در این مقاله قصد داریم  نحوه ساخت سایت را از مرحله مبتدی و برای کسانی که هیچ گونه تجربه ای در امر طراحی سایت ندارند ارائه کنیم. در ایجاد سایت یک سری گام های اصلی و ضروری وجود دارد که شما باید کاملا آنها را بشناسید.

  1. انتخاب نام دامنه

نام دامنه

اولین گام  در ساخت سایت انتخاب یک نام دامنه مناسب است. در واقع نامی است که شما به وب سایت خود می دهید. برای مثال نام دامنه ای که شما دارید این مقاله را در آن میخوانید liositesaz.com می باشد. برای داشتن نام دامنه لازم است که شما مبلغی را به صورت سالیانه به یک ثبت کننده نام دامنه پرداخت کنید تا بتوانید آن نام را در اختیار داشته باشید. اما گرفتن نام دامنه به معنی این نیست که شما صاحب وب سایت شده اید.

  1. انتخاب یک میزبان وب و ایجاد یک حساب کاربری

وب هاست

به زبان ساده باید گفت که میزبان وب شرکتی است که دارای تعداد زیادی کامپیوتر است و این کامپیوترها به اینترنت متصل هستند. وقتی که شما صفحات وب سایت خود را روی این کامپیوترها قرار می دهید آنگاه هر کسی از هر نقطه ای از دنیا قادر خواهد بود که صفحات شما را مشاهده نماید. بنابراین شما نیاز دارید تا در میزبان وب خود حساب کاربری ایجاد کنید و بدین صورت وب سایت شما دارای یک خانه خواهد شد.

اگر شما انتخاب نام دامنه را برابر با انتخاب نام یک شغل در نظر بگیرید آنگاه ایجاد یک حساب کاربری در میزبان وب برابر است با اجاره یک دفتر جهت کار آغاز کار تجاری شما.

  1. طراحی صفحات وب سایت

طراحی وب

پس از انتخاب نام دامنه و میزبان وب لازم است که شما در قدم بعدی وب سایت خود را طراحی نمایید. در این مقاله ما فرض را بر این گذاشته ایم که شما طراحی وب را خودتان انجام می دهید و یا حداقل اینکه یک طراح وب استخدام کرده اید. به همین دلیل وارد جزئیات مربوط به طراحی وب سایت نخواهیم شد. درست است که در بحث طراحی وب نکات زیادی را باید مد نظر داشت اما برای کسانی که به تازگی وارد این کار شده اند اولین قدم این است که بتوانید چیزی برای عرضه کردن در اینترنت داشته باشید بنابراین لازم است تا شما قدری با مفاهیم انتشار یک صفحه وب در اینترنت آشنا شوید.

برای اینکار شما میتوانید به سراغ انواع مختلف ویرایشگرهای وب سایت که در سطح اینترنت هستند رفته و بدون نیاز به داشتن کمترین دانشی در مورد طراحی صفحات اقدام به ایجاد یک صفحه قابل انتشار در فضای مجازی نمایید.

  1. تست وب سایت

تست سایت

اگرچه در اینجا مراحل ایجاد وب سایت را به صورت جداگانه بیان کردیم اما همگی اینها در سراسر چرخه طراحی وب سایت باید در نظر گرفته شوند. و هدف ما از معرفی این مراحل این بود که با شما یک دید بهتری نسبت به این قضیه داده باشیم زیرا بسیاری از کسانی که تازه وارد طراحی وب سایت می شوند این مراحل را به صورت کامل رعایت نمی کنند.

وقتی که شما سایت خود را طراحی کردید لازم است تا آن را در انواع مرورگرها همانند کروم، فایرفاکس، سافاری و حتی اینترنت اکسپلورر تست نمایید. متاسفانه این روش تست کردن تنها راهی است که شما میتوانید اطمینان حاصل نمایید صفحات وب سایت شما به درستی در همه ماشین ها قابل نمایش است.

  1. سایت خود را معرفی کنید!

معرفی سایت

بعد از اتمام طراحی سایت خود لازم است تا وب سایت خود را به دیگران معرفی نمایید برای اینکار دو ابزار قوی را به شما معرفی می کنیم.

و اینکه اگر سایت شما از سایت های دیگری دارای لینک می باشد دیگر حتی نیازی نیست که سایت خود را به گوگل معرفی نمایید زیرا آنها احتمالا آدرس سایت شما را توسط وب سایت های دیگری که شما در آنها لینک دارید پیدا خواهند کرد.

همچنین برای اینکه بتوانید سایت خود را بهتر به دیگران معرفی نمایید میتوانید از روش های دیگر تبلیغ نیز استفاده نمایید. این روش ها عبارتند از تبلیغ در روزنامه ها و یا دیگر وب سایت ها که تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارند.

جهت دسترسی به مقالات بشتر در خصوص این موضوع میتوایند بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.