آیا شما علاقه ای به مد دارید؟ آیا شما مایل هستید که حرفه فروش آنلاین لباس را آغاز نمایید؟ صنعت تجارت الکترونیک هر روز در حال تحول می باشد. و یکی از آخرین مدل های مشاغل ایجاد یک بوتیک آنلاین مستقل می باشد. وامروزه با وجود نرم افزارهای سایت ساز و همچنین سیستم های مدیریت محتوا شما می توانید سایت بوتیک خود را در تنها چند دقیقه ایجاد نمایید. در این مقاله می  خواهیم تا راهنمایی برای طراحی سایت های بوتیک توسط سایت سازها آشنا سازیم.      

تحقیقات بازاریابی برای فروشگاه تجارت الکترونیک مد

راه اندازی یک بوتیک آنلاین ترکییبی از خلاقیت ، تنوع و یک سری کارهای سخت می باشد. پیش از اینکه شما بوتیک خود را افتتاح کنید باید در مورد بازار ، شناسایی مخاطبان هدف ، رقبای اصلی و فرصت های بازاریابی تحقیق نمایید.

انجام یک تحقیق کامل در مورد بازاریابی بوتیک آنلاین یک گام بسیار مهم در پروسه ساخت سایت تجارت آنلاین می باشد. شروع کار بدون انجام یک تحقیق جامع باعث می شود نحوه قیمت گذاری شما اشتباه باشد و ممکن است نوع محصول خود را برای مخاطبانتان به اشتباه انتخاب نمایید. انجام یک تحقیق برای بوتیک آنلاین کار خیلی سختی نمی باشد.

از گوگل برای جستجوی مشاغل و سایت های مرتبط با خود کمک بگیرید. برای مثال کفش چرمی زنانه یا کت و شلوار مردانه می تواند گزینه های خوبی باشد. اما به عنوان یک بوتیک خرده فروش شما بهتر است که جستجوهای خود را با استفاده از کلمات کلیدی طولانی انجام دهید. جستجوی کلمات کلیدی طبیعی به شما سایت هایی را که در این زمینه رتبه های نخست را دارند نمایش خواهد داد. بدین ترتیب شما به راحتی رقبای اصلی خود را خواهید شناخت اما شما نباید صرفا با آنها رقابت کنید. باید در مورد آنها تحقیق کنید تا بتوانید نقاط ضعف و قدرت آنها را پیدا کنید و در جهت بهبود کار خود از آنها بهره ببرید. همچنین شما می توانید از سایت هایی مانند الکسا کمک بگیرید تا متوجه شوید رقبای شما از چه طرقی برای سایت خود ترافیک ایجاد می کنند. همچنین شما با این روش می توانید میزان رقابتی بودن کلمات کلیدی را نیز متوجه شوید.

استراتژی مدیریت محصولات

شما نمی توانید بدون محصول یک سایت بوتیک را بگردانید. سه روش برای تامین کالاهای وب سایت وجود دارد. خرید کالا به صورت مستقیم از کارخانه ، تولید مستقیم کالاتوسط خودتان و یا خرید آنها از طریق واسطه ها. شرکت های واسطه طیف وسیعی از کالاها را در انبارهای خود متمرکز دارند. آنها به جای اینکه به اقدام به بازاریابی محصولات کنند ، وظیفه فروش را به شرکت های دیگر می سپارند. حتی برخی از کارخانه ها نیز خود عامل فروش اند. بیشتر بوتیک های لباس سعی می کنند لباس های چینی و تایوانی را برای فروش ارائه نمایند.

ساخت سایت تجارت الکترونیک برای بوتیک آنلاین

سایت تجارت الکترونیک

در سال های ابتدایی دهه گذشته ساخت سایت تجارت الکترونیک یک کار گران قیمت و زمان بر بود. اما امروزه با سایت ساز ها این کار بسیار آسان گشته است و شما می توانید با طیف وسیعی از پلت فرم های کنونی در کمتر از چند دقیقه اقدام به ساخت سایت نمایید. انتخاب یک پلت فرم ارتباط مستقیمی با نیازهای شما از بوتیک دارد. شما می خواهید یک وب سایت ساده با ظاهری معمولی داشته باشید ویا یک سایت حرفه ای با امکانات کامل و متنوع؟ تقریبا تمامی سایت سازها این امکان را به شما می دهند که بتوانید بوتیک آنلاین خود را با قالب ها و پوسته های متنوع ایجاد نمایید. همچنین امکان استفاده از ابزارهای آمارگیری برای رصد میزان ترافیک ورودی به وب سایت ، میزان نرخ تبدیل و تاثیر گذاری تبلیغات نیز مهیا می باشد.

اما برای ساخت سایت یک سری مقدمات و ملزوماتی نیازمی باشد. اول اینکه شما به یک نام دامنه برای وب سایت خود نیاز دارید. نام دامنه همان نامی است که افراد در مرورگرهای خود وارد می کنند تا بتوانند سایت شما را مشاهده نمایند. باید دقت داشته باشید که همان حساسیتی که شما در انتخاب فروشگاه بوتیک واقعی خود دارید را باید در این قسمت نیز به کار بندید. سعی کنید تا در نام سایت خود از کلمات کلیدی مرتبط و یا نام برند خود استفاده کنید. همچنین استفاده از نام کالاهایی که به فروش می رسانید نیز می تواند به سایت شما کمک کند تا رتبه بهتری در صفحات نتایج جستجوی گوگل به دست آورید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که برای داشتن یک بوت آنلاین موفق شما می بایست بتوانید از روش های سئو سایت نیز بهره ببرید. مهم ترین استراتژی سئو سایت در سال 2016 تولید محتواهای تازه و دسته اول می باشد. شما با ایجاد این محتواها می توانید علاوه براینکه نزد موتورهای جستجوگر رتبه بهتری دریافت می کنید ، مخاطبان شما نیز می توانند از مطالب به روز سایت شما بهره مند شده و حتی ممکن است آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارند که این خود جنبه تبلیغاتی خیلی خوبی برای شما دارد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی به وسیله گوگل ادوردز و شبکه های اجتماعی  

وقتی که شما در حال تحقیق در مورد رقبای خود هستید شما ممکن است با متون سبز رنگ تبلیغاتی در کنار نام وب سایت های رقیب برخورد کنید. به اینها تبلیغات Adwords می گویند. و این یک ابزار ارزشمند تبلغاتی برای شما بوتیک آنلاین شما می باشد. و به شما این امکان را می دهد که در مورد یک کلمه کلیدی خاص تبلیغ برای سایت خود داشته باشید. اگرچه استفاده از این روش یک راه خوب برای جذب بازدیدکننده می باشد اما جزو روش های معمول در بازاریابی به شمار نمی آید. اما استفاده از شبکه های اجتماعی از جمله بهترین روش ها برای شناساندن بوتیک آنلاین شما به مخاطبان می باشد. یکی از بهترین روش ها استفاده از بتلیغات فیسبوک می باشد.

البته توصیه می شود شما در سایت هایی مانند توییتر و لینکداین و همچنین گوگل پلاس نیز اکانت داشته باشید و سایت خود را به این حساب ها لینک کنید. مخصوصا از گوگل پلاس غافل نشویدزیرا از جمله سرویس های خود گوگل می باشد به همین دلیل اهمین خاصی به آنها خواهد داد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوسایت ساز مراجعه نمایید.