وب سایت های موفق اصول مشابهی را در ساخت سایت خود رعایت کرده اند و باعث افزایش و جذب بازدیدکننده از وب سایت های خود شده اند . رعایت این نکات می تواند شما را بسیار در تبدیل فرد جستجو کننده به خریدار و مشتری برای وب سایت شما یاری نماید. اگرچه وب سایت هایی هستند که با وجود طراحی های بسیار ضعیف از فروش خوبی برخوردارند اما باید آنها را جزو استثنائات در نظر گرفت.

سرعت بالا در بارگذاری وب سایت

آمارها نشان داده است که کاربران بیش از 10 ثانیه برای باز شدن سایت ها وقت نمی گذارند. اگر شما میخواهید که همیشه مخاطبان خود را راضی نگه دارید باید وب سایتتان سریع بارگذاری شود. زیرا کند بودن سایت باعث آزاردگی خاطر بازدیدکنندگان خواهد شد و ممکن است دیگر هرگز به سایت شما مراجعه نکنند.

شفافیت در محتوای سایت

مطالب موجود در سایت باید کاملا شفاف و روشن بیان باشند . و سعی کنید مطالب را به گونه ای قرار دهید که بازدیدکننده در هنگام خواندن آنها دچار سردرگمی نشود زیرا آنها مطالبی را که متوجه آن نشده اند را نمی پسندند.

محتوای وب سایت شما باید بقدری شفاف باشد که بازدیدکنندگان وقتی را برای فهمیدن حوزه کاری وب سایت شما تلف نکنند. همچنین سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت خود استفاده کنید زیرا این کار توجه آنان را برای خواندن ادامه مطالب وب سایت شما جلب میکند.

سادگی در طراحی وب

برای جلب توجه افراد لازم نیست از روش های غیر ضروری و یا بسیار عجیت و غریب در طراحی سایت خود بهره ببرید . زیرا تجربه نشان داده است که رمز ماندگاری یک سایت در ذهن افراد سادگی آن است. شما باید تمرکز اصلی خود را به روش هایی که میتوانند مخاطبین شما را به مشتری تبدیل کنند معطوف کنید .

در طراحی وب سایت خود از شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزید. سعی کنید که یک نقشه کامل و یا ساختار مشخص از سایت خود داشته باشید تا دقیقا بدانید که چه مطلبی را در کجای سایت خود باید قرار دهید.

همچنین اگر وب سایت شما دارای مطالب زیادی است حتما یک ابزار جستجو برای سایت خود در نظر بگیرید تا بازدیدکنندگان بتوانند سریعتر به آن مطلب مورد نظر خود دست یابند.

گنجاندن مشخصات تماس و نحوه برقرای ارتباط شما با بازدیدکنندگان

در ارتباط با مخاطبان خود کاملا صادق باشید . زیرا وجود یا عدم وجود صداقت در مطالب وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر کاربران شما دارد. اگر در سایت خود قصد فروش محصولاتی را دارید داشتن یک فرم خرید و تماس با اطلاعات درست و دقیق کاملا ضروری است . زیرا با انجام ندادن این کارها شما راه را برای انجام تجارت با مشتری خود بسته اید. آنها باید بتوانند به این نوع ارتباط با شما اعتماد کنند.

بهینه سازی فرآیند خرید

اگر وب سایت شما یک سایت تجاری برای فروش محصولات است . باید بخش فروش و معرفی محصولات خود را در نوار بالای صفحه اول سایت خود قرار دهید تا افراد پس از بدست آوردن اطلاعات کافی در مورد محصول مورد نظر بتوانند براحتی برای خرید آن اقدام نمایند. فرآیند خرید را به صورت زنجیر وار قرار ندهید تا افراد مجبور نباشند برای خرید صفحات زیادی را پیمایش نمایند.

به روز رسانی دائم مطالب

وقتی که شما بطور منظم مطالب وب سایت خود را بروز رسانی میکنید در کاربران خود این انگیزه را ایجاد میکنید که بارها به وب سایت شما مراجعه کنند تا بتوانند مطالب جدید را به دست آورند . بعلاوه اینکه موتورهای جستجوگر نیز به سایت هایی که مطالب خود را بروز می کنند توجه خاصی نشان داده و باعث بالارفتن رتبه سایت شما خواهند شد.

همچنین جهت مقالات تکمیلی تر در خصوص این موضوع می توانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.