هدف از ساخت سایت فیلم

قبل از اینکه نحوه ساخت سایت فیلم را برای شما توضیح دهیم لازم است که شما بدانید چرا می خواهید یک سایت فیلم داشته باشید؟ صنعت فیلم سازی در سال های اخیر نشان داده است که می تواند در آمدهای زیادی را به همراه داشته باشد. همین دلیل داشتن یک سایت برای این مقوله نیز می تواند درآمدهای خاص خود را داشته باشد. و امروزه افراد زیادی هستند که از طریق فروش فیلم به صورت آنلاین توانسته اند در آمدهای زیادی را کسب کنند. داشتن عناصری مانند تریلرها و کلیپ های ویدئویی می تواند راهی برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر و همچنین تعیین زمان اکران فیلم ها و بلیط فروشی آنلاین نیز می تواند از دیگر راه های کسب درآمد باشد.

فیلم ها برای سرگرم کردن مردم ساخته می شوند و وب سایت های فیلم نیز با همین نیت به وجود آمده اند. برای اینکه شما بتوانید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید تا فیلم های سایت شما را مشاهده کنند، سایت شما باید بتواند چیزی را که آنها نیاز دارند را به آنها بدهد. امروزه این کار برای وب سایت های فیلم کار بسیار آسانی می باشد و شما می توانید با نمایش یک تریلر از فیلم به مخاطبان خود اجازه دهید که فیلم مورد نظر خود را قبل از خرید انتخاب نمایند. زیرا هدف وب سایت های فیلم این است که توجه کاربران را برای خرید بلیط جلب نمایند پس لازم است که تعداد زیادی فیلم به همراه تریلر آن داشته باشند ، امکان خرید آسان بلیط را برای مشتریان فراهم کرده باشند و اطلاعات جامع و کامل دیگری نیز در مورد فیلم به بازدیدکنندگان خود بدهند.

توقعات بازدید کنندگان

طراحی ، شکل و محتوای یک وب سایت فیلم عموما به میزان تقاضای افراد بازدیدکننده از آن سایت دارد. بازدیدکنندگان ترجیح می دهند تا وب سایت هایی را پیدا کنند که از لحاظ گرافیکی قوی و فیلم و صدا قوی باشد. آنها توقع دارند که یک چیز بخصوص ببینند و میزان سرگرمی آنها بسیار مهم تر از قابل دسترس بودن و سرعت لود بالا می باشد.

کاربران توقع دارند وقتی وارد سایت می شوند بلافاصله بعد از چند دقیقه تصمیم بگیرند که آیا نیاز به دیدن فیلم دارند یا خیر. به همین دلیل تریلرها عناصر کلیدی هستند. نوع طراحی سایت نیز می تواند مشخص نماید که سایت شما از کدام یک از ژانرهای فیلم پشتیبانی می کند.

گرایش های وب سایت های فیلم امروزی

 1. فلش

بیشتر وب سایت ها برای داشتن یک تجربه جذاب و پویا از عناصر فلش سنگین استفاده میکنند. زیرا مخاطبان این گونه سایت ها نیاز دارند تا به محض ورود به سایت عناصر جذاب را مشاهده نمایند و این نوع طراحی فی ذاته بیش از هر نوع سایت دیگری نیازمند این عناصر می باشد.

 1. عکس های بزرگ پس زمینه

نمایش پس زمینه

علاوه بر فلش ، عکس ها و تصاویر بزرگ نیز می توانند نقش اساسی در جذب مخاطب در این گونه سایت ها داشته باشد. بیشترسایت های فیلم از عکس های با کیفیت بالا برای پس زمینه وب سایت خود استفاده می کنند.

 1. تریلرهای فیلم

این یک امر طبیعی است که از یک وب سایت فیلم توقع داشته باشیم تا چند فیلم داشته باشد. برخی از فیلم ها یک تریلر کامل دارند و برخی دیگر نیز دارای تریلرهای جزئی می باشند. برخی از سایت ها تریلرهای خود را در صفحه نخست قرار میدهند و برخی دیگر در صفحات دیگر سایت.  همچنین برخی از این تریلرها در هنگام لود سایت و بدون اجازه مخاطب پخش می شوند. وقتی شما این کار را میکنید تصور می کنید که کار درستی نبوده و نباید در حین بارگذاری سایت به نمایش گذاشته شود اما سایت فیلم با بقیه سایت ها فرق می کند و شما می توانید این کار را انجام دهید و مخاطبین شما نیز از این کار ناراحت نخواهند شد.

 1. نمایش اطلاعات بلیط و زمان های اکران

از آنجایی که هدف اصلی وب سایت فیلم فروش بلیط است باید لینکی را به بخش های اکران و رزرو فیلم داشته باشند. بنابراین ایجاد یک روش سریع و آسان برای فروش بلیط از اولویت ها می باشد.

 1. صفحات آغازی

در حدود نیمی از وب سایت های فیلم یک صفحه آغازی را قبل از اینکه مخاطب وارد صفحه اصلی سایت شوند نشان می دهند. برخی از این صفحات از صفحات دیگر مفید ترهستند.  برخی از آنها شامل یک تریلراست و برخی دیگر دارای تقسیم بندی وب سایت برای مشتریان جهانی می باشد.

 1. نمایش کاندید شدن ها و جوایز

وب سایت های فیلم همچنین تلاش می کنند تا کیفیت یک فیلم را با نمایش لیستی از جوایز به دست آمده و هدایای فیلم نشان دهند.

 1. صفحاتی با طول کوتاه

برای وب سایت های فیلم این نکته بسیار ضروری می باشد که اندازه صفحات آنها به اندازه یک صفحه نمایش مانیتور یا کمی بیشتر باشد. برای وب سایت هایی که از عکس های برزگ استفاده می کنند بهتر است که شما بتوانید آن را به گونه ای طراحی کنید که با هر اسکرول ماوس تنها یک صفحه پیمایش شود.

برای ساخت وب سایت با سایت ساز شما به موارد زیر نیاز دارید:

 • دامنه

شما باید در ابتدا یک نام دامنه برای سایت خود به ثبت برسانید. برای این کار از نام های دامنه کوتاه استفاده کنید که بیانگر ژانر فعالیت شما باشد.

 

 • میزبانی وب

در سیستم سایت ساز امکان میزبانی کامل از سایت شما وجود دارد و شما می توانید این میزبانی را با بالاترین درصد uptime دریافت نمایید.

 • قالب

قالب های سایت ساز بسیار متنوع و با کیفیت می باشند که می تواند نیاز های شما را با هر سلیقه ای پاسخگو باشد همچنین امکان سفارشی سازی این قالب ها نیز وجود دارد.

 • محتوا و عکس

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت یک سایت داشتن محتواهای مفید و تازه است. شما می توانید با استفاده از بخش ویرایش مقالات سایت ساز ، مقالات و وبلاگ هایی با کیفیت بالا تولید کنید و آنها را در وب سایت خود منتشر سازید. همچنین امکان استفاده از عکس های حجیم و بزرگ برای پس زمینه سایت شما فراهم می باشد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.