با رشد  اینترنت و پشت سر گذاشتن صفحات زرد برای پیدا کردن بهترین اطلاعات ، لازم و ضروری است که شما یک وب سایت خوب برای سایت رستورانی خود داشته باشید. یک سایت سودمند و جذاب از لحاظ اطلاعاتی می تواند برای شما مشتریان جدیدی به همراه داشته باشد. شما می توانید وب سایت های رستورانی خود را از انواع رایگان گرفته تا میلیون ها تومانی ایجاد نمایید.

بودجه خود را معین کنید.

به طور ساده باید گفت که این بودجه شما می باشد که می توانید از آن برای معین کردن مقیاس سایت های خود استفاده کنید. بسته به اینکه شما تا چه میزان تکنولوژی و امکانات در سایت خود می خواهید داشته باشید لازم است تا از قالب های آماده ای که برای این کار در نظر گرفته شده است استفاده کرده و آنها را در جهت اهداف مد نظر خود سفارشی سازی کنید. البته ناگفته نماند که شما به عنوان یک صاحب یا مدیر رستوران وقت لازم برای طراحی کامل یک سایت را نداشته باشید.

تولید محتوا

اگر شما کسی را استخدام کنید که برای شما سایت طراحی کند قطعا به یک نفر دیگری هم نیاز خواهید داشت که برای  سایت شما محتواهایی را تولید نماید. در اینجا به پایه ای ترین نیازهای تولید محتوا برای یک سایت اشاراتی خواهیم داشت.

[مرتبط : استراتژی تولید محتوا وب سایت و نکاتی که برای طراحی مجدد وب سایت باید رعایت شود ]

 • صفحه درباره ما – این جا مکان بسیار خوبی می باشد که شما می توانید در آن یک داستان کوتاه از رستوران خود داشته باشید. اینکه چه دلیلی باعث شده است که شما بخواهید یک رستوران ایجاد کنید و اینکه تاریخچه مکان رستوران خود را نیز معین کنید.
 • اطلاعات تماس – اطلاعاتی مانند شماره های تماس ، ایمیل ها ، نام های مدیران یا صاحبان رستوران و نحوه دسترسی به رستوران و مسیرهای مهم منتهی به آن .
 • منو – این همان چیزی است که مردم به دنبال آن خواهند گشت زمانی که آنها وارد سایت شما می شوند. شما باید سعی کنید آن صفحه ای را که می خواهید منوی خود را در آن قرار دهید کاملا خوانا باشد. هرگز از فایل های پی دی اف یا یک اسکن از منوی کاغذی خود را در آن صفحه از سایت قرار ندهید.
 • گالری عکس – شما در این بخش می توانید عکس هایی از سالن غذاخوری ، مشتریان (البته باید پیش از آن حتما از ایشان اجازه گرفته باشید) و همچنین عکس هایی از بیرون رستوران و محوطه آن داشته باشید. و اینکه شما باید هر چند وقت یکبار عکس های خود را عوض کنید تا ظاهر یکنواختی در دید مشتریان نداشته باشید.
 • وقایع آینده مخصوص – اگر شما بتوانید برای وعده های ناهار و شام رستوران خود غذاهای منحصر به فرد داشته باشید و اینکه این نوع از غذاها را پیش از موعد به صورت یک اعلان در سایت خود قرار دهید آنگاه می توانید توجه بیشتری از مخاطبان خود را به سایت داشته باشید. این وقایع ممکن است هر چیزی باشد مانند روز مادر یا روز ولنتاین .
 • به شبکه های اجتماعی لینک داشته باشید – فیسبوک و توییتر برای شما امکانات تبلیغاتی زیادی را فراهم میکند و در این حالت می توانید خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

خود را به دیگر مشاغل مرتبط کنید

اتصال به هتل های محلی ، سینما ها و دیگر مکان ها چیزهایی هستند که شما باید به آنها لینک داشته باشید. همچنین می توانید گام را فراتر نهاده وخود را به مکان هایی مانند پارک های تفریحی ، باغ وحش ها و دیگر جاها متصل کنید.

امکانات لازم برای یک سایت رستورانی موفق

 1. آیا به صورت ریسپانسیو طراحی شده است

طراحی ریسپانسیو بدین معناست که شما سایت خود را طوری طراحی می کنید که بتواند برای نمایش در دستگاه های مختلف به بهترین شکل ممکن عمل نماید. در این حالت از پیکسل های متغیر برای بهینه سازی اندازه تصاویر جهت نمایش بهتر در دستگاه های مختلف استفاده می شود. با ایجاد این چنین طراحی ای شما می توانید این اطمینان را داشته باشید که کاربران موبایل شما نیز می توانند سایت شما را همانند کاربرانی که از دسک تاپ استفاده میکنند مشاهده نمایند. شما در این قضیه باید کاملا جدی باشید زیرا مخاطبی که از طریق گوشی یا تبلت خود اقدام به مشاهده سایت شما می کند ممکن است که اولین بار باشد از سایت شما دیدن می کند به همین دلیل باید بهترین تاثیر را بر روی مشتریان خود داشته باشید.

[مرتبط : فرآیند طراحی سایت در عصر ریسپانسیو ]

 1. ساده ، واضح و قابل دسترس باشد

سادگی در طراحی سایت چیزی است که همیشه می توان روی آن حساب ویژه ای باز کرد هیچ وقت هم از چشم بازدید کنندگان نخواهد افتاد.

سایت های ساده صفحات کمتری دارند و همچنین زیر صفحات و بخش های درونی – سایت های ساده کاملا واضح و به دور از پیچیدگی های طراحی هستند و شما می توانید حس خوبی را به کاربران خود بدهید. علاوه بر اینها سایت های ساده ، طراحی ساده تری دارند و پیاده سازی و انجام آن نیز راحت تر می باشد. مهم تر از همه اینکه سرعت لود آنها زیاد می باشد و شما با همین تکنیک هم می توانید مخاطبان بیشتری را به سایت خود بکشانید.

 1. از محتواهای بصری ویژه استفاده کنید

محتواهای بصری یک ابزار کاملا قدرتمند می باشد که بیشتر از متن های معمولی می تواند باعث جذب مشتریان شود. این نوع از محتواها بیشتر در ذهن می ماند و شما می توانید مطالب بیشتری را به مخاطبان خود انتقال دهید. بر طبق تحقیقات انجام شده میزان ماندگاری محتواهای بصری در ذهن افراد بیش از 80 درصد بیشتر از دیگر محتواها مانند متن ها می باشد.

محتواهای بصری ویژه

برای اینکه بتوانید مخاطبان بیشتری را به سایت خود داشته باشید باید بتوانید از عکس های با کیفیت در سایت خود بهره ببرید. از آیتم های مربوط به رستوران ، آشپزها ، کارمندان و دیگر افراد هم می توانید عکس هایی را داشته باشید.

 1. یک گالری عکس حرفه ای

شما باید این را بدانید که نداشتن یک گالری عکس حرفه ای در سایت های رستورانی به این معناست که شما خیلی زود بازنده این بازی خواهید شد. امروزه از گالری های عکس استفاده های زیادی می شود که در مورد سایت های رستورانی مهم ترین عکس ها ، در مورد غذاها می باشد. شما با تهیه عکس های با کیفیت از غذاهای رستوران و انجام یک سری فیلتر های با نرم افزارهایی مانند فوتوشاپ می توانید علاقه مشتریان را به غذاهای خود بیشتر کنید.

[مرتبط : باید ها و نباید های گالری عکس در طراحی سایت ]

 1. سرعت بالای لود

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سایت KISSmetrics معین شده است که کاربران دوست دارند سایت هایی که از آنها بازدید می کنند در زمان دو ثانیه بارگذاری شود. بر این اساس گفته شده است که حدود 40 درصد از این افراد بعد از این زمان سایت را ترک خواهند کرد. علاوه بر این سایت هایی که دارای سرعت بار گذاری پایینی هستند در نزد موتورهای جستجوگر نیز وضعیت خوبی ندارند و دارای رتبه های پایینی خواهند بود. شما با استفاده از یک خانه تکانی اساسی در صفحه نخست سایت خود و همچنین حذف موارد غیر ضروری و بهینه سازی کدهای سایت میتوانید این زمان را تا جایی که می شود کاهش داد و به این ترتیب هم رتبه بهتری خواهید داشت و هم اینکه مشتریان کمتری را از دست خواهید داد.

 1. استفاده از یک منوی تعاملی

وقتی که شما بتوانید در سایت رستورانی خود از منوهای تعاملی استفاده کنید آنگاه می توانید به نسل بعدی خدمات رسانی رستوران ها یعنی سفارش غذا به صورت آنلاین دست پیدا کنید. این تکنولوژی به مشتریان شما این امکان را خواهد داد که بتوانند از طریق هر دستگاهی اقدام به ثبت سفارش غذا نمایند. این کار باعث افزایش چشم گیر نرخ تبدیل در سایت شما خواهد شد. یعنی میزان تبدیل شدن بازدیدکننده صرف به مشتری افزایش خواهد یافت.

همچنین شما می توانید این میزان را با قرار دادن مقادیر فراخوانی برای اعمال نیز به یک حد خوبی برسانید. مشتریان شما باید بتوانند به این فراخوانی ها به صورت کاملا راحتی دسترسی داشته باشند. برای منوهای تعاملی مزایای دیگری نیز وجود دارد و اینکه برخی از آنها به صورت رایگان هم وجود دارد.

 1. بخش نقد و بررسی

وقتی که شما بتوانید این بخش را در سایت خود داشته باشید می توانید کاری کنید که افراد و مشتریان شما یک تعامل کاملا نزدیک با سایت شما داشته باشند. طبق تحقیقات انجام شده میزان باور پذیری افراد در بخش های نقد و بررسی به صورت 73 درصدی بیشتر از توصیه ها و تمجدید هایی است که شما در سایت خود قرار داده اید و اینکه حتی خواندن نظرات افرادی که نمی شناسند بیشتر از شنیدن توصیه های افراد فامیل برای آنها ارزش دارد. با قرار دادن این بخش شما می توانید کاملا نظر کسانی که به سایت شما آمده اند را تغییر دهید و آنها را بیشتر مورد شوق قرار دهید که از خدمات و غداهای سایت رستورانی شما استفاده نمایند.

 1. داشتن صفحه وبلاگی

وقتی که شما بتوانید در سایت خود از بخش وبلاگ هم بهره ببرید آنگاه می توانید سطح جدیدتری از ارتباط با مشتری را ایجاد نمایید. این کار باعث می شود که مشتریان شما زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند و به خواندن مقالات شما در سایت مشغول شوند. این کار همچنین میزان خوانندگان وبلاگ شما را افزایش خواهد داد زیرا شما می توانید علاوه بر غذا به آنها اطلاعات جامع خوبی هم بدهید. برای وبلاگ مزایای دیگری نیز وجود دارد.

برای مثال همین بلاگ یک ابزار خوب برای جذب کسانی است که به دنبال پیدا کردن مقالات یا اطلاعاتی هستند که در سایت شما وجود دارد. از آنجایی که بلاگ ها می توانند برای وب سایت شما لینک های زیادی را ایجاد نمایند به همین دلیل می توانند در بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجوگر نیز نقش زیادی داشته باشند. داشتن یک وبلاگ به مشتریان شما این پیام را میدهد که شما در صنعت و حرفه خود کاملا حرفه ای عمل می کنید.

 1. امکان به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی در سایت یکی از بهترین راه ها برای دست یابی به بازارهای جدید و مخاطبان جدید می باشد. این گونه از دکمه ها را شما می بایست در بخش منو، گالری عکس و در بلاگ خود قرار دهید. به این ترتیب افراد می توانند عکس های فوق العاده شما از غذاها و منوهای رستوران شما را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک قرار دهند . آسان ترین راه برای این کار این است که شما بتوانید دکمه های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، پینترست و همچنین گوگل پلاس را اضافه نمایید.

[مرتبط : بهینه سازی رتبه سایت با شبکه های اجتماعی ]

شما این کار را می توانید از طریق پلاگین های مختلف انجام دهید. علاوه براین می توانید از Google Analytic استفاده کرده و محتواهای خود را به نحوی بهینه سازی کنید که برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز مناسب باشد.

 1. بهینه سازی برای موتور های جستجوگر

اگر شما نتوانید سایت خود را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید آنگاه هرگز نخواهید توانست ترافیک لازم را برای سایت خود به همراه داشته باشید. و این بدان معناست که شما نمی توانید آن میزان مشتری که توقع دارید داشته باشید را در سایت خود مشاهده کنید. از آنجایی که طبق تحقیقات انجام شده معمولا مردم دوست دارند که به 5 گزینه اول در نتایج جستجوی خود در صفحات نمایش گوگل نگاهی بیاندازند برای شما بسیار ضروری می باشد که بتوانید خود را در صفحه اول نگه دارید. البته مردم به 5 گزینه اولی که به صورت طبیعی ظاهر شوند علاقه دارند نه آن گزینه هایی که با تبلیغات بالا آمده اند.

توصیه ما بر این است که شما برای رسیدن به این هدف و بالا آوردن سایت خود بتوانید از یک ترکیب مناسب از سئو on-page و off-page استفاده کنید. شما برای اینکه بتوانید اطلاعات کاملی در مورد سئو سایت خود داشته باشید می توانید از ابزارهای آنالیز سئو استفاده کرده و بر اساس آنها اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت سئو خود انجام دهید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید استراتژی سئو می باشد. از آنجایی که سئو یک کار کاملا زمان بر می باشد شما نباید برای رسیدن به نتیجه در بازه زمانی کوتاه از سئو های کلاه سیاه یا غیر مجاز استفاده کنید. کار سئو با توجه به بودجه شما بین 8 تا 13 ماه به طول می انجامد تا شما نتیجه کار را بتوانید مشاهده کنید.پس نباید در این مورد عجولانه عمل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید به صفحه لیوسایت ساز مراجعه کرده و یا با شماره 66831109-021 تماس حاصل کنید.