برای اینکه سایت شما بتواند در رتبه های نخست گوگل قرار بگیرد لازم است تا اقداماتی را برای اینکار در طراحی سایت خود مد نظر بگیرید . در ابتدا سایت شما باید توسط ربات های خرنده گوگل بررسی شوند سپس صفحات وب سایت شما ایندکس شده و در آخر به عنوان نتایج جستجو برای کاربران نشان داده میشود. در اینجا قصد داریم راهکارهایی را برای بهبود وضعیت ایندکس سایت به شما آموزش دهیم.

تمام نکاتی که در اینجا گفته میشود در افزایش سرعت ایندکس شما تاثیرگذار خواهد بود. باید گفته شود که سایت شما به هر حال توسط گوگل ایندکس خواهد شد مگر اینکه مشکل خاصی داشته باشید.

ساخت اکانت گوگل وب مستر

جهت افزایش سرعت ایندکس سایت استفاده از یک آمارگیر قوی است . از طریق این لینک  سایت خود را به گوگل معرفی نمایید. تا بتوانید وضعیت بازدید ربات های گوگل از سایت خود را مشاهده کنید.

ساخت اکانت گوگل وب مستر

Fetch as google

در حساب کاربری وب مستر خود می توانید درخواست ایندکس شدن صفحات مشخصی از سایت خود را انجام دهید . کاربرد این روش در ایندکس کردن صفحاتی از سایت است که به تازگی ایجاد شده اند و خزنده های گوگل هنوز آن را ایندکس کرده اند.

برای این کار کافیست تا از بخش Health در سمت چپ گزینه fetch as google را انتخاب نمایید. سپس آدرس مورد نظر از سایت خود را انتخاب کرده و گزینه fetch را انتخاب کنید. پس از بارگذاری صفحه وضعیت به successful تغییر پیدا خواهد کرد و بعد از آن لازم است تا شما برروی گزینه submit to index کلیک نمایید.

Fetch as google

Sitemap یا نقشه سایت

نقشه سایت در واقع برای روبات های خزنده گوگل تهیه میشود . شما با این کار به عملیات ایندکس شدن سایت خود توسط این ربات ها سرعت بیشتری بخشیده اید. برای استفاده از این قابلیت حتما توسط ابزارهای ساخت نقشه سایت یکی از آن تهیه کرده و آن را در حساب کاربری وب مستر خود اضافه کنید.

لینک های ورودی به سایت

شما هرچقدر که بتوانید در سایت های دیگر به سمت مطالب سایت خود لینک داشته باشید اعتبار کلی سایت شما افزایش پیدا کرده و گوگل نیز سرعت ایندکس صفحات سایت شما را افزایش خواهد داد.

استفاده از گوگل پلاس

شما میتوانید به راحتی با ساخت اکانت گوگل پلاس لینک سایت خود را در بخش about آن اضافه نمایید . از آنجا که پلاس از جمله سرویس های ویژه گوگل است اهمیت خاصی برای آن دارد. همچنین بک لینک گذاری در دیگر صفحات اجتماعی نیز از جمله کارهایی است که میتواند به افزایش اعتبار سایت شما کمک کند.

دقت در کد نویسی

شما با رعایت کردن نکات ریز در کد نویسی میتوانید سرعت ایندکس شدن سایت خود را افزایش دهید. توصیه میشود تا برای بررسی وضعیت کدهای HTML خود به سایت w3.org مراجعه کرده و از ابزار مربوط به آن استفاده کنید.

کاهش زمان لود صفحات

با کاهش زمان بارگذاری صفحات سایت خود به بهبود وضعیت ایندکس شدن آن کمک کنید. برای یادگیری تکنیک های افزایش سرعت سایت خود می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

ساخت لینک های داخلی در سایت

سعی کنید تا ارتباط مناسبی بین صفحات وب سایت خود ایجاد نمایید . زیرا برای گوگل داشتن لینک های داخلی مرتبط به مطالب ارزش و اهمیت فراوانی دارد. زیرا شما با این کار در واقع سرعت ایندکس صفحات خود را با معرفی ایندکس های جدید افزایش داده اید.

محتوای بکر و اصل

به صورت مکرر ودر بازه های زمانی معین مطالب سایت خود را بروز رسانی کرده و مطالب جدید قرار دهید. زیرا شما با این کار ربات های گوگل را عادت داده اید که در یک وقت و زمان مشخص به سایت شما سر بزنند و صفحات جدید شما را ایندکس نمایند.

همچنین جهت دسترسی به مقالات مرتبط با این موضوع میتوانید به بخش مقالات سایت ساز لیو مراجعه کنید.