحات وب سایت به منظور تامین اهداف و ایده های تجاری شما ایجاد می گردند. شما می توانید به راحتی صفحات مورد نیاز خود را با محتواهای دلخواه ایجاد کنید تا یک نظم خاص نیز به بخش های مهم سایت خود نیز بدهید.

  • ایجاد فرم های ثبت سفارش غذا

مهم ترین بخش در سایت های فروش غذا به صورت آنلاین همین قسمت است. امکان سفارش غذاها باید به صورت یک دکمه در کنار تمامی غذاها وجود داشته باشد و برای این کار شما نیاز به کسب اطلاعات مشتری از طریق فرم های ثبت سفارش دارید. در سایت سازها امکان تعریف این فرم ها به صورت کاملا سفارشی وجود دارد.

  • درگاه پرداخت برای مشتریان

بعد از دریافت اطلاعات سفارش غذا از مشتری شما باید راهی را برای دریافت پول داشته باشید. یکی از رایج ترین آنها استفاده از درگاه پرداخت می باشد که شما باید اطلاعات بانکی مشتریان خود را در یک بستر امن با استفاده از پروتکل https دریافت نمایید. همچنین شما می توانید مبلغ غذا را در محل و توسط پیک خود نیز دریافت کنید.

  • ایجاد گالری تصاویر ، اسلایدر و مقالات مرتبط

وجود اسلایدر و گالری تصاویر در این سایت ها یک عنصر کاملا ضروری می باشد.زیرا شما با عکس های با کیفیت از غذاهای خود این امکان را دارید که بتوانید آنها را به خوبی به مشتریان خود معرفی نمایید. همچنین شما می توانید یک بخش مقالات نیز داشته باشید و در مورد فواید غذاها ، کیفیت و نحوه پخت آنها مطالبی را منتشر کنید تا وجه علمی نیز به سایت خود داده باشید.

برای بررسی میزان موفقیت سایت و تعیین استراتژی هایی برای فروش بیشتر می توانید از ابزارهای آمارگیر کمک بگیرید تا آنالیز کاملی از میزان سود دهی و روند جذب مشتریان خود به دست آورید.

  • طراحی ریسپانسیو

یکی از مهم ترین بخش های کار این است که شما بتوانید سایتی داشته باشید که در صفحات نمایش دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت قابلیت نمایش با کیفیت داشته باشد. این کار نیازمند طراحی سایت به صورت ریسپانسیو است . امروزه بیش از 60 درصد جستجوها توسط این دستگاه ها صورت می پذیرد پس اگر سایت شما این قابلیت را نداشته باشد آنگاه شما تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده اید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.