آمار ترافیک وب سایت و مشاهده و تحلیل این آمارها یکی از ضروری ترین نیازهای مدیران و صاحبان وب سایت ها می باشد که به آنها کمک می کند درک درستی از جایگاه و پتانسیل وب سایت خود داشته باشند.

وب سایت Alexa يکی از بزرگترين و معتبرترين وب سايت هايی است که در اين زمينه به صاحبان وب سایت ها کمک می کند. در این مطلب سعی داريم نکات مفيدی در رابطه با افزايش رتبه سايت در الکسا بيان کنيم که به کار گیری این نکات می تواند رتبه الکسا سايت شما بهبود بخشد.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا Alexa Rank نوعی سیستم رتبه بندی برای وب سایت ها می باشد. این رتبه بندی براساس تعداد بازدیدکنندگان وب سایت که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند، وب سایت ها را رتبه بندی می کند. نکاتی جهت ارتقا رتبه وب سایت در الکسا در این بخش از مقاله شیوه هایی برای افزایش رتبه سایت در Alexa ارائه شده است که با رعایت آنها می توانید رتبه الکسا وب سایت خود را ارتقا بخشید. نوار ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت یا وبلاگ خود را به عنوان صفحۀ خانگی مرورگر خود قرار دهید. اسکریپت ویجت را در وب سایت خود نصب کنید. برای این منظور باید کدی را از وب سایت آلکسا دانلود کنید و در مستر وب سایت خود قرار دهید که میزان پیشرفت وب سایت شما را در الکسا نشان دهد. ابزار رتبه الکسا را در وب سایت خود قرار دهید. این باعث دریافت تعداد قابل توجهی کلیک روزانه می شود و هر کلیک به منزله یک بازدید کننده به شمار می رود (حتی اگر کاربر از نوار ابزار الکسا استفاده نکرده باشد). دیگران را به استفاده از نوار ابزار الکسا تشویق کنید زیرا از این طریق تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش می یابد و روی رتبه الکسا تأثیر مثبت می گذارد. از دوستان بخواهید که برای پروفایل وب سایت شما در الکسا، نظر و امتیاز بدهند. این به طور مستقیم بر روی رتبه تأثیر گذار نیست اما به هر حال ممکن است کمک کند.

مقالات و مطالب جدیدی که مخاطبان زیادی دارند منتشر کنید زیرا این کار نه تنها ترافیک سایت شما را بهبود می بخشد بلکه موجب افزایش رتبه الکسا می شود. در سایت های پر بازدید عضو شوید زیرا تعداد بازدید کننده را افزایش می دهد و به طور حتم این بر روی افزایش رتبه الکسا تأثیر مثبتی می گذارد. اطلاعات سایت خود را بروز کنید چون الکسا نیز همانند گوگل به وب سایت هایی که به طور منظم به روز می شوند رتبه بیشتری می دهد.

از تبلیغات کلیکی استفاده کنید. در موتورهای جستجو مثل گوگل تبلیغات بدهید یا به دنبال عباراتی باشید که بیشتر جستجو می شوند تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.