قطعا هر نقشی که شما برعهده می‌گیرید نیازمند یکسری الزامات است که برای موفقیت شما در آن موقعیت کاری ضروری هستند. اگر شما به عنوان ی بازاریاب شبکه های اجتماعی در یک شرکت استخدام شده اید یا قصد دارید در آینده به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی مشغول به کار شوید باید این ۵ مهارت را فرا بگیرید:

۱- توانایی در ساخت تولیدات گرافیکی

  • آیا میدانستید مقالاتی که همراه با عکس باشند تا ۹۴ درصد احتمال خوانده شدن دارند؟
  • آیا میدانستید توئیت هایی که همراه با عکس هستند ۱۸درصد بیشتر کلیک میخورند؟
  • آیا میداستید اشتراک گذاری یک پست همراه با عکس در فیس بوک مشارکت ۱۲۰ درصدی کاربران را به همراه دارد؟

این به این معنی است که تاثیر تولیدات گرافیکی در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار بالاست. گاهی اوقات به اشتراک گذاری یک عکش نوشته می‌تواند چند برابر بهتر از به اشتراک گذاری یک مقاله عمل کند.در واقع شما با به اشتراک گذاری یک عکس در توئیت یا در مقاله ی خود حس کنجکاوی کاربر را بر می انگیزید.

برای کسب و کار هایی که به طور مشخص زنان و جنسیت مونث را هدف قرار داده است به اشتراک گذاری عکس هایی ازدختران و زنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پلتفرم های بصری محور مانند اینستاگرام و پینترست بهترین سلاح پنهان برای چنین کسب و کار هایی است. در این رابطه بهتر است که نوشته ۱۵ ایده برای تولید محتوای تصویری برای وبلاگ شرکت شما را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با محتوای تصویری کسب کنید.

۲- توانایی نوشتن متون جذاب

یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید زبان گویای کمپانی‌اش در توییتر و فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی باشد. هر چند که توانایی در تولید و به اشتراک گذاری محصولات گرافیکی از درجه اهمیت بیشتری نسبت به توانایی برای نوشتن متون برخوردار است اما استعداد نوشتن متون نیز بر هر بازاریاب شبکه های اجتماعی واجب است. حال اگر شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنید و می‌خواهید توانایی خود را در نوشتن متون محک بزنید باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا متنی که من نوشته‌ام به وضوح مقصود کسب و کارمان را منعکس می‌کند؟
  •  آیا نوشته من عشق و شور و هیجان نسبت به محصولات را برای بازدیدکنندگان و مشتریان به ارمغان می آورد؟
  •  ایا نوشته من قادر است بازدیدکنندگان و مشتریان را ترغیب به خرید یا رفتن به وبسایت شرکت کند؟

۳- یک ذهنیت از خدمات رسانی به مشتریان

با افزایش روز افزون تعداد کسانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند، شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید یک تصویر جامع از چگونگی خدمات رسانی به مشتریان داشته باشید. ارسال تصاویر با کیفیت به شبکه های اجتماعی و نوشتن متون نافذ اگر همراه با خدمت رسانی خوب به مشتریان نباشد هیچ ارزشی ندارد.

 موفقیت شما در شبکه های اجتماعی در گرو پاسخ سریع به پرسش ها و شکایات مشتریان و برطرف کردن ابهامات و سوالات در مورد کسب و کار شماست. یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید بداند که حضور در رسانه های انلاین، آینه تمام نمای یک شرکت است و اصطلاحا وجهه آن کسب و کار در جهان هر       حرکت اشتباهی در شبکه های اجتماعی می‌تواند به قیمت از دست دادن مشتریان یا تخریب وجهه شرکت تمام شود.ذهن خلاق

۴- درک قوی از SEO و بازاریابی محتوا

داشتن درکی قوی از بهینه سازی و سئو و همچنین بازاریابی محتوایی یکی از اصول اساسی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی است. بازاریاب شرکت شما باید درک جامع و کامل و درستی از وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی داشته باشد تا مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد بهترین بازخورد را برای شرکت شما داشته باشد.

هر چند که شبکه های اجتماعی ممکن است به طور مستقیم روی نتایج جستجو و رنکینگ تاثیر نداشته باشد اما تاثیر نتایج غیر مستقیم نیز غیر قابل انکار هستند. شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید به تاثیر شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک و بهبود وجهه برند تجاری پی ببرید و سئو و بهینه سازی نیر فراموشتان نشود. در واقع محتوا سنگ بنای استراتژی سئو و شبکه‌های اجتماعی شماست.

۵- تجربه استفاده از تبلیغات اجتماعی

بر اساس گزارشی که Salesforce در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده، تبلیغات رسانه های اجتماعی یکی از دو اولویت برای بازاریان در این سال است و در واقع ۷۰ درصد بازاریابان می‌گویند که در سال ۲۰۱۵ بودجه خود را برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی افزایش خواهند داد. تبلیغات در شبکه های اجتماعی ممکن است کمی سنتی به نظر برسد اما این نوع تبلیغات به طور مستقیم در حال رقابت با محتوا هستند.

زمانی که بحث از تولیدات گرافیکی و تبلیغات رسانه های اجتماعی به میان می آید، چیزی که یک بازاریاب شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۵ نیاز دارد، متفاوت تر از آن چیزی است که یک بازاریاب در این زمینه در سال ۲۰۱۳ نیاز داشت. در سال ۲۰۱۵ بازاریابان این شانس را دارند که از ظرفیت به وجود آمده به بهترین نحو ممکن برای ترویج کسب و کار خود استفاده کنند.

برای دسترسی به منابه بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.