خب پس شما قص دارید که یک وب سایت مد و فشن راه اندازی کنید، درسته؟ خب ما برای شما خبرهای خوبی داریم. وب سایت های مد امروزه طرفداران زیادی دارند. اما این مقاله فقط منحصر به ساخت سایت یا وبلاگ مد نیست و ما سعی داریم یک راهنمایی گام به گام برای ساخت هر نوع وب سایت یا وبلاگی را خدمت شما ارائه کنیم.

ساخت سایت مد را چگونه آغاز کنیم؟

باید از ابتدا صریح بود و گفت که ساخت سایت کار مشکلی می باشد. و اگر شما کارهای لازم برای شروع یک وب سایت را به درستی انجام دهید تازه وارد یک حرفه ای شده اید که بسیار شلوغ و پر رقابت می باشد و شما باید تمام سعی خود را انجام دهید که از قافله عقب نمانید. زیرا رقابت در این جا پایانی ندارد. شما باید طراحی سایت را با هوشمندی و زکاوت انجام دهید.

گام های اولیه در ساخت سایت مد

شما برای ساخت سایت باید یک سری قدم های ابتدایی را بردارید. اگر شما این کارها را توسط سایت ساز انجام دهید آنگاه می توانید از مزایای سایت سازها در این بخش ها نیز استفاده کنید.

  1. انتخاب نام دامنه و میزبانی وب

نام دامنه شما در واقع همان نام وب سایت شما می باشد که افراد با وارد کردن آن در مرورگرهای خود قادر خواهند بود که وب سایت شما را مشاهده نمانید. به همین دلیل باید در انتخاب نام آن دقت داشته باشید. سعی کنید تا نام هایی را انتخاب کنید که به خاطر آوری آن آسان باشد همچنین سعی کنید که تک کلمه ای یا دوکلمه ای باشد. این کار باعث می شود که شما بتوانید برند خود را نیز گسترش دهید.

وب سایت عبارت است از مجموعه چندین فایل که در کنار هم بر روی یک کامپیوتر متصل به اینترنت قرار دارند و اطلاعات آن بر اساس درخواست کاربران در مرورگرشان به آنها ارسال می شود. به این کامپیوترها اصطلاحا وب سرور یا همان هاست گفته می شود. در صورتی که از سایت ساز استفاده کنید آنگاه می توانید میزبانی وب و همچنین ثبت نام دامنه را به این سیستم ها واگذار کنید.

  1. پی ببرید که چرا شما شگفت آور هستید.

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد تعداد افراد زیادی هستند که در اینترنت سایت های مد دارند و شما باید سعی کنید استراتژی های و تصمیماتی را اتخاذ نمایید که بتوانید در این عرصه با رقبای خود مسابقه دهید.  پس سعی کنید که متفاوت باشید.

  1. بهرین محتوایی که ذهن شما می تواند تولید کند را به انتشار برسانید

یک بار که وب سایت شما در اینترنت دیده شد و شما آن را بارگذاری کردید نباید همانند آدم های ناشی از مقالاتی استفاده کنید که نوشتن آنها 5 دقیقه هم به طول نمی انجامد. در سایت ساز این امکان فراهم شده است که شما بتوانید با استفاده از ویرایشگر متن قرار داده شده مقالات خود را با کیفیت خوبی به انتشار برسانید. همچنین قابلیت اضافه نمودن کلمات کلیدی و بخش های مرتبط با تگ های هدر و meta description نیز وجود دارد. علاوه بر این شما می توانید برای عکس های خود از خصلت alt نیز استفاده کنید تا در موتورهای جستجوگر نیز بهینه سازی باشند.

content

این را به یاد داشته باشید  که سال 2016 سال محتوای ناب می باشد. اگر می خواهید که سایت شما در رتبه های بالای نتایج گوگل قرار گیرد لازم است تا شما بتوانید مقالاتی مفید با تعداد کلمات کلیدی طولانی داشته باشید. زیرا گوگل فکر خواهد کرد سایت شما یک سایت مرجع و ارزشمند است که دیگران می توانند از آن بهره ببرند.

  1. شبکه های اجتماعی

دوست پیدا کنید. دوست های زیاد و با خوانندگان خود نیز دوست شوید. وب سایت خود را به تمامی حساب های خود در شبکه های اجتماعی متصل کنید. مقالات خود را به صورت روزانه و مرتب در این شبکه ها به اشتراک بگذارید. در سایت ساز یک امکان شبکه های اجتماعی قوی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از چند آیکون پل ارتباطی مقاله خود با این شبکه ها را ایجاد کنید. همچنین با این کار کسانی که از مقالات شما لذت برده باشند به راحتی می توانند آنها را به اشتراک گذارند.

  1. سئو سایت

سئو سایت یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (SEO) عبارت است از مجموعه روش هایی که شما با استفاده از آنها می توانید رتبه سایت خود را افزایش دهید. این کار باعث می شود شما بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان خود قرار بگیرید. در نتیجه شما بیشتر دیده خواهید شد و مشتریان شما نیز بیشتر خواهند شد. خوشبختانه در سایت ساز افزونه ای برای این کار در نظر گرفته شده است که شما می  توانید با نصب آن از قابلیت های سئو سایت به صورت محدود بهره مند شوید.

  1. آمارگیری سایت

یکی از رازهای پیشرفت سایت این است که شما بتوانید آمارهای دقیق و کاملی از سایت خود داشته باشید. در بخش مدیریت سایت ساز شما می توانید از آمارهای موجود استفاده کنید. این آمارها به شما کمک می کند تا بتوانید یک استراتژی درست و مداوم برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت خود داشته باشید. همچنین در صورت نیاز می توانید تغییرات لازم را نیز ایجاد نمایید.

  1. طراحی ریسپانسیو

امروزه با توجه به رشد ضریب نفوذ اینترنت و سرعت دسترسی آن در تلفن های هوشمند و تبلت ها این نیاز وجود دارد که شما حتما بتوانید سایت های خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید. بدین معنا که سایت شما باید بتواند همانگونه که در صفحه نمایش کامپیوتر دسک تاپ نشان داده می شود در صفحات نمایش مختلف این نوع دستگاه ها نیز بتواند به نمایش درآید. زیرا اگر سایت اینگونه طراحی نشده باشد آنگاه بخش های مختلف آن دچار بهم ریختگی شده و کاربر نمی تواند آنها را به درستی ببیند. همچنین آنها مجبور خواهند شد که از بزرگ نمایی یا اسکرول های عمودی و افقی فراوانی برای دیدن محتوای وب سایت شما استفاده کنند که این خود باعث کاهش تجربه کاربری و میزان رضایتمندی بازدیدکنندگان از سایت شما خواهد شد.  همچنین بر طبق آخری آمارها بیش از 60 در صد از جستجوهای کاربران از طریق این دستگاه ها انجام می شود و اگر شما سایتی ریسپانسیو نداشته باشید آنگاه طیف وسیعی از مشتریان خود را به راحتی از دست خواهید داد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو سایت ساز مراجعه نمایید.