همانطور که شما می دانید امروزه یکی از اصلی ترین تکنیک های سئو سایت استفاده از کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی نقش زیادی در ارتقا رتبه سایت شما نزد موتورهای جستجوگر دارد. شما با انتخاب دقیق و هوشمندانه این کلمات قادر خواهید بود تا وضعیت سایت خود را بهبود ببخشید.

همچنان که شما رتبه سایت خود را افزایش می دهید حجم ترافیک ورودی به وب سایت شما نیز افزایش پیدا میکند. و افزایش ترافیک نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم گوگل در مورد ارتقا بیشتر سایت شما خواهد بود . به دلیل اهمیت بالای کسب ترافیک برای سایت از طریق کلمات کلیدی در این مقاله قصد داریم تا به زوایای مختلف این موضوع بپردازیم.

از کلمات کلیدی دنباله دار استفاده کنید

این کار به خاطر تغییر در روند جستجوی کاربران می باشد. امروزه دیگر مانند گذشته نیست که کاربران برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود از دو یا سه کلمه استفاده کنند. بلکه آنها مستقیما سوال خود را جستجو می کنند و یا آن مطلب مورد نظر خودرا به صورت کامل وارد می کنند زیرا می دانند که با هرچه قدر مورد جستجوی خود را به صورت دقیق تر وارد نمایند نتایج بهتری نیز خواهند گرفت . زیرا گوگل نیز نتایج خود را براساس همین نوع کلمات کلیدی در اختیار جستجو کنندگان قرار می دهد.

بنابراین برای این که شما نیز بتوانید خود را در بین این گونه نتایج ببینید باید حوزه کلمات کلیدی خود را وسعت داده و از کلمات کلیدی ای که به صورت مشخص تر به موضوع اشاره دارند استفاده نمایید. زیرا هر چه قدر که شما بتوانید کلمات کلیدی خود را دقیق تر و مرتبط تر با موضوع یاد شده انتخاب کنید شانس شما برای قرار گرفتن در نتایج افزایش پیدا می کند.

چرا شما باید از کلمات کلیدی طولانی برای استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

بیشتر کاربران وقتی می خواهند راجع به یک محصول یا یک خدمت شروع به جستجو نمایند از کلمات کلیدی عمومی استفاده می کنند. آنها برای این کار ابتدا از کلمات کلی تری استفاده می کنند وبا انبوهی از نتایج روبه رو می شوند سپس در می یابند که از کلمات دیگری که به موضوع مورد نظرشان نزدیکشان می کند استفاده کنند. آنها این پروسه را ادامه می دهند و به جایی می رسند که آن کلمه یا جمله مورد نظر خود را به صورت دقیق به دست آورده اند.

به همین جهت استفاده از کلمات کلیدی به صورت مشخص باعث بالا رفتن ضریب دست یابی به آن کلمه کلیدی خاص خواهد بود. درست است که انتخاب کلمات کلیدی به این سبک باعث کاهش ترافیک سایت میشود اما از لحاظ سوق دهی به سمت سایت شما افزایش مشاهده خواهید کرد.

وقتی شما از کلمات کلیدی برای شرکت در سایت هایی که به ازاء کلیک پول دریافت می کنند استفاده می کنید در واقع شما دارید برای آوردن ترافیک به سایت خود از هزینه ای را پرداخت می کنید. این هزینه شما زمانی بیشتر خواهد شد که کلمات کلیدی شما کوتاه باشد. اما استفاده از کلمات کلیدی بلند تر به علت دقتی که در ادا مطلب دارند هزینه کمتری را شامل خواهد شد.

خب حالا که متوجه اهمیت کلمات کلیدی طولانی شده اید قطعا قصد دارید که این سیاست را برای سایت خود پیاده سازی کنید. اما شما قبل از این کار باید بدانید که چطور می توانید این کلمات را پیدا کنید. در این جا ما به معرفی 4 ابزار برای این کار می پردازیم.

  1. Ahrefs Positions Explorer

Ahrefs Positions Explorer

در مقابل این قابلیت جدید سایت Ahrefs فقط باید دست ها را به نشانه تسلیم بالا برد زیرا این بخش نتایج شگفت انگیزی به شما خواهد داد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نام وب سایت خود را در قسمت مربوطه وارد کنید و سپس خواهید که چه آمارهای خوبی به شما خواهد داد و از همه مهمتر اینکه به شما میگوید رقبای شما چه کسانی هستند.

  1. استفاده از Google keyword Planner

بعضی اوقات برای اینکه شما بفهمید به چه چیزی نیاز دارید لازم است تا به منبع آن مراجعه نمایید.

 Google keyword Planner

با استفاده از این ابزاربسیار قوی گوگل شما قادر خواهید بود تا به راحتی به تمامی کلمات مرتبط با کلمه مد نظر شما که توسط کاربران مورد جستجو قرار گرفته اند دست پیدا کنید.

برای استفاده از این ابزار باید این نکته را توجه داشته باشید که حتما یک حساب کاربری گوگل نیاز هست تا بتوانید به این بخش ورود نمایید.

همانند ابزار قبلی شما در اینجا کلمه کلیدی خود را وارد کرده و سپس کافیست تمرکز خود را روی کلمات طولانی ای که به شما پیشنهاد میکند قرار دهید.

  1. SEMrush

این ابزار نیز به شما کمک خواهد کرد تا رقبای خود را نسبت به کلمات کلیدی سایت خود شناسایی کرده و برای بهبود جایگاه خود و پیشی گرفتن از آنها آنالیزهای دقیق و کاملی را روی نحوه عملکرد آنها و سایت خودتان داشته باشید.

علاوه بر این شما نه تنها قادرید که کلمات کلیدی خود را شناسایی کنید بلکه می توانید تمامی بک لینک های مرتبط با آنها را نیز پیدا کنید.

  1. ابزار دشواری کلمات شرکت moz

وقتی که شما با کلمه کلید ای مواجه می شوید که شما را مجذوب خودش می کند باید به این نکته فکر کنید که این کلمه تا چه حد دشوار است. منظور از دشوار بودن این است که این کلمه بسیار پر رقابت است و رسیدن به رتبه های بالا در مورد این کلمه بسیار مشکل است.

Keyword Difficulty Tool یک ابزار مناسب برای این کار می باشد.

بنابراین با توجه به اینکه رقابت کردن بر سر کلمات کلیدی کار سختی در اینترنت می باشد. به همین دلیل شما باید بتوانید با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به شناسایی کلمات کلیدی طولانی مناسب که مرتبط با مطالب وب سایت شماست کنید و بدین ترتیب شانس خود در مقابل رقیبانتان را در مورد آن کلمه کلیدی خاص افزایش دهید.

همچنین برای دست یابی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه کنید.