اگر شما فکر می کنید که با آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل شما باید کاملا برنامه های سئو خود تغییر دهید باید گفت که شما کاملا دراشتباه خواهید بود. زیرا درست است که شما باید یک سری از موارد را کمی تغییر دهید اما باید گفت که سیاست های کلی همان موارد قبلی می باشد و تمامی پارامترهای قبلی سئو سایت همچنان پابرجاست.

  • محتوای تازه و بکر همچنان مهم ترین فاکتور می باشد.
  • بک لینک هایی که از روش های مشروع سئو به دست آمده اند همچنان جز مهم ترین ویژگی ها هستند.
  • سیگنال های قبلی که مورد استفاده قرار میگرفته است هنوز هم به عنوان فاکتورهای اصلی در این کار به شمارمی آید.
  • در استفاده از کلمات کلیدی باید هنوز هم مراقب باشید و تا جایی که می توانید به صورت اختصاصی آن را انتخاب کنید.

تنها چیزی که کاملا جدید است این است که گوگل نحوه ترجمه مطالبی را که ما مورد جستجو قرار می دهیم را تغییر داده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار عادت های جستجوی قدیمی ما را از بین برده است.

در حال حاضر ما سوال خود را در موتورهای جستجوگر تایپ کرده و آنها بخشی از متن را دریافت کرده و بر اساس آن صفحاتی را که بیشترین ارتباط را با درخواست یا سوال ما دارند برای ما نمایش خواهند داد. در ضمن موتور جستجوگر گوگل این توانایی را دارد که بتواند با استفاده از کلمات کلیدی کوتاه ما را در بهینه سازی نوع سوال یاری رساند. همچنان که شما تا به حال مشاهده کرده اید هنگامی که شما چیزی را در موتور جستجو شروع به تایپ می کنید به شما مواردی پیشنهاد خواهد شد که مرتبط با موضوع مورد جستجوی شماست و یا اینکه افراد قبلی به این روش ها جستجوکرده اند و ممکن است که این پیشنهادات باعث شود شما بتوانید نتایج بهتری را به دست آورید.

باید بدانید که موتورهای جستجوگر تنها ابزارهایی هستند که باعث میشوند شما بتوانید در کمترین زمان ممکن به صفحات موردنظر و مرتبط با درخواست خود دست یابید.

هوش الگوریتم مرغ مگس خوار

گوگل توانسته است در سال های اخیر با تقویت هوش مصنوعی موتور جستجوگر به خودش این امکان را بدهد که سوال مطرح شده در درخواست جستجو را با استفاده از آنالیز متن سایت ها پاسخ دهد نه اینکه نتایج خود را بر اساس کلمات کلیدی موجود در درخواست که قبلا آنها را به صورت موجودیت های جداگانه و با علامت + از هم تفکیک می کرد پاسخ داده و بتواند بهترین جواب ممکن را با آنالیز دقیق سوال در اختیار جستجوگران قرار دهد.

و این بدان معناست که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل هوشی فراتر از الگوریتم پاندا دارد. زیرا الگوریتم پاندا بر اساس کلمات کلیدی کار می کرد اما مرغ مگس خوار درخواست کاربر را به صورت کامل تجزیه و تحیلیل می کند تا بتواند بهترین پاسخ را به درخواست کاربران ارائه کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار دقیقا چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگورتیم کاملا جدید است. سعی در نمایش بهترین نتایج با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی جدید و ترکیبی از تکنولوژی های قبلی دارد. و نام گذاری آن نیز به خاطر سرعت و دقتی است که این مرغ کوچک دارد.

تجدید حیات کلمات کلیدی طولانی

همانطور که گفته شد رویکرد این الگوریتم بدین صورت است که به جای استفاده از کلمات کلیدی درون درخواست سعی در کشف محتوای درخواست دارد. و هدف از این آنالیز این است که به درخواست شما به دقت پاسخ داده شود.

گراف دانش

وقتی که شما به درستی به این موضوع نگاه کنید خواهید دید که برای یک موتور جستجوی موفق داشتن این توانایی که بتواند مفهوم دقیق یک درخواست را واکشی نماید امری بسیار بدیهی و اجتناب ناپذیر خواهد بود. در طول 15 سالی که از عمر گوگل می گذرد درخواست ها و سوالات زیادی از گوگل پرسیده شده است و اطلاعات زیادی را نیز در پایگاه داده های عظیم خود جمع آوری کرده است.

در طول این سال ها اطلاعات فراوانی به صورت طبقه بندی شده جمع آوری گردیده است که هم اکنون تمامی آنها در اختیار این الگوریتم قرار دارد. و باوجود این حجم عظیم از اطلاعات عجیب نیست که گوگل بتواند یک مکانیزمی برای نمایش بهترین پاسخ ها به درخواست های کاربران ایجاد نماید. و این دقیقا همان دلیلی است که باعث ایجاد این الگوریتم شده است زیرا یک گراف کامل از دانش و اطلاعات در اختیار این الگوریتم قرار گرفته است.

آیا الگوریتم مرغ مگس خوار واقعا یک سورپرایز است؟

این الگوریتم ممکن است که بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد اما کاربرانی که زیاد از این موتور استفاده کرده اند آمدن چنین روزی را پیش بینی می کردند. زیرا گوگل چند سالی هست که از جستجوی محاوره ای یا همان جستجوی معنایی رونمایی کرده است.

جستجوی محاوره ای

اگر دقت کرده باشید در سمت راست کادر جستجوی گوگل یک علامت میکروفون وجود دارد که شما می توانید با کلیک بر روی آن درخواست خود را بیان کنید و نتایج مرتبط با آن را نیز به شما نشان خواهد داد. البته باید گفت که این درخواست ها باید به زبان انگلیسی مطرح شوند .

چرا گوگل الگوریتم مرغ مگس خوار را ایجاد نمود؟

سه دلیل عمده وجود دارد که چرا گوگل این الگوریتم را ایجاد کرده و چرا سعی دارد که آن را بی نقص کند:

  • بازی هنوز ادامه دارد.
  • مردم اغلب سوال می پرسند نه اینکه کلمات کلیدی را تایپ کنند.
  • با افزایش استفاده از اینترنت از طریق تلفن های هوشمند گوگل به این نتیجه رسیده است که شما همیشه و در هر جایی ممکن است که سوالاتی را داشته باشید. به همین دلیل باید بتواند به این نیازها پاسخ دهد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه کنید.