برخی از تجارت ها هستند که نمی توانند بدون وب سایت باشند. یعنی ادامه حیات تجاری آنان به داشتن وب سایت منوط می  شود. حتی برخی از تجارت هایی که بسیار پیر وجا افتاده هم هستند به این فکر افتاده اند که سایت هایی را برای خود ایجاد نمایند. اما امروزه ساخت سایت و کلا طراحی سایت بسیار ساده تر از قبل شده است. شما می توانید از طرق مختلفی وب سایت های خود را ایجاد نمایید. سایت سازهای آنلاین یا آفلاین که همان سیستم های مدیریت محتوا یا cms هستند و همچنین استفاده از سرویس های رایگان ایجاد سایت گزینه های پیش روی شما برای ساخت سایت می باشد. همچنین باید از بسترهای اینترنتی این چنینی که قالب های متعددی را برای کار ما ارائه می کنند نیز ممنون باشیم.

ساخت قالب برای این گونه وب سایت ها که خدمات طراحی سایت ارائه می کنند به یک صنعت تبدیل شده است. این سیستم ها سعی دارند تا برای شما قالب هایی را طراحی کنند که بتواند پاسخگوی نیازهای شما در حوزه های کاری مختلف باشد.

استفاده از قالب های وب سایت برای ساخت سایت یکی از روش های خوب به شمار می آید. و در برخی از موارد نتیجه حاصله می تواند آنقدر خوب باشد که شما مدعی شوید که نتیجه بدست آمده بهتر از استخدام یک طراح سایت می باشد. به همین دلیل در بسیاری از موارد شما می توانید روی این مورد حساب کنید زیرا استخدام یک طراح سایت خوب که بتواند تمامی نیازهای شما را در طراحی سایت برآورده نماید همان زمان گیر می باشد و هم اینکه هزینه نسبتا زیادی را نیز برای شما خواهد داشت.

البته باید در نظر داشته باشید که استخدام طراحی سایت یا استفاده از قالب های آماده هردو معایب و مزایای مرتبط با خود را دارند. اما وقتی که صحبت از طراحی سایت برای تجارت شما به میان می آید بهتر است که از یک طراح سایت برای گرفتن نتیجه بهتر استفاده کنید. در غیر این صورت اگر شما بتوانید نیازهای خود را با قالب های آماده برآورده نمایید آنگاه صرف هزینه برای استخدام طراح سایت کار منطقی ای نمی باشد.

قالب ها عموما موثرتر هستند

زیرا کاربران هم می توانند قالب خود را به سرعت به دست آورند البته بایک مبلغ ناچیز و هم اینکه هزینه آن نسبت به یک طراح سایت خیلی پایین تر است و اینکه طراحی سایت حداق 1 ماه وقت لازم دارد تا بتواند یک قالب خوب برای شما ایجاد کند. به همین دلیل شرکت ها ترجیح می دهند گزینه اول را انتخاب کنند و سریعتر به هدف خود برسند تا اینکه بخواهند منتظر بمانند که طراح سایت برای آنان قالبی را طراحی کند.

اما یکی از معایبی که قالب های آماده دارد این است که اگر شرکت استفاده کننده رشد کند وبخش های جدیدی به آن اضافه شود آنگاه به روزرسانی قالب وب سایت کار سختی می باشد. و آنها مجبور هستند که یک قالب کاملا جدید را جایگزین قبلی نمایند و همه چیز را از ابتدا شروع به انجام نمایند. البته الان قالب هایی هم هستند که امکان بروز رسانی آنها توسط شخص سازنده وجود دارد.

یک قالب برای تجارت شما کفایت نمی کند.

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که قالب های آماده یا اصلا پلاگینی ندارند و یا اگر هم دارند خیلی محدود است. و اکثر این قالب ها هرگز نمی توانند نیازهای تجاری شما را برآورده نمانید. و وقتی که وب سایت شما نتواند نیازهای شما را برآورده نماید انگاه میزان تجربه کاربری سایت شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و پیامد این امر کاهش میزان اعتبار برند شما و داشتن اثرمنفی برآن می باشد.

و این جایی است که طراحی سفارشی سایت به میدان خواهد آمد. یک طراح حرفه ای سایت می تواندکدهای وب سایت شما را به گونه ای تنظیم کند که قابلیت بروز رسانی داشته باشد. وشما هر زمان که نیاز پیدا کنید می توانید در بخش های مختلف ان تغییراتی را به وجود آورید. و این کار باعث می شود شما بتوانید سایتی ایجاد نمایید که از نظر ظاهری کاملا منحصر به فرد باشد و نمونه های دیگری از آن بر خلاف قالب های آماده وجود نداشته  باشد.

طراحی سفارشی امکان نمایش خلاقانه برند شما را می دهد

درست است که استفاده از قالب های آماده بسیار شیوع پیدا کرده است اما برای شرکت ها خیلی سخت است که با یک قالب آماده بتوانند خلاقیت و شگفتی ای در معرفی برند خود داشته باشند. و این کار را برای آنان سخت می کند تا بتوانند بین خود و دیگر رقبا تفاوت ایجاد نمایند. زیرا جنبه های مختلف هر شرکتی در یکی از بخش های سایت می تواند تجلی پیدا کند واستفاده از قالب های آماده نقطه پایانی است بر استراتژی های مدنظر شرکت در بیان سیاست های خود از طریق وب سایت. به همین دلیل توصیه می شود برای اینکه شما بتوانید تمامی اهداف تجاری خود را در قالب وب سایت به معرض نمایش عموم قرار دهید از قالب های آماده استفاده نکنید.

brand

یکی از معضلاتی که شرکت ها با آن درگیر هستند پیدا کردن شخصی است که بتواند تمام نیازهای شما را در قالب وب سایت طراحی کرده و با زبان سایت به مشتریان شما منتقل کند. در واقع این یک چالش بزرگ به شمارمی آید زیرا طراحان سایت قالب های متفاوتی را ایجاد کرده اند و شاید قالب مورد نظر برای شغل شما اولین تجربه آنها برای آن حرفه باشد به همین دلیل طرز فکر آنها با شما کاملا متفاوت است. شما باید پیش از اینکه سفارش بدهیدجلساتی را با طراح سایت داشته باشید تا بتوانید تمامی نیازهای خود را با او درمیان بگذارید و طراح با توجه به نیازها و استراتژی های شما اقدام به طراحی سایت برای شما کند.

همچنین وقتی شما از قالب های آماده استفاده می کنید باید نگران ریسپانسیو بودن آن نیز باشید. زیرا طراحی ریسپانسیو سایت یک نیاز ضروری و حتمی برای سایت شما به شمار می آید.

نکته مهم دیگر این است که قالب های آماده شاید برای موتورهای جستجوگر بهینه طراحی نشده باشند. به این معنی که باید قوانین سئو در آنها رعایت شده باشد. زیرا حتی در نحوه کد نویسی و انتخاب المان های داخل سایت نیز باید نکات سئو را در نظر داشت.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.