سئو یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر تکنیکی است که مدیران وب سایت برای افزایش رتبه سایتشان در سرچ موتورهای جستجوگر استفاده می کنند. هنگامی که وضعیت سئوی وب سایت شما بهبود می یابد، وب سایت شما در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می گیرد و تعداد کاربران بیشتری روزانه به سمت وب سایت شما راهنمایی می شوند. مطمئنا برای بهبود سئوی وب سایت خود باید کارهایی را انجام دهید یکی از این اقدامات کسب لینک های معتبر می باشد.

  1. اولین اقدام برای کسب لینک های معتبر استفاده از روش های مختلف برای جذاب کردن لینک های وب سایتتان میباشد. بهتر است بدانید اگر مطالب وب سایت شما به حد کافی مفید و جذاب باشد، حتی مطرح ترین وب سایت ها نیز از مطالب شما استفاده خواهند کرد و از طریق قرار دادن لینک سایتشما، مخاطبان را به سوی سایت شما هدایت خواهند کرد. بالا رفتن تعداد لینک های معتبر به سمت وب سایت شما، نه تنها رتبه بلکه ارزش محتوا و مطالبتان نیز معتبر شناخته خواهند شد. برای موفق شدن در این راه و کسب رتبه های بالا در نتایج جستجو می توانید لینک های موفق رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید.

link

  1. نکته دوم در بهبود و ارتقای سئو، پیشتیبانی و به روز رسانی مداوم وب سایت است. این نکته را به خاطر داشته باشید که محتوای وب سایت شما، چه متون نوشتاری و چه فایل های تصویری که به اشتراک گذاشته اید، نوع افکار و سلیقه شما را به مخاطبان نشان میدهد. توجه داشته باشید که فرایند تبلیغات و مشهور ساختن وب سایتتان باید پس از تکمیل محتوای وب سایت آغاز شود، در غیر این صورت ممکن است نتیجه عکس بر روی سئوی شما داشته باشد. نکته کلیدی در مسئله بهبود و ارتقای سئو، اصل "Content is King"می باشد. به این معنی که تولید محتوای معتبر و با ارزش به صورت مداوم در وب سایت، موتورهای جستجوگر را به سمت وب سایت شما راهنمایی می کند. این کار باعث می شود وب سایت شما دائما در دیدرس مخاطبان قرار گیرد و بازدید سایت  شما را افزایش خواهد داد. ایجاد صفحات وب سایت با ساختار منسجمی از لینک های معتبر داخلی، نقش مهمی را در این رابطه ایفا می کند. رعایت اصول سئو باید در تک تک صفحات وب سایت شما بر قرار باشد تا وب سایتتان در موتورهای جستجوگر ایندکس گذاری و شناخته شده باشد. لینک های بازگشتی (Backlink) و ارجاع داده شده به سمت وب سایت شما در واقع بازدیدکنندگان و ترافیک کاربری بیشتری را به داخل وب سایت شما می کشاند و در نهایت این تلاش ها منجر به فروش بیشتر شما خواهد شد.
  2. گام بعدی این است که صفحات وب سایت خود را به دایرکتوری های افزایش رتبه بندی ارائه نمایید. با این کار کاربران مفید به سمت وب سایت شما هدایت شده و به این ترتیب پروسه داغ کردن لینک به بهترین نحو آغاز می شود. نهایتاً وجود لینک های ارجاعی معتبر به سمت وب سایت شما یکی از تکنیک های سئو است که در طولانی مدت موجبات ترقی شما را فراهم می کند. توجه نمایید که این Backlink ها باید معتبر، شناخته شده و قابل اعتماد باشند.

همچنین برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانیدبه بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.